Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A hajléktalan is társadalom...

A hajléktalan is társadalom biztosított alapból. Ha kijelentkezek az összes lakcímemről, akkor hajléktalan vagyok és ingyen jár a TB?

Figyelt kérdés

[link]


Nem virus, PDF a nav-tol.


Egyébként a börtöntöltelékek EÜ szolgáltatás jogosultságuk biztosítását is mi fizetjük saját TB-nkből, SZJA, munkáltatói járulék amit tőled vonnak le mielőtt a nettódat megkapod.


Azért szép. Valakit megerőszakolnak, elkezd dolgozni, hogy fizesse az egészségét a tettesnek.



jan. 8. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:
17%
Jaj, de jó a hajléktalanoknak, ingyen van a TB, legyél az!
jan. 8. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
oke szep volt, a fokerdesre valaki tud valaszolni?
jan. 8. 12:32
 3/8 Molyember ***** válasza:
20%

Kb. igen.

De a végtelen felháborodásod mellett próbáld értelmezni a "társadalom" szót, hogy mit is jelent ebben a témakörben. Mert nagyjából azt, hogy amit te egyedül, egy életen át befizetsz, az összesen sem elég arra, hogy fizesd a kezelésed, ha pl. rákod lesz. Van fogalmad róla, hogy mennyibe kerül egy CT, vagy MR gép, mennyibe kerül az üzemeltetése, mennyit kérne el egy orvos a puszta szakvéleményért, aztán a műtétért, és van fogalmad róla, hogy a kemoterápia esetén mennyibe kerülne csak a gyógyszered megtervezése, amit utána le is kell gyártani, és neked ki is kell fizetni? Ez rettentően sok pénz. Persze, mindenki menjen magánba, fizesse magának a biztosítást, ami kb. addig hangzik jól, amíg egészséges vagy, tudsz dolgozni, és emiatt megfelelő biztosítást fizetni. Aztán jön a fosvihar. Tekintve, hogy a magyarok általános egészségi állapota borzalmas, inkább örülj neki, hogy biztosítva vagy.

Ha bármikor felhúznád magad azon, hogy olyannak a kezelését fizeted, aki szerinted méltatlan rá, gondolj arra, hogy egyszer talán én fizetem majd a tiédet is, amire egyedül képtelen lennél.

Pszichológus pl. szinte csak magánban van, miért nem mész el egyhez? Csak azért kérdezem, mert a hajléktalanokra irigykedni nem a mentális egészség jele...

jan. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Uristen de mergezok vannak itt, na en kiszalltam. Nem vagyok vegtelenul felhaborodva, csak ironikus szerintem egyebkent vagy mar szarkasztikus sajnos, a mentalis dologrol, felejtsuk el a kerdesem. Annyi eleg toled, hogy "kb igen".
jan. 8. 12:35
 5/8 anonim ***** válasza:
8%
Én is hajléktalan akarok lenni.
jan. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

"Azért szép. Valakit megerőszakolnak, elkezd dolgozni, hogy fizesse az egészségét a tettesnek."

Jól értem, hogy ha pl. pestises lenne, akkor is azt mondanád, hogy mászkáljon szabadon kezelés nélkül.

Huhh, milyen okos emberek vannak manapság...

jan. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Pintér László ***** válasza:
94%

Azt kérdezted, hogy hajléktalanként ingyen járna-e a TB, az első válaszoló megválaszolta, miért lett lepontozva?


De amúgy unironikusan mit szeretnél? Hogy a hajléktalannak akinek se háza nincs, se tiszta ruhája, pénze, munkája, és most az lényegtelen, hogy hogy került ide, de Te még sajnálod Tőle a TB-t is?

jan. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen kérdésekből látni, ez már nem Magyarország, nem egy társadalom, csak egy darab föld, ahol él egy kupac ember, akiknek közük nincs egymáshoz.
jan. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!