Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol találom meg annak a...

Hol találom meg annak a jogszabálynak a szövegét, ami kimondja, hogy közterületen bármit szabad fotózni, így autókat is?

Figyelt kérdés
Kezdem unni az olyan embereket akik azt hiszik joguk van megtiltani hogy lefotózzak luxusautókat, vagy ha már lefotóztam akkor egyenesen van képük parancsolni hogy töröljem ki. Kéne egy nyomtatott példány ennek a jogszabálynak a szövegéből amit magamnál tartok ha ilyen alakokba belefutnék a jövőben.

jan. 27. 17:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
33%

Olyan jogszabály nincs, amiben az áll, mit SZABAD fotózni, csak az, ami Tilos.

Másrészt autót nem fotózhatsz engedély nélkül, ahol látható a rendszám, vagy egyéb ismertetö jegy!

Szóval igazuk van, ha sokat erösködsz, neked lesz bajod.

jan. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nincs Ilyen. Arról van csak törvény, hogy mit nem szabad.
jan. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
46%

Ha beazonosítható a jármű, akkor nem fotózhatód le, tehát jogosan van képük parancsolni, hogy töröld ki. Egy luxusautó esetén pedig elég valószínű, hogy beazonosítható, akár rendszám nélkül is.

Amúgy meg minek neked saját fotók luxusautókról?

jan. 27. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Akkor az is jó ahol a tilalmak vannak. Ha aközött nincsen, akkor ugyebár egyenesen következik hogy amit nem tilos azt szabad.
jan. 27. 18:20
 5/21 anonim ***** válasza:
16%

Kapcsold be, hogy ne törölje a telód a képet, hanem még őrizze meg utána 30 napig. Ha kérik, akkor pedig kérj bocsánatot és játszd meg, hogy jaj nagyon sajnálod, csak olyan szép ez a kocsi és neked minden álmod lenne egyszer ilyet vezetni meg mit tudom én, hazudj egy sort.


Valószínüleg nem legálisan van az a sok pénzük és ezért nem szeretnék, ha lefotóznád az autót. Szóval ne érzed rosszul magad, hogy hazudsz ezeknek a ****** :)


Nekem van egy teslám (IT-s vagyok, részletre van, egyáltalán nem vagyok gazdag), de ha valaki lefotózza, akkor vsak boldog vagyok és örülök neki.

jan. 27. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

#5 Köszi, az a baj hogy fényképezőm van. Sajnos nem tudok olyan funkcióról hogy azonnal felhőbe mentés vagy hasonló, nyilván bekapcsolnám.

Bár egyre inkább azon gondolkozom hogy simán süketnek tettetem magam legközelebb. Amíg törvény nem tiltja, addig nem fog érdekelni mit pattog. Unalmasak már az ilyenek.

jan. 27. 18:23
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

"Nekem van egy teslám , de ha valaki lefotózza, akkor vsak boldog vagyok és örülök neki."


Akkor meg duplán fogsz örülni, ha egy fotózás után ellopják - sok banda így keres megfelelö autókat.

jan. 27. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Justinianus ***** válasza:
62%

"Akkor az is jó ahol a tilalmak vannak."

Szóval akkor ha legközelebb azt mondják, hogy töröld ki a képet, mert fejbe váglak, akkor előveszel egy A/4-es lapot, hogy igen, a törvény tiltja, tessék fejbevágni?

jan. 27. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

#7 Szerintem kevesebb amerikai krimit kéne nézni. Senki se azért fotóz autókat mert el akarja lopni őket, nem is tudom ez honnét van. Pláne ritkaságokat. Lopni sohasem drága autókat lopnak, hanem olcsó, tömegesen előforduló darabokat. Senki se fog Rolls-Royceot meg AMG Mercedeseket elkötni.

A carspotting egy világszerte egyre sűrűbben előforduló hobbi, főleg fiatal férfiak körében, sokezer ember csinálja és semmi rossz nincs benne. A normális tulaj (mint az ötös) örül neki, vagy maximum nem vesz róla tudomást. Meg aztán ott vannak azok akik vélhetően illegális pénzekből vették az autót, gondolom azért nem tetszik nekik. Ők a bűnözők, nem az aki elfotózza a lopott vagyonból vásárolt autót.

jan. 27. 18:30
 10/21 A kérdező kommentje:
#8 Nem ezt mondtam. Hanem azt, hogy nem tiltja a törvény, így neki nincs joga kitöröltetni a képet, mehet dolgára. Ha meg fejbe akar verni, akkor feljelentem, ennyi.
jan. 27. 18:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!