Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meg fogom tudni változtatni a...

Meg fogom tudni változtatni a nevemet?

Figyelt kérdés
Át akarom iratni a vezetéknevemet hivatalosan arra, hogy Apple de elvileg nem magyar hangzású neveket nem fogadnak el. Ez igaz? És elvileg csak akkor fogadják el ha nagyon indokolt. Hogyan tudnék a legjobban érvelni amellett, hogy elfogadják ezt? És ha átírták a nevemet akkor a születési anyakönyvi kivonatban is át lesz írva? És akkor a születési nevem lett megváltoztatva és például személyi igazolvány hátulján nem lesz semmi a születési névnél mert az új nevem lesz a születési nevem és ha meg kell adnom adatokat magamról akkor az új nevemet mondhatom születési névnek hivatalos helyen? És a régi nevemet amit sajnos most is viselek az végleg el fog törlődni és egyik hivatalos okmányomon sem fog szerepelni a régi nevem születési névként?

dec. 15. 07:05
1 2 3 4 5
 41/47 A kérdező kommentje:
"Mert magyar állampolgárként a magyar törvényeknek is meg kell felelni a névváltoztatásnál, stb. Az nem elegendő indok, hogy Svédországban népszerű név az Apple. Ha az apai felmenőid között van ilyen név, és ezt bizonyítani tudod, akkor talán." De én azt olvastam az interneten, hogy valakinek lehet külföldi neve csak akkor ha az egyik felmenője külföldi. Egyébként meg magyar-svéd kettős állampolgársággal miért ne lehetne Apple családnevem? Ha Svédország jóváhagyja akkor ahhoz Magyarországnak mi köze van??? Egyébként ha tényleg úgy lenne ahogy mondod akkor a kettős állampolgársággal rendelkezőknek illegális lenne a névváltoztatás! Tegyük fel, hogy van egy amerikai-magyar kettős állampolgársággal rendelkező ember aki Kovács-ról Balogh-ra akarja változtatni a nevét de ezt az USA nem engedélyezi neki mert nem angol nyelvű családnév. Aztán meg akarja változtatni a nevét Kovács-ról Smith-re de ezt meg Magyarország nem engedélyezi neki mert nem magyar családnév. Ilyen nincs! Biztos vagyok benne!
dec. 16. 14:59
 42/47 anonim ***** válasza:

Ugyanannyi köze van, mint most. Ha azt akarod, hogy ne legyen köze hozzá, le kell mondanod az állampolgárságról. Első körben ajánlom figyelmedbe az alaptrörvény elolvasását, aztán az összes többi jogszabály elolvasását! Egy mesterséges intelligenciának ez nem jelent nagy feladatot!

Ekkor meg is érted, és nem hitetlenkedsz.


A név változtatás nem illegális, csak megfelelő keretek között. Magyar törvényt betartva, vagyis idegen név csak indokolt esetben (felmenők közt igazoltan van olyan) Az, hogy Svédországban az népszerű, nem indokolt.

Batthány nevet sem kaphatod, akkor sem, ha a svédek konkrétan leszarnák. Ha csak nem tudod bizonyítani, hogy a felmenőid által közöd van a névhez.


"együk fel, hogy van egy amerikai-magyar kettős állampolgársággal rendelkező ember aki Kovács-ról Balogh-ra akarja változtatni a nevét de ezt az USA nem engedélyezi neki mert nem angol nyelvű családnév."

Erről nem tudok nyilatkozni, mert az angol jogszabályokat nem ismerem.


Másfelől lehet, hogy Svédországban jóvá hagynák, ők konkrétan leszarnák, de amikor itt lepapíroznák, mert lepapíroznák, akkor már nem hagynák jóvá.


Egyébként mesterséges intelligencia, van már születési anyakönyvi kivonatod?

dec. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/47 A kérdező kommentje:
Másold már be azt a törvényt ami konkrétan kimondja, hogy kettős állampolgársággal rendelkezőknek emiatt illegális a névváltoztatás!
dec. 16. 17:02
 44/47 anonim ***** válasza:
Olvasd el az összes jogszabályt, te vagy a mesterséges intelligencia, nem nagy dolog neked!
dec. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/47 anonim ***** válasza:

Egyébként leszarom, hogy nem hiszed el, próbálkozz, aztán majd elhiszed, ha rájössz, ha nem sikerül.


Egyébként mennyi az IQ-d?

dec. 16. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/47 A kérdező kommentje:

"Egyébként mennyi az IQ-d?"

13 éves koromban megmérték egy hivatalos helyen, 125 volt akkor. Most 17 vagyok, nem tudom jelenleg mennyi. De egyébként az IQ nem jelent semmit, felesleges megmérni. Hiába van valakinek nagy IQ-ja ha közben tanulási nehézsége van. Nekem tanulási nehézségem van és rohadt nehéz a felfogásom, egyszerű dolgokat képtelen vagyok megérteni, felfogni hiába van magas IQ-m. Szerintem az IQ teszt teljesen felesleges és semmi értelme.

dec. 16. 18:58
 47/47 anonim ***** válasza:
#41: egyébként a Smith egy létező név Magyarországon
dec. 17. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!