Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkáltatóm azonnal megszűntet...

Munkáltatóm azonnal megszűntette a munkaviszonyomat, azon a napon amikor közöltem vele hogy szeretnék felmondani. Lehet ilyet?

Figyelt kérdés

Szóval közöltem vele december közepe után hogy, szeretnék felmondani és meg is beszéltük, hogy akkor év végéig maradok és januárba kezdhetek az új helyen. Erre kaptam egy emailt az ügyfélkapum (eü. biztosítás) hogy a jogviszonyom megszűnt azzal a nappal.

Ezt így megteheti a munkáltatóm következmény nélkül?



jan. 1. 19:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
77%

Van papírod arról, hogy mit ígért?

Biztos azonnal felvett a helyedre valakit. A szabadságoddal mi van?

jan. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és a fizetésed?
jan. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Nincs papírom az ígéretről, sem arról hogy megegyeztünk volna. Megkaptam a teljes hónapot. De a bent maradt szabadságok semmi
jan. 1. 19:47
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Azonnali felmondasnak szabalyai vannak. Csak alapos indokkal kuldhet el azonnal. Pl lopsz, verekedsz.

Vagy ha tobbszori figyelmeztetes ellenere megszeged a munkahelyi szabalyokat.

Vagy kozosen egyezhettek meg azonnali felmondasban, felmondasi ido nelkul.

jan. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
En a helyedben munkaugyi perre vinnem a dolgot, az ilyen munkaltato megerdemli. Semmit se veszthetsz, cserebe megkapod a decemberi honapot es a szabadnapokat is, o meg szepen befizet par millio forint buntetest, amiben ha megegyeztek inkabb odaadja neked
jan. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az ötössel.
jan. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A felmondási idődet+szabadságodat köteles kifizetni, még akkor is ha eltekint a felmondási időtől.
jan. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
44%

Elsőre azt mondanám, hogy szólsz előre, nem azonnal lépsz le, ergo becsületes vagy és ennek ellenére ezt történik?!

De második olvasatra... December közepe után szóltál, (ez is jó kérdés, mennyivel utána...), de akkor is ott volt pikpak a karácsony...

Két ünnep közt sok helyen kb leáll az élet is, de ha még be is mennek dolgozni, nem annyira a munkáról szól. Szóval itt is vagyunk januárnál... Gyakorlatilag utolsó pillanatban szóltál, ezt te is elismerheted.

Gondold magad a munkaadó helyébe! Hogy találjon ilyen rövid és ilyen lehetetlen időben új dolgozót? Hirdetést feladni, jelentkezőket fogadni.... eleve hogy ezidőtájt kevesebben keresgélnek, és a munkahelyeken is sokszor rohanás van év végén, több munka, stb...


Mondjuk megegyeztetek mindenek ellenére és a törvény szerintem is a te oldaladon áll, tehát amit javasolnak előttem, az az út járható. Viszont lássuk be részedről sem volt fair ez így.

jan. 2. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
*8-as. De fair volt részemről, ugyanis nem azt mondtam neki hogy januárba kezdenék más helyen. És így is írtam. Felmondtam és együtt egyeztünk meg abban, hogy januárba kezdek más helyen.
jan. 3. 08:14
 10/16 anonim válasza:

Ez azért nem így megy! Főnöködnek is ilyenkor vannak teendői! Nem ittál, loptál, verekedtél?! Akkor ez szabályos.

Az ötössel egyetértek!

jan. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!