Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én öröklök akkor kötelező...

Ha én öröklök akkor kötelező adni a gyereknek ?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem,hogy az én szülőm meghalt, egy házat hagyott hátra, ez lenen az én örökségem tőle. Azt kérdezgetik a felnőtt - 30 feletti gyerekeim,hogy ők kapnak e ebből a pénzből? Kinek mi a véleménye? Igazából a pénzből egy lakást szeretnék venni,mert jelenleg albérletben vagyunk egy kiskorúval ( szintén a tesójuk) Egyedül nevelem.
jan. 15. 22:29
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
91%
A gyerekeidnek nincs joguk a te öröksegedböl kerni. Ha te akarsz nekik adni, az a te döntesed, de ök nem követelhetnek semmit. Felnött emberek, sajat maguknak kell gondoskodni az anyagi hatterükröl, es felelösseget vallalni magukert. Nem neked kell.
jan. 16. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim válasza:
83%

Nem. Te örökölsz. Nem ők.

Mondjuk fogadok arra is nagyon várnak hogy utánad örökölhessenek, szèp kis hiènák.

jan. 16. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:
81%

- Apa adsz nekünk pénzt az örökségedből?

- Nem.


Ilyen egyszerű.

jan. 16. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a hagyatéki végzésben nem szerepelnek, mint örökös, így alapból pénz nem kapnak, majd csak akkor ha ők lesznek örökösként megjelölve valaki halálát követően. Azt hogy kinek mit adsz a pénzedből (bármilyen bevételedből), az meg a Te döntésed. Nekem a szüleim mikor örököltek, egy petákot nem kaptunk. :)

Nálunk csak a tesómnak lenne pofája ilyet megkérdezni amúgy :D

jan. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem meg igenis gáz már a kérdés is, akkor is, ha elfogadják a nemleges választ.

Én a helyükben biztos nem kérdeztem volna meg, ha kapnak, örüljenek, ha nem, maradjanak csendben.

Nem értem minek kell már fejben előre elkölteni másnak a pénzét...

jan. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:
68%

Sokan leírták már: nem kell adnod, ez a te örökséged.

Ettől még a gyerekeid megkérdezhetik, hogy adsz-e nekik belőle, hiszen ők csak azt látják, hogy örököltél.

Nyugodtan mondd el nekik, hogy az örökségből te - mivel te örökölted - lakást fogsz venni és arra fogod az egészet fordítani. Majd ha te meghalsz akkor ez lesz az ő örökségük és akkor majd ők azt vesznek belőle amit akarnak.

feltételezem a felnőtt gyerekeidnek is van már gyereke. Kérdezd meg őket, hogy ha adnál nekik pénzt az örökségedből akkor ők azt tovább adnák-e a saját gyereküknek vagy arra költenék amire nekik van szükségük és amivel majd a gyerekük élete is jobb lesz. Mert te most csak ennyit teszel, lakást vennél amivel neked ÉS a gyerekednek az élete jobb lesz, később meg majd ez lesz a gyerekeid öröksége.

Ha most nekik adod a pénzt akkor nem lesz belőle lakás és nem fognak tudni örökölni utánad ahogy te most örököltél.

Furák nekem ezek a családi viszonyok, az én anyám is igen érdekesen állt a dolgokhoz és nem értette, hogy ha a férjem összespórolt egy rakás pénzt kemény munkával akkor én miért nem akarom azt neki adni ahelyett hogy bútort vagy mást vennék belőle - amire a férjem összespórolta a saját munkájával, csak mert neki kellene az a pénz. Szerencsére a férjem családja és a gyerekeim már nem ilyenek.

jan. 16. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
81%
Csak megkérdezték és fejben elköltötték. Nekem nem lenne ehhez gerincem. Főleg azért, mert te albérletben élsz és most van lehetőséged saját lakást venni. Még abból vennének el, hogy neked legyen kevesebb. Védheted őket, de stabil felnőtt élettel ez nagyon anyagias hozzáállás.
jan. 16. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
77%

Annak, aki azt írja, mi a gond azzal, ha csak megkérdik a gyerekek: ha 12-16 évesek, akkor nem gond, hiszen még nem tudják, hogy megy ez, még komolytalanok is (nem feltétlenül pejoratív értelemben), és nyilván örülnének a plusz zsebpénznek.

De itt a "gyerekek" 30+osok, felnőtt emberek, akik tudják (hacsak nem irdatlan buták), hogy mivel él a szülőjük, így nekik nem jár semmi abból az örökségből jogilag, az, hogy 30+os, családos emberként meg a szülőm zsebéből próbáljam kikunyizni a pénzt, nekem biztos nem lenne pofám. És lehet magyarázni, hogy nem követelőztek, de ez a kérdés valójában burkolt kérés. Hiszen normális felnőtt embernek alap, hogy a másik öröksége az a másiké, nem kérdezgetem a szonszédomat meg a barátaimat sem arról, hogy adnak-e a pénzükből. Nevetséges, hogy egyáltalán megkérdezték.

Jól írta valaki: hiénák. Kérdező, majd lesz ám ott hadd el hadd, mikor ők örökölnek utánad... szerencsédre azt már te nem kell végignézd.

jan. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
16%

Kérdező, én most egy teljesen más szemszögből nézném ezt a kérdést.


Számtalanszor elhangzik a gyerekek szájából, nem mi akartunk megszületni, ez a szüleink döntése volt.


Szintén a gyerekek hangoztatják, ha már megszülettünk, a szülők kötelessége, hogy mindenből a legjobbat kapják.


Az is elhangzott már itt számtalanszor, ne szüljön gyereket az, aki nem tud megfelelő körülményeket biztosítani a gyereinek, aki nem tudja taníttani, "urambocsáááá", nem segíti hozzá a saját lakáshoz.


Ehhez képest itt vagy Te, akinek legalább 3 gyereke van, miközben még most is albérletben él egy kiskorúval.


Nincs jó válasz a kérdésedre, mert mint látszik, ahány élethelyzet, annyiféleképpen áll hozzá a társadalom.

jan. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
100%

28-as nagyon szépen megfogalmazta!

Ez a kérdés burkolt kérés!


Tehát ezt így megkérdezni SEM szabad! Feltéve, ha azt akarja a gyerekem, hogy hátralevő életemben szóba álljak vele és ne végrendelkezzek úgy, hogy ő a kötelesrészen kívül semmit ne kapjon. Mert egy ilyen "ártatlan kérdés"-nek nálam ez lenne a következménye!

jan. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!