Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Meg fogom tudni változtatni a...

Meg fogom tudni változtatni a nevemet?

Figyelt kérdés
Át akarom iratni a vezetéknevemet hivatalosan arra, hogy Apple de elvileg nem magyar hangzású neveket nem fogadnak el. Ez igaz? És elvileg csak akkor fogadják el ha nagyon indokolt. Hogyan tudnék a legjobban érvelni amellett, hogy elfogadják ezt? És ha átírták a nevemet akkor a születési anyakönyvi kivonatban is át lesz írva? És akkor a születési nevem lett megváltoztatva és például személyi igazolvány hátulján nem lesz semmi a születési névnél mert az új nevem lesz a születési nevem és ha meg kell adnom adatokat magamról akkor az új nevemet mondhatom születési névnek hivatalos helyen? És a régi nevemet amit sajnos most is viselek az végleg el fog törlődni és egyik hivatalos okmányomon sem fog szerepelni a régi nevem születési névként?

dec. 15. 07:05
1 2 3 4 5
 31/47 A kérdező kommentje:
"aztán ha megkaptad, akkor mondj le a magyar állampolgárságodról, mert ameddig kettős állampolgár vagy, addig a magyar jog is vonatkozik rád, és ezért nem teheted." Hogymi??? Ez nem igaz, ugye??? Nem mondhatok le a magyar állampolgárságomról, nem tudnék Svédországban élni mert nem beszélek svédül csak angolul és ott rengeteg a bünöző és hideg is van, nem akarok odaköltözni!!! De egyébként miért kell hülyeségeket beszélni? Ha Svédország jóváhagyja a névváltoztatást abba Magyarországnak miért lenne bármi beleszólása??? Akkor ennyi erővel egy kettős állampolgár egyáltalán nem lenne képes a névváltoztatásra! Ha valaki magyar-svéd állampolgár és igazad van akkor ezek szerint az olyan nem lenne képes felvenni se magyar, se svéd nevet? Ez hülyeség szerintem, ilyen biztos, hogy nincs!
dec. 15. 22:35
 32/47 A kérdező kommentje:
Egyébként ha én lemondanék a magyar állampolgárságomról és Svédországba költöznék, anyám meg indítana valami eljárást vagy valami
dec. 15. 22:39
 33/47 A kérdező kommentje:
Akkor tudnák őt értesíteni erről? Rájönne? (Véletlenül hamarabb küldtem el és külön ment, bocsi.)
dec. 15. 22:40
 34/47 anonim ***** válasza:
Ha elmúltál 18 anyád miért indítana bármit is?
dec. 15. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/47 A kérdező kommentje:
De egyébként ez akkora hülyeség, nem is kell lemondanom a magyar állampolgárságomról, nem is biztos, hogy fel kell vennem a svéd állampolgárságot, az is elegendő a névváltoztatáshoz ha van egy külföldi felmenőm és ha azzal indoklom a névváltoztatást, hogy az apám svéd származású és ott népszerű az Apple családnév akkor efogadják svéd állampolgárság nélkül is, nem???
dec. 15. 22:43
 36/47 A kérdező kommentje:
"Ha elmúltál 18 anyád miért indítana bármit is?" Mert szerintem gondnokság alá akar venni. Ha külföldre költöznék akkor egy jogi eljárás folyamatában értesítenék őt, hogy nincs magyar állampolgárságom és másik állampolgárságot vettem fel?
dec. 15. 22:44
 37/47 anonim ***** válasza:
Hát mondjuk ha ilyen hülyeségeken pörögsz teljesen érthető, hogy gondnokság alá akar venni
dec. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/47 A kérdező kommentje:

Van egy ilyen népszerű családnév Svédországban de nekem : nélkül kellene az A tetején! Ha ott a : pont az A tetején úgy nekem nem jó! [link]

Azt olvastam, hogyha egy felmenő külföldi akkor Magyarország megengedi a külföldi nevet! De akkor nem kell felvennem a svéd állampolgárságot ehhez, vagy fel kell vennem??? Nem hiszem.

dec. 15. 22:49
 39/47 anonim ***** válasza:
100%

Mert magyar állampolgárként a magyar törvényeknek is meg kell felelni a névváltoztatásnál, stb. Az nem elegendő indok, hogy Svédországban népszerű név az Apple. Ha az apai felmenőid között van ilyen név, és ezt bizonyítani tudod, akkor talán.


Egyébként mesterséges inelligencia, mennyi az IQ-d?

dec. 16. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/47 anonim ***** válasza:
Egyébként svédben is csak 4 ember él azzal a vezetéknévvel. Még az én vezetéknevem is igazolni kellett (kb 20 ember viseli), hogy volt ilyen a felmenőim között (anyakönyvi kivonatokkal) és felvehetem ezt a nevet.
dec. 16. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!