Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Melyik országban lehet nevet...

Melyik országban lehet nevet (és nemet is) változtatni, anélkül, hogy állampolgárnak kellene lenni?

Figyelt kérdés

Szeretnék nevet és nemet változtatni, de mindenhol hosszú folyamat, itthon pedig nem is lehet.

Melyik országban a legegyszerűbb?

Usa, Dél-Afrika, Costa Rica, bármi jó lenne...



jan. 18. 00:22
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
Mondjuk ezt én sem értem. Számomra (ha én vagyok az ügyintéző) elég ha annyit közölnek transznemű vagyok és kész. Egy büdös rossz szót nem szóltam volna hanem megértem, tudomásul veszem és nem értetlenkedek tovább. Nincs ebben semmi szégyellni való. Ha az előítélettek és bunkósággal meg a buta emberekkel van a baj akkor azon kell változtatni.
febr. 16. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 harminezer oxigén ***** válasza:
60%

#20,21

Csak közlöm, amikor ez történt, akkor az akkori személyimen az okmányfotón úgy néztem ki ahogy a való életben (kibontott haj, halvány smink, női arc) egyedül a név nem stimmelt rajta, (akkor csak a fotót tudtam lecserélni az okmányon, hogy legalább az stimmeljen) A levélen, értesítőn, okmányokon férfi utónév szerepelt, ez volt a postásnak a gondja, mikor rákérdezett, elmagyaráztam neki hogy mièrt van egy nőnek férfi keresztneve és ezt miért nem tudom megváltoztatni. Ő ennek ellenére értetlenkedett hogy " ilyen nincs" nem az enyém a személyi" "nem valódi a személyi" stb. És egy kis, két ablakos postáról beszélünk, minimális személyzettel.

#20

ha szerinted nem kell egy transznak nevet változtatnia, akkor viszont ne is mennyen az a sipítozás hogy "miért tolom az emberek arcába" "miért nem lehet ezt magánügyként kezelni" stb

mert most az a társadalmi elvárás hogy egy transznemű ne mutogassa magát/magam, ne feltünősködjön.

Szerinted az is társadalmi elvárás hogy a születési nem és ahhoz illeszkedő név legyen az okmányon.

Csak hogy a kettő ellentétes egymással, mivel okmányhasználatkor (posta, tömegközlekedés, bank, hivatalos ügyintézés stb) mutogatnom kell magam, feltünősködnöm kell.

Látod ebben az ellentmondást?

Egy transznemű vagy az egyik vagy a másik felétámasztott elvárást nem fogja tudni teljesíteni, mert azok ellentétesek egymással és az egyik kizárja a másikat.

Vagy a lényeg az hogy, tökmindegy hogy miért, de lehessen minket vegzálni, megalázni?


Niki

febr. 17. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem inkább gyógyulj meg.
febr. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!