Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy alkalmazás meddig tárolhat...

Egy alkalmazás meddig tárolhatja az adataimat törlés után?

Figyelt kérdés

Szóval még 2022-ben bannolt le a tinder engem, 1x próbáltam újra regisztrálni, szintén 2022-ben, akkor nem engedte, azóta nem próbáltam regisztrálni. Tudomásom szerint nem tárolhatják túl sokáig a személyes adatokat márpedig, hogy engem felismerjen, a személyes adataimat, mint pl. a telefonszámomat, IMEI számomat stb. tudniuk kéne.



Tud erről valaki valamit, hogy meddig tárolja a tinder vagy meddig szabad tárolnia a személyes adatokat?



jan. 16. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem tudom, de miért nem regisztrálsz más névvel emaillel?
jan. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 sa Dale Cooper válasza:

Nem feltétlen kell a adataidat a személyedhez köthető módon tárolni. Fogalmam sincs, ezt a Tinder hogyan csinálja, de ha az EU-ban szabályosak akarunk lenni, akkor ez megoldható, ha az illető adataiból egy anonimizált adatcsomagot készítünk (egy egyirányú bekulcsolási módszertannal), majd ezt tároljuk el. Ebből senki, semmilyen adatodat kinyerni, visszafejteni nem tudja (legalább is emberi, értelmes időtávlatban, a normál módon rendelkezésre álló számítási kapacitással).

Amikor regisztrál valaki, akkor az újonnan megadott adathalmazon a rendszer elvégzi az adatcsomag létrehozását, (amit szintén eltárol), és ezt hasonlítja össze a már meglévőkkel. Ha nincs egyezés, új felhasználó vagy, ha van, akkor régi, és a mostani újonnan megadott adataidból dolgozik.


Szóval meg lehet wezt a problémát oldani szabályosan.

jan. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

1-es,

Azért mert telefonszámot kér, email az neki mindegy. És minden információt eltárolt, mivel próbálkoztam más embernek a telefonján, más IP címmel stb. Nem engedett be. Még a telefonom adatait is megjegyzi nem csak a sim kártyát. Ezért kérdeztem, hogy az ilyesmit hogyan engedhetik meg, de a 2. válaszoló felvilágosított.


Olvastam valahol hogy 1 év után elévül, de nem tudom mennyire valós.

jan. 16. 19:45
 4/7 anonim ***** válasza:

3.

Ki kell törölni mindent amit megjegyezhet a telefonból és megpróbálni újra !.


Én nem egyszer csinálam már.

jan. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát maximum a factory reset és egy új andorid (google fiók) segíthet. De a telefonszámom még mindig a régi :D
jan. 16. 20:13
 6/7 anonim ***** válasza:

5.

Nem kell reset egyetlen fájlt tárol a telefonodban.


Veszel 500 ft ért masik kártyát

jan. 16. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6-os én már próbálkoztam mindenhogy korábban :D

Egyedül a factory resetet nem.

jan. 16. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!