Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a kórház nem hajlandó a...

Ha a kórház nem hajlandó a kért egészségügyi dokumentumot kiadni akkor mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Emailben kértem ki az egészségügyi dokumentumokat a kórháztól. Kértem, hogy teljes körűen adják ki a kezelésemmel kapcsolatos összes iratot. Ennek már 35 napja és semmi reagálás nem történt a részükről. Úgy tudom 30 napon belül kötelező nekik reagálni mindenképpen. Vagy lehetséges, hogy valamit rejtegetni akarnak és azért nem adják ki a papírokat? Forduljak ügyvédhez vagy írjak nekik egy ajánlott levelet?

2023. nov. 30. 07:47
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Amúgy romokban az egészségügy. Most kértem szemészetre időpontot és 8 hónap múlva tudnának fogadni. Szerintem most még ha igazad is van, a legkisebb problémájuk is nagyobb, mint amit írsz.
2023. nov. 30. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
#11 Értem, de engem ez hol kellene, hogy érdekeljen? Ami törvény az rájuk is egyaránt vonatkozik. Ezért még be is perelhetném őket és akkor még fizetniük is kellene.
2023. nov. 30. 12:05
 13/18 anonim ***** válasza:
52%
12-es Jogilag igazad van, belemehetsz egy perbe, ha van sok pénzed. De ezek szerint nem követted az elmúlt évek (évtized) eseményeit. Dióhéjban: nem számít, hogy mit monda a törvény, nem érdekel senkit, ha belemész egy perbe, még a végén te jössz ki rosszul belőle. Például ezért indították a jogállamisági eljárást Magyarország ellen.
2023. nov. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Válaszoltak valamit?

Emailre nem lehet kiadni, hivatalosan, ha személyesen semmiképp se megy, a betegfelvétel iroda - vagy ahogy ott nevezik - küld egy nyomtatványt amit kitöltesz, aláírsz, ki vagy, mi kell, miért kell, ezt visszajuttatod nekik és amint ezt bevételezik, onnan 30 nap.

Hívd fel őket, kaptak-e emailt és ha nem tudsz menni, mit tegyél.

2023. nov. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Amúgy a kórháznak írtál azóta újabbat, vagy csak itt durcizol?
2023. nov. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Elfelejtették megnézni a spam mappát... és ott a napi 1000 spam levélből nem találtak rá a te leveledre. 🙄
dec. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Kérdező, értem a problémádat, hogy vissza se írtak az e-mailedre. Viszont lehetséges, higy ez amiatt van, hogy figyelmen kívül hagyták szándékosan a leveledet, hiszen adatvédelmi okok gyanánt semmilyen adattal nem szolgálhatnak. Lehet, hogy beperelheted a kórházt, de őszintén, nem lenne egyszerűbb befáradni, és személyesen kikérni a kordokumentumokat?
dec. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Én sem szoktam elhinni és válaszolni rá amikor a bankom ír nekem hogy adateggyeztetésre van szükség és adjam meg azonnal a bankszámlaszámomat és jelszavam. Egyszerűen nem válaszolok rá. Ne kérjenek tőlem emailban semmilyen személyes adatot..
dec. 19. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!