Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik országban lehet nevet...

Melyik országban lehet nevet (és nemet is) változtatni, anélkül, hogy állampolgárnak kellene lenni?

Figyelt kérdés

Szeretnék nevet és nemet változtatni, de mindenhol hosszú folyamat, itthon pedig nem is lehet.

Melyik országban a legegyszerűbb?

Usa, Dél-Afrika, Costa Rica, bármi jó lenne...



jan. 18. 00:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
73%
A magyar államot nem érdekli, mit bohóckodsz egy másik országban, nem fogja átírni a személyi irataidat. Egy másik állam meg nem avatkozik idegen állampolgárok ilyen ügyeibe.
jan. 18. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
88%
Sehol. Nem változtathatod meg a neved annak az országnak a hivatali rendszerében aminek nem vagy állampolgára, mert nem jogosult rá.
jan. 18. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%
Egyik országnak sok jogköre ahhoz, hogy egy másik ország hivatalos okmányát megváltoztassa. Legfeljebb azt tudom elképzelni, hogy letelepedsz egy másik országban, ott kapsz valami helyi igazolványt és azon tudod majd megváltoztani a neved/nemed. De lehet ahhoz is bíróságra kellene menni, illetve lehet csak korlátozva engednének bármit is változtatni. Értelemszerűen a magyar rendszerben ez semmit se változtatna. Egyszerűbb lenne megszerezni egy másik EU-s ország állampolgárságát, ahol ez legális.
jan. 18. 03:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
78%
Semelyikben.
jan. 18. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 harminezer oxigén ***** válasza:
54%

szia


Dániát ajánlom, itt egy link benne egy összefoglalóval a dán eljárásról (magyar nyelven) [link]


Az eljárás végén tudsz csináltatni Dán honosságú jogosítványt (eu-s) fényképpel és a dán nyilvántartásban megváltoztatott neveddel és nemeddel. Ezt az egész eu-ban el kell fogadnia a nemzeti hatóságoknak személyazonosság igazolására, mivel érvényes, valódi, fényképes, eu-s okmány. Eu-n kívül nem lesz érvényes, oda már útlevél kell, amit az állampolgárság szerinti országnak kell kiállítania, amin Magyarországon a régi adataid lennének, a magyar nyilvántartásokban történő átvezetésre a jelenlegi joggyakorlat alapján nincs lehetőség, csak a hosszú pereskedés aminek a kimenetele minimum kétséges. Ha eddig eljutsz (mármint a dán jogsiig) a magyar átvezetéshez jogsegély szolgálatok tudnak segítséget nyújtani.


remélem tudtam segíteni


Niki

jan. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 Csupasz makk válasza:
14%
A jobbkézfeltartóknál lehet, sõt, ha biztosítva vagy, akkor az ottani betegbiztosító fizeti a teljes költséget. Azt nem tudom, hogy kell-e ehhez állampolgárság. Te nõbõl szeretnél férfi lenni, vagy fordítva?
jan. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
46%
Nem tudom miért olyan fontos mik vannak az irataidban... Ez olyan mintha én leírnám rólad hogy te Gipsz Jakab vagy fűnyíró. Ugyanúgy nem számít hogy én mit írok a kis adatbázisomba rólad mint ahogy a magyar állam se.
jan. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 harminezer oxigén ***** válasza:
67%

#7

mondjuk azért hogy elkerülhessen jó néhány kellemetlen és veszélyes helyzetet

a teljesség igénye nélkül néhány személyes példám: (én is transznemű vagyok)

buszon bérlet ellenőrzékor belém szállt az ellenőr csak mert hölgyemként megszólított majd a bérlet és az igazolvány átadásakor látta hogy férfi név szerepel az igazolványon, először értetlenkedett majd agresszívan b**ni, k**ni kezdett, ordibált velem a sofőr szolt hátra hogy álljon le és ekkor hagyta csak nagy nehezen abba


postán ajánlott küldemény átvételekor nem hitték el hogy az okmány az enyém vagy hogy valódi-e, a végén már okirathamisítással vádolt az ügyintéző, csak akor adta át a levelet mikor én mondtam neki hogy hívjon akkor rendőrt én megvárom, de a levelem nélkül nem megyek el


bankban személyes ügyintézésnél is volt már ilyen, ott elég volt részletesen elmagyarázni a helyzetet de akkor is roppant kellemetlen volt


dohányboltban életkor ellenőrzés miatt került elő az okmány, a mögöttem álló vevő kezdett el szidalmazni amikor elmagyaráztam a dolgokat az eladónak


van még néhány, ehez hasonló eset


ezeket mind azért történtek meg mert a külsőm eltért az okmányokon lévő adatoktól


képzeld el a szituációt ha mondjuk beidéznek egy transzneműt a bíróságra, rendőrségre vagy épp az orvosnál az okmányon lévő néven szólítanak stb


nekem szerencsére már ez megoldódott mert még a tiltás előtt adtam be a kérvényem, de így is több mint 3 és fél év pereskedés kellett hozzá (közig bíróság, alkotmánybíróság, kuria) de végre megkaptam a nevem (2020. január elején adtam be és csak 2023. augusztus végén kaptam meg)


Niki

jan. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
87%
8-ashoz csak csatlakozni tudok. Én sokat vonatozok, az esetek 99%ban az a minimum, hogy értetlenkedés és ha senkitől nem is kértek személyit tőlem elkérik. De arra is volt már példa, hogy a kalauz elkezdett jó hangosan magyarázkodni, hogy én ellehetetlenítem az ő munkáját és azonnal szálljak le és amúgy is, hogy merészelek így utazni miért nem otthon a négy fal között utazom (???). Az értetlenkedést már megszoktam, beletörődtem de azért úgy gondolom ha egy átlagembernek megjár az, hogy ő nyugodtan és anélkül utazzon, hogy valaki elkezdené ócsárolni akkor nekem is.
jan. 19. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 Feketeruhasember ***** válasza:
53%
De itt akkor az ostobasággal van a baj és azon kell társadalmi munkával változtatni nem az a megoldás hogy ha te férfiként születtél akkor nőnek írnak a személyidben mert te nem vagy az hiába hívod magad Magdinak vagy Zoénak vagy Bellatrix Lestrange És ezt nem azért mondom mert utálnám vagy mint emberekkel bármi bajom lenne azokkal akiknek valamilyen mentális betegsége van. Teljesen természetes hogy jár nekik az elfogadás a segítség és a szeretet de nem gondolom hogy az a helyes ha nekik külön papírt gyártunk.
febr. 15. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!