Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meg fogom tudni változtatni a...

Meg fogom tudni változtatni a nevemet?

Figyelt kérdés
Át akarom iratni a vezetéknevemet hivatalosan arra, hogy Apple de elvileg nem magyar hangzású neveket nem fogadnak el. Ez igaz? És elvileg csak akkor fogadják el ha nagyon indokolt. Hogyan tudnék a legjobban érvelni amellett, hogy elfogadják ezt? És ha átírták a nevemet akkor a születési anyakönyvi kivonatban is át lesz írva? És akkor a születési nevem lett megváltoztatva és például személyi igazolvány hátulján nem lesz semmi a születési névnél mert az új nevem lesz a születési nevem és ha meg kell adnom adatokat magamról akkor az új nevemet mondhatom születési névnek hivatalos helyen? És a régi nevemet amit sajnos most is viselek az végleg el fog törlődni és egyik hivatalos okmányomon sem fog szerepelni a régi nevem születési névként?

dec. 15. 07:05
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
37%

"Hát nem igaz, hogy létezik ember, aki komolyan vette ezt a kérdést. :)"

Az nagyobb baj, hogy komolyan reagáltak is rá... 7,8,10,14-es például. Sajnálom az ilyen humortalan, karót nyelt szerencsétlen embereket. Nagyon nehéz lehet évtizedeken át vidámság, nevetés, mosoly nélkül élni.

dec. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:

20

Hát nem is azzal van baj, hogy egyes magyar szavaknak van külföldi jelentése. Hanem hogy egyes külföldi szavaknak nincs magyar jelentése...

Arról nincs semmi bizonyíték, hogy az az 1, azaz egy fő magyar állampolgársággal rendelkezne, akár mint második állampolgárság.

De különben a helyedben* én Apple-re változtatnám a nevem, úgyhogy csak hajrá!

(* jelentése: ha én is hülye lennék. És nem lennék megelégedve a Macintosh névvel, amit viselek.)

dec. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
0%
22 miért is kellene egy névnek jelentésének lenni?
dec. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:
73%

23

Mert ha nincs jelentése, akkor kb. 0 az esélye, hogy a bizottság engedélyezi.

dec. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 A kérdező kommentje:

"Az nagyobb baj, hogy komolyan reagáltak is rá... 7,8,10,14-es például. Sajnálom az ilyen humortalan, karót nyelt szerencsétlen embereket. Nagyon nehéz lehet évtizedeken át vidámság, nevetés, mosoly nélkül élni." De én egyáltalán nem viccnek szántam a kérdést, komolyan meg akarom változtatni a családnevemet!!!

"Mert ha nincs jelentése, akkor kb. 0 az esélye, hogy a bizottság engedélyezi." És az én vezetéknevemnek van jelentése, almát jelent, úgyhogy muszáj lesz engedélyezniük! Az miért akkora nagy baj nekik, hogy egy angol szó? Léteznek hivatalos magyar családnevek amik angol szavak valójában.


Egyébként tényleg nem vicc a kérdés, tényleg nem vagyok troll, tényleg azt szeretném, hogy ez legyen a vezetéknevem és mindent megteszek, hogy elérjem a célomat!

dec. 15. 16:29
 26/47 A kérdező kommentje:
Találtam egy tökéletes megoldást a problémára! Nem kell semmilyen bírósági ügyet csinálni, lehet simán Apple a vezetéknevem csak nem a magyar államtól kell kérvényezni. Kiderült, hogy jogosult vagyok magyar-svéd kettős állampolgárságra mert a hivatalosan anyakönyvi kivonatomban feltűntetett vérszerinti apám svéd állampolgár. És a svéd állam biztos, hogy jóváhagyná az Apple családnevet mert ott bárkinek lehet angol családneve mivel ott nemcsak svéd a hivatalos nyelv hanem angol.
dec. 15. 16:50
 27/47 anonim ***** válasza:
#21 Orulok, hogy neked az elet moka es kacagas, en speciel a hivatasom es az atelt csaladi tragediak miatt is eleg komoly ember vagyok... de gondolom te se szeretned, ha a jogi, orvosi vagy birosagi ugyeidet humorheroldok komolytalanitanak el.
dec. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:
De ez mitől nem komoly dolog? Mindenkinek joga van a névváltoztatáshoz, nem szórakozásból, nem viccből akarom, hogy Apple legyen a családnevem, tényleg ezt akarom! Egyébként nekem is elég sz*r életem volt, remélem jobb lesz majd az életem nemsokára.
dec. 15. 17:47
 29/47 A kérdező kommentje:
Jaaaa, hogy ezt nem nekem írtad??? Bocsánat, nem vettem észre, hogy az egyik válaszolónak írtad, azthittem nekem szól!
dec. 15. 17:48
 30/47 anonim ***** válasza:

Ha kettős állampolgárságra vagy jogosult, akkor intézd el a svéd állampolgárságot, aztán ha megkaptad, akkor mondj le a magyar állampolgárságodról, mert ameddig kettős állampolgár vagy, addig a magyar jog is vonatkozik rád, és ezért nem teheted.

De azt is vedd figyelembe, hogy Svédországban nincs az a különleges intézmény, amiről korábban beszéltem.

dec. 15. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!