Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hol találom meg annak a...

Hol találom meg annak a jogszabálynak a szövegét, ami kimondja, hogy közterületen bármit szabad fotózni, így autókat is?

Figyelt kérdés
Kezdem unni az olyan embereket akik azt hiszik joguk van megtiltani hogy lefotózzak luxusautókat, vagy ha már lefotóztam akkor egyenesen van képük parancsolni hogy töröljem ki. Kéne egy nyomtatott példány ennek a jogszabálynak a szövegéből amit magamnál tartok ha ilyen alakokba belefutnék a jövőben.

jan. 27. 17:43
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

#20 Minek másoltad be az irreleváns részeket? :D

Ott van a beolos cikkben amit linkeltél, hogy "A magánszemély a nyilvánosságra hozatal esetén adatkezelőként felel az adatok, a felvétel kezeléséért". A kérdező nem akarja nyilvánosságra hozni az adatokat, így ő nem adatkezelő, a bemásolt paragrafusok nem vonatkoznak rá.

De szerintem a 15-ös válaszomban elég részletesen kifejtettem hogy melyik esetben mi a teendő. Személy fotózásakor például valóban engedélyt kell kérni a kép elkészítéséhez is. De a kérdező nem személyt fotóz, hanem tárgyat, amire ez a jogszabály nem vonatkozik. A személyes adatok kezelése pedig csak akkor vonatkozik rá, ha azokat nyilvánosságra hozza, vagy felhasználja pl. egy cég nevében. Ha csak otthon nézegeti a képeket, akkor nem kell foglalkoznia a több száz oldalas adatkezelési tájékoztatókkal. Saját magának gyakorlatilag azt fotóz le, amit csak szeretne.

jan. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!