Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én öröklök akkor kötelező...

Ha én öröklök akkor kötelező adni a gyereknek ?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem,hogy az én szülőm meghalt, egy házat hagyott hátra, ez lenen az én örökségem tőle. Azt kérdezgetik a felnőtt - 30 feletti gyerekeim,hogy ők kapnak e ebből a pénzből? Kinek mi a véleménye? Igazából a pénzből egy lakást szeretnék venni,mert jelenleg albérletben vagyunk egy kiskorúval ( szintén a tesójuk) Egyedül nevelem.
jan. 15. 22:29
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
97%
Miért lenne kötelező? Annak adsz, akinek akarsz és annyit, amennyit. Majd ők megöröklik tőled azt a lakást...
jan. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom...gondoltam...csak ez a kérdés tőlük meglepett...
jan. 15. 22:34
 3/31 anonim ***** válasza:
96%

Vegyél csak egy házat magatoknak.

Felnőtt gyerekeid vannak könyörgöm, nehogy már te nyomorogj albérletbe miattuk.

jan. 15. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm
jan. 15. 22:36
 5/31 anonim ***** válasza:
90%

Nyilván nem kötelező.

De nem értem, ezt miért nem tudjátok megbeszélni, tisztázni, miért kell idegeneket bevonni ebbe.

jan. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha akarsz, adsz nekik, ha nem, akkor nem adsz. Egyeltalán nem kötelező, hogy jut ilyen eszedbe!? Ez a TE örökséged. Ha neked van rá szükséged, akkor használd lelkiismeretfurdalás nélkül. Ők majd akkor örökölnek, ha te -remélhetőleg még sokára- elhalálozol.
jan. 15. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
100%
Első lépés a saját lakás, ha ezen felül marad, azt is érdemes mérlegelned, lesz-e megfelelő nyugdíjad, ha nem, akkor arra tartalékolj.
jan. 15. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
97%
A gyerekeid nem tartják be a sorrendet. De még az ő szempontjukból is irracionális lenne elherdálni a pénzt, mert ha albérletben maradsz, csak fogy az ő leendő örökségük is a semmibe.
jan. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim válasza:
95%

Hát elég pofátlanok, de végülis te nevelted őket... :)

Nem kell nekik adnod semmit, de tény, hogy sokan adják át az örökséget a gyerekeiknek, hogy segítsék őket elindulni az életben.

jan. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
100%

Örököltél és nem vagy abban a helyzetben, hogy csak úgy megszabadulj tőle. Magadnak is szükséged van egy intaglanra, így nem kéne elapróznod a felnőtt gyerekeid sóhaja miatt.

Sőt, ha veszel egy lakást és majd ezt használod önerőnek egy otthonba költözéshez, ahhoz sem lenne közük, hiszen élsz, nem örökség. Manapság nagyon is észnél kell lenni vak nagylelkűség helyett.

jan. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!