Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek, ha a jövőben...

Szerintetek, ha a jövőben engedélyezik majd az eutanáziát, ilyen esetekben is?

Figyelt kérdés

Valahol olvastam, talán Svájcban engedélyezték valakinek, aki depressziós volt, nem akart élni.


Nagyon sok ember küzd, mentális betegségekkel, amivel szenvedés az élet. Sokszor fizikai tünetekkel.

Nem tudnak teljes életet élni, kiszorulnak a munkaerőpiacról, segélyen élnek, másokra szorulnak, stb.


Szerintetek, lesz olyan valaha, hogy engedélyezik ilyen embereknek?


nov. 29. 23:54
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem. Ilyesmit nagyon súlyos, halálos kimenetelű betegségek esetén szoktak engedélyezni.
nov. 30. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon sok ember küzd, mentális betegségekkel, amivel szenvedés az élet. Sokszor fizikai tünetekkel."

...és nagyon sok orvos küzd azért, hogy ezeket az embereket kezelje, gyógyítsa.

nov. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
31%
Svájcban elég tabu az eutanázia. Valószínűleg Hollandiával keverted - ott tényleg százszámra altatják el az embereket autizmussal, depresszióval és más kamudiagnózisokkal. Sőt, mivel pár éve egy Noa Pothoven nevű kiscsaj kivágta a hisztit, hogy ő kiskorú eutanáziát akar (aztán mivel nem kapta meg öngyilkos lett) most már 12 éves kortól lehet kérni.
nov. 30. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#2


És mi van azokkal, akiket már nagyon sokat kezelték, többféle gyógyszerrel, mégsem javul?

nov. 30. 01:32
 5/18 anonim ***** válasza:
65%

Ilyen nem lesz, kérdező.


Eutanázia csak elég komoly -orvosi és jogi - feltételek mellett engedélyezhető.


Egy mentális betegnek a világ egyetlen épeszű orvosa sem engélyezni ilyesmit.

nov. 30. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Karsai Dániel ügye hozta fel újra a témát, itthon úgy tudom nem engedik a jogszabályok semmilyen esetben, csak a beteg utasíthatja el a kezelést. Ezt szeretnék megváltoztatni a halálos betegségek esetére.
nov. 30. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Depresszióra vannak gyógyszerek és folyamatosan vannak erre irányuló klinikai gyógyszervizsgálatok kísérleti fázisban. Rengeteg antidepresszáns és nyugtató van forgalomban az egész világon. Tehát erre a betegségre van gyógyszer. Az már más kérdés hogy kinek melyik válna be, és hogy be tudják e állítani neki jól a megfelelő gyógyszerszintet. De ugye sokan el sem mennek orvoshoz, mert annyira maguk alatt vannak pszichésen (ördögi kör).

Az aktív eutanáziát általában olyan esetekben engedélyezik egyes eu-s országokban ahol egy bizottság egyértelműen kimondja, hogy a beteg bajára nincs gyógyszer, nem lehet rajta segíteni.

De szerintem amíg a depresszióra ennyi fajta gyógyszer áll rendelkezésre, és folyamatosan fejlesztenek új hatóanyagokat, addig nem fogják engedélyezni hazánkban az ezzel kapcsolatos eutanáziát.

Arról nem is beszélve, hogy van egy csomó segítő szakember is pl. pszichiáter, pszichológus, mentálhigiénés szakember, lelkisegély szolgálat, életvezetési tréner stb, akik szintén tudják segíteni a betegeket. Tehát nem ugyanaz a helyzet mint pl. egy gyógyíthatatlan rákos betegségnél vagy ALS-nél.

nov. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Harminc éven belül szerintem biztos, hogy nem.

Addig meg ki tudja, hogy mi lesz, és milyen érvek alapján.


Pl. lehet, hogy a klímaváltozás és katasztrófák, klímamenekültválság kapcsán annyira erős válsághelyzet alakul ki, annyira nagy lesz a népsűrűség a lakható területen, és olyan nagy lesz az élelmiszerhiány, stb., hogy aki azt mondja, hogy nem akar élni, azt egyáltalán nem akadályozzák.


Én most is úgy vagyok vele, hogy bár nem vagyok híve a halálos ítéletnek, de ha egy rab úgy határoz, hogy meg akar halni, mert mondjuk életfogytot kapott, akkor kapja meg a lehetőséget, hogy öngyilkos legyen, és ne akadályozzák meg a halálát.

nov. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Egyházra, orvosi esküre hivatkozva, itt semmilyen eutanázia nem lesz engedélyezve. Másrészt ez egy igen bonyolult jogi dolog. Nagyon körültekintően csinálnák, hoznák hozzá a törvényeket, lenne létjogosultsága. Voltam elég sokat fekvőbeteg kórházban. Nem egy olyan magatehetetlen, lebénult embert láttam, akik nagyon szenvedtek. Hozzátartozók, orvosok, ápolók is egybehangzóan azt mondták, megváltás lenne nekik a halál.
nov. 30. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Nem feltétlen depesszióra gondolok, azt azért írtan példának, mert erről olvastam.


Inkább olyasmire gondolok, mint a szociális fóbia, amikor valaki állandó szorongásban él 0-24-ben, ha idegen helyen kell lennie, ha dolgozik.

Ha nem dolgozik, akkor meg, ha le is szazalékolják, ha nem, nem tud még létminimum szintjén sem élni, tehát éhezik vagy télen nem fűti a lakását.

Vagy nem akar az utcára kerülni, de mivel szociális fóbiája van, hajléktalan szállón sem tud lenni, mert ott is szorong.


Miért nem dönthet egy ember arról, hogy ő meddig akar élni egy betegséggel?

nov. 30. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!