Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én öröklök akkor kötelező...

Ha én öröklök akkor kötelező adni a gyereknek ?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem,hogy az én szülőm meghalt, egy házat hagyott hátra, ez lenen az én örökségem tőle. Azt kérdezgetik a felnőtt - 30 feletti gyerekeim,hogy ők kapnak e ebből a pénzből? Kinek mi a véleménye? Igazából a pénzből egy lakást szeretnék venni,mert jelenleg albérletben vagyunk egy kiskorúval ( szintén a tesójuk) Egyedül nevelem.
jan. 15. 22:29
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
100%
Ők majd örökölnek utànad! Ez a te örökséger
jan. 15. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
94%
Nekem eszembe sd jutna meg meg se kerdezni, hogy adnanak-e az öröksegből a szüleim. Egyszer igaz kertem de visszafizettem. A bnőmnek az anyukaja pld az eladott ház árából adott a lanyanak valami pénzt, de ugy van vele, hogy mivel több fele osztódott igy eleve nemvolt nagy összeg így egy kissebb összeget adott belőle. Nagyim nemreg halt meg eleg sokminden maradt utana, persze apamat illeti a fele. Eszembe se jutna kerni az öröksegből egy fillert sem. Úgyhogy a helyedben megvennem a lakastt es kesz, a felnőttek meg mar lassak el magukat.
jan. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
73%

Majd akkor örökölnek, ha te meghaltál. Ennek ez a rendje.


Ha tőlem ilyeneket kérdeznének a felnőtt gyerekeim, biztos hogy kitiltanám őket az örökségből és inkább ráírnám egy árvaházra...

jan. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
80%

30 feletti gyerekeidnek mondd meg, hogy kapnak ám!

Egy nagy lóf...t a seggükbe!

jan. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
97%
Majd örökölnek később ők is, addig meg nem kell ezzel foglalkoznod.
jan. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
93%

Szekunderszégyenem van már csak attól is, hogy olvasom, valaki ilyet kérdez a saját szülőjétől...

Ne adj nekik semmit, a saját ingatlan a lehető legjobb döntés, egyben befektetés is (még a hálátlan, pofátlan gyerekeid szempontjából is, annak ellenére, hogy ők erre egyértelműen vakok).

jan. 16. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
70%
Ha jól értem, nem követelőztek, sőt, még csak nem is céloztak rá, hogy elvárnák, hogy osztozzatok. Egyszerűen feltettek egy kérdést. Ezzel önmagában mégis mi a probléma? Persze ha a nemleges válaszra követelőzni kezdenek, az már mindjárt más helyzet, de erről eddig szó sem volt. Az sem normális, aki egy ilyen kérdésre ennyire agresszívan reagál, mint a válaszolók jelentős része…
jan. 16. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
94%
5- ös . Azért hogy legyen mire válaszolnod xd.Viccet félre téve gondolom a kérdező kíváncsi volt,hogy mások véleményére:) Amúgy meg utánad majd öröklik a házat szóval most miért kéne nekik adni pénzt?Vagy miért akarsz kérdező másik házat venni ha már örököltél egyet?
jan. 16. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mit örökölnének, ha te még élsz és virulsz? 🤦🏻‍♀️ Az eszem megáll 🤣
jan. 16. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 A kérdező kommentje:
köszi a sok választ.A nagyok nem követelőztek,csak kérdést tettek fel.2 fiú és gondolom ezen gondolkoztak,hogy mit tudnának belőle venni...és így megkérdezték.Már van családjuk. Ez a ház vidéken van én pedig a fővárosban lakom,így emiatt kell (szeretném ) eladni. Igen,igazából kíváncsi voltam mások véleményére.Jókat mosolyogtam,minden választ tökéletes volt.
jan. 16. 05:56
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!