Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Adnátok a magyar emberek...

Adnátok a magyar emberek kezébe ilyen fegyvert? Engednétek, hogy szabad legyen nálunk a fegyvertartás?

Figyelt kérdés

[link]


Videón keresztül is érződik, hogy egy ilyen tárgyat tisztelni kell, nem tudom, hogy nálunk megvan-e ehhez a megfelelő kulturális háttér.



dec. 6. 19:11
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Árokpart, akkor végülis nálunk működik a fegyvertartás (kérelmezek, teljesítem hozzá a szükséges feltételeket, majd megkapom az engedélyt, megveszem a fegyvert). Ott a lehetőség minden cselekvőképes ember számára.
dec. 7. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
77%

“ usaban hivatalosan lakosságarányosan kevesebb bűncselekmény történik mint magyarországon.”


100.000 emberre Magyarországon 34 jut.

100.000 emberre Amerikában 47 jut.


Most akkor, hogy lehet Amerikában kevesebb? A 47 az kevesebb mint a 34?

dec. 7. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
#12 És mi bizonyítja, hogy ez a szabad fegyvertartás miatt van? Lehet megint válasz helyett lepontozni, ahogy szoktátok.
dec. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Én nem mondtam, hogy ez a fegyvertartás miatt lenne. Én azt mondtam, hogy az én tudásom szerint a 34 az kevesebb mint a 47. Ha pedig a 34 az kevesebb mint a 47 akkor baromság az állítás, amit fentebb írtak.
dec. 7. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 gungasam ***** válasza:
Már egyszer majdnem bevezették, legalábbis korlátozottan. Aztán gyorsan visszaszívták, és hoztak egy rendeletet, hogy aki hirtelen vett fegyvert az meddig adhatja le büntetés nélkül. Aki enm adta le annak most van, lehet, hogy csak önvédelmi, gyengített konstrukció, de van. Durrogtatni lehet vele. Olyan ez mint a magán fúrott kút. Csinéld , költs rá jó sokat! Aztán ellehetetlenítik az egészet. Hasonlíthatnám a napelem felbuzduláshoz is.
dec. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 árokpart ***** válasza:
40%
15-ös Mikor volt Magyarországon konkrétan ilyen, hogy majdnem bevezették az éles lőfegyverek tartásának lehetőségét, mert ilyenről életemben nem hallottam.
dec. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
38%

Ha valaki szeretne akkor leteszi a fegyvertartásit és vesz egyet. Nem bonyolult.

Lehet fegyvert tartani Magyarországon csak engedély kell rá.

dec. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
30%

Szlovákiában, minden 33. emberre jut lőfegyver, és ott alanyi jogú az engedély kiadása.

Idehaza nem kapsz engedélyt.


Az a magyar, aki azt mondja, hogy nem kell fegyver, az minősíti magát és a családját is.

Pl.: Akkor ne kapjon a szerelmed, és az anyukád se, sem a gyereked életét megmentő orvos. Miközben Szlovákiában a kocsmáros, takarító, dögkutas is kap.

Azaz, komolyabb ember emberileg és elmeállapotát tekintve egy szlovák dögkutas, mint egy magyar gyermeksebész, ugye?

dec. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
62%

“ Szlovákiában, minden 33. emberre jut lőfegyver, és ott alanyi jogú az engedély kiadása.

Idehaza nem kapsz engedélyt.”


Magyarországon 100 emberre jut 10.50 darab fegyver.

Szlovákiában 100 emberre jut 6.50 fegyver. Ergo nálunk sokkal, majdnem dupla annyian élnek a fegyverhez jutás lehetőségével. Ez a statisztika szerint pont az ellenkezője igaz, mint amit állítasz


Forrás:

[link]



“ Akkor ne kapjon a szerelmed, és az anyukád se, sem a gyereked életét megmentő orvos.”


Ez konkrétan, hogy jön ide? Minek kapna a feleségem vagy édesanyám fegyvert? Semmilyen létező fegyver kezelési tapasztalatuk nincs, az ég világon soha még csak nem is láttak éles lőfegyvert. Mi a francért kéne, hogy kapjanak?


Gyermekem életet megmenti az orvos. Szuper, le a kalappal előtte, minden hálám az övé. De ezért kapjon fegyvert? Miért kéne neki fegyver, mert megmenti a gyerekemet? Nem értem az összefüggést.


“ Szlovákiában a kocsmáros, takarító, dögkutas is kap.”

Lakosság arányosan nálunk majdnem a duplája a fegyverszám, szóval ez megint megbukott.


“ Azaz, komolyabb ember emberileg és elmeállapotát tekintve egy szlovák dögkutas, mint egy magyar gyermeksebész, ugye?”


Ez megint mennyire megtébolyodott logikai láncolat? Hogy általánosítható ennyire végtelenül egy gondolat menet?

dec. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
75%
19. De ott a bibi, hogy a hazai statisztika odasorol MINDEN engedélyt, beleértve a több százezer gázpisztolyost is!
dec. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!