Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kabaré a magyar házassági és...

Kabaré a magyar házassági és válási jog?

Figyelt kérdés

A házassági szerződés az a magyar szerződésfajta, amelynek megsértését semmilyen törvényes büntetés nem bünteti. Vannak országok, társadalmak, ahol a házassági szerződés megsértését testi büntetéssel is büntetik.

Másik nevetséges magyar jogi aktus a rá vonatkozó törvények miatt a válás.

A következő hivatkozások forrása: [link]

1. "A házasságot abban az esetben is felbontja a bíróság, ha ahhoz kizárólag az egyik fél ragaszkodik."

2. "Az eljárás befejezésekor a perköltségeket pernyertesség-pervesztesség arányban viselik a felek."

No most nézzük azt az esetet, amikor az egyik fél ügyesen, nehezen bizonyíthatóan, de nyilvánvalóan rendszeresen csalja a párját egy kedvezőbbnek tűnő, magának új házastársnak kinézett potenciálisan előnyösebb harmadik személlyel. Hogy realizálja a potenciális előnyt, az aktuális párjától meg kell szabadulnia. Erre tökéletesen alkalmas a magyar válóperes jog, mert elegendő kitalálnia pl. hogy idegesíti, hogy a jelenlegi házastársa eldobja a nem teljesen kinyomott fogpasztás tubust. Erre beadja a válópert, és annak ellenére, hogy a házastársának esze ágában sincs válnia, a magyar jog szerint 1. pont szerint elválasztják őket. És itt jön a kabaré. Mivel a válni nem akaró a vesztes fél, alperesként fizetheti 2. pont szerint a perköltségeket.

Nevetséges.

(Érdekelne az is, hogy a kommentelő már vált-e el és ha igen, ő, vagy a társa kezdeményezte-e a válást.)



jan. 10. 01:18
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
82%

Ez így rosszul hangzik, de van egy kérdésem:

Miért nem akar válni az alperes?

Ha az egyik fél már ki akar lépni a kapcsolatból, annak már semmi értelme nincs, legalábbis ha feltételezzük, hogy a házasság kölcsönös szereteten és tiszteleten alapul, tehát hagyni kellene az ilyet menni. Főleg ha akkor is kimondják a válást, ha ő nem akar válni.

Ha viszont a másik fél anyagi érdekből ragaszkodik a házassághoz, vagy csak azért, hogy borsot törjön a másik orra alá az akadékoskodással, akkor ő sem jobb a deákné vásznánál, tehát fizessen csak...

(A vagyonmegosztás más tészta, de ha komoly összegekről lehet szó, akkor nem árt már előre lefektetni az alapokat egy szerződéssel, és nincs ilyen probléma.)


Én váltam, minden vita nélkül, közös megegyezéssel. Mivel én kezdeményeztem, fizettem a perköltséget (őrült összeg volt, asszem kb. 30e Ft), egy tárgyalás alatt letudtuk.

jan. 10. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
Ha egyik fél úgymond csak a szenvedő alany, akkor logikus hogy nem vele fizettetnek többet.
jan. 10. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
73%

Legalabb nincs asszonytartas. USA-ban ha a feleseged nem dolgozik, vagy ha dolgozik is de te joval tobbet keresel akkor valas utan asszonytartast kell fizetni amit a birosag hataroz meg. Mivel a te jovedelmed altal egy magasabb eletszinvonalon elt, ezert az asszonytartas segit neki hogy ne szenvedjen el olyan drasztikus eletszinvonalbeli visszaesest.

Olyan is van amikor a feleseg fizet a volt ferjnek de ez nagyon ritka.

De ki a f"szom akar fizetni a volt felesegenek eveken keresztul akihez a valas utan mar semmi koze???

jan. 10. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
89%
Elsővel egyet értek. Én is így váltam el, teljesen normálisan meg tudtunk beszélni mindent. A bíró a végén felhozta a 30 ezer forintos illetéket, hogy függetlenül attól, hogy én adtam be a kereset és fizettem ki, igényt tartok e arra, hogy a másik fél hozzájáruljon? Mondtam hogy nem tartottam volna, de már kifizette az egészet.
jan. 10. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
77%
Ez a szerződés gyakorlatilag semmissé válik, ha a másik nem akarja. Nem egészen értem a problémádat: a szerződéseket is fel lehet mondani, bontani. Az lenne a jogellenes, ha nem.
jan. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 qkker1 ***** válasza:
85%
Ügyvédem megírta a válási megállapodást, én adtam be a "válópert", /ex/feleségem aláírta, Bírónő jóváhagyta. Perköltséget befizettem, nem "cigánykodtam" .
jan. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
78%

1. Ha valaki válni akar, milyen jogon kellene kényszeríteni arra, hogy ne tegye?

2. Magyarországon minden perben a pervesztes fizeti a perkoltseget.

jan. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
73%
Az lenne a kabaréé, ha nem lehetne elválni, az illeték meg elég minimális összeg.
jan. 10. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

Ha valaki már nem akar kapcsolatot, akkor nem akar, jogellenes lenne benne tartani. Nagymértékben sérülnének a szabadság és személyes jogai, a másik fél nem tarthat rabszolgát, nem korlátozhatja a költözésben, mozgásában, érzelmeiben.

Válás esetében nincs vesztes és győztes fél, perköltségeket felesben fizetik, bár az indító fél teljes egészében magára vállalja.

A megcsalást azokban az országokban büntetik, ahol a nő gyakorlatilag vagyontárgyként szerepel, nem önálló entitásként.


Mégis milyen házassági jogot szeretnél? Ha a toxikus férj nem akarja a válást, akkor kötelezzék a feleséget a kapcsolat folytatására? Hogy vele éljen, lássa el, feküdjön le vele, a megalázásokat meg tűrje? Kényszerítsék a rendőrök, ha nem teszi meg?

Vagy ha kihűl a kapcsolat, a férj pedig talál mást, ezért elválik, hogy ne legyen megcsalás, akkor őt is visszatoloncolnád az érzelemmentes egymás mellett élésbe?

jan. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
63%

A megcsalás nem bűntetendő jogilag, nem számít a magyra törvényekben. Rossz a példád eleve. Mivel házasságkötéskor, vagyis a szerződés kötéskor ilyet nem ígértetek (magyra jogabn ugye szóbeli szerződés és szerződés és itt még van 2 tanú is hozzá), tehát arra nem szerződtél, hogy nem csalod meg.


"mivel a válni nem akaró a vesztes fél, alperesként fizetheti 2. pont szerint a perköltségeket." Ne legyen annyira hülye, hogy alperes lesz, mikor már menthetetlen. A másik itt nem vesztes felek vannak, meg kellene szépen egyezni és akkor nincs perköltség. Perköltség csak akkor van, ha a bontóper után vagy még gyermek elhelyezési és/vagy vagyoni per van.Ha közösmegegyezés van, akkor ugye nincs per, így költség sem.


Egy ismerősöm jól mondta a családjogi ügyvédek a rosszindultú, hülye emberből élnek. Ha normális, nem akarnok, nem önző embrek élnének, akkor mindenki szépen megegyezne és nem lenne perekedés.


Amúgy szépen is lenne, ha kényszerből kellene valakivel együtt élni, vagy akármilyen szerződésben, üzleti , bármi és nem lehetne egy oldalúan felmondani. Ha kapsz egy hibás arút, azt se küldd vissza.


Nem a közepkorban vagyunk.A magyar jog elég jól, iagzságosan kezeli a csaléd jogi részt szerintem. Olyan meg nincs, hogy 100%-ig igazságos valami. Tájékozódni kellene házaság kötés előtt a jogi részről, mondjuk jobb lenne ha iskolában igyen egyszerű, alap jogi dolgokat oktatnának.

jan. 10. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!