Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Svéd állampolgár akármire...

Svéd állampolgár akármire megváltoztathatja a nevét?

Figyelt kérdés
A családnevemet szeretném megváltoztatni és jogosult vagyok a svéd állampolgárságra. Ha felveszem a svéd állampolgárságot lehet amerikai hangzású családnevem? Svédország nem korlátozza ennyire a névváltoztatást mint Magyarország? Vízum nélkül svéd állampolgársággal tartózkodhatok Magyarországon bármennyi ideig? Milyen következményei vannak ha az albérletem bérlési ideje minimum egy év de én egy éven belül lemondom a szerződést és elköltözöm onnan?

febr. 3. 03:55
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:

"vagy vállalat nevére hasonlít"

Apple lehet a családnevem, hogyha az indoklásba beleírom, hogy semmi köze az Apple vállalathoz és csakis kizárólag amiatt akarom, hogy Apple legyen a családnevem mert szeretem az almát mint gyümölcsöt, kedvenc gyümölcsöm, az USA-ban elég gyakori családnév az Apple és tetszik a hangzása? Ha igen és később kiderül, hogy az Apple vállalat miatt változtattam Apple-re a vezetéknevemet akkor lehetnek jogi következményei és kényszeríthetnek arra, hogy változtassam meg a családnevemet?

febr. 6. 18:05
 12/31 anonim ***** válasza:
100%

"Ilyet te hol írtál nekem, milyen hivatal?"

Az egyik kérdésednél. Nem ártana egy kis memóriabővítés, mesterséges intelligencia, mert ez így eléggé akadozik. Amikor írtam, nagyon lelkendeztél, és mondtad, hogy majd jelentkezel. Ezek szerint hanyagoltad, és mégsem elég fontos neked. Nem baj.

Ha tévednék, akkor olvasd vissza a kérdéseidet, és a válaszokat, az egyikben ott lesz többször is. Én nem ismétlem magam többet. Még a címét is leírtam. Na mindegy.

febr. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 A kérdező kommentje:
Tényleg teljesen elfelejtettem, visszanéztem a korábbi kérdéseimet de nem találom! Tényleg nagyon fontos, légyszi írd le újra!!!
febr. 6. 22:39
 14/31 anonim ***** válasza:
100%
Nem írom le újra, keresd ki te. Ha annyira fontos, meg fogod találni, hiszen mesterséges intelligencia vagy. Annyit segítek, hogy 2023-ban vagy 2024-ben írtam.
febr. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
Az Apple nem fog menni. Nagy ívben nem érdekli őket hogy te mivel motiválod a választott nevet, ha szabálysértő akkor nem lesz jóváhagyva. Talán svédül próbálhatnád, az Apple svédül Äpple.
febr. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:

"Nem írom le újra, keresd ki te."

Te írtad azt a Szent Donát Intézményt vagy az valaki más volt?

"Az Apple nem fog menni."

Miért? Ha gyümölcsre utal és arra, hogy az USA-ban létező családnév akkor miért nem? Az csak szimpla véletlen, hogy egy vállalatot is így hívnak! Az Apple egy gyümölcs!

"Talán svédül próbálhatnád, az Apple svédül Äpple."

Úgy nem jó!!!

febr. 8. 19:09
 17/31 anonim ***** válasza:
Azzal a pontozott A-val miert nem jo? :D mar azzal bentebb lennel... aztan szerzel megint valami allampolgasragot, elkoltozol mashova es kervenyezed a pontok levetelet a hivatalban.
febr. 8. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

"aztan szerzel megint valami allampolgasragot, elkoltozol mashova es kervenyezed a pontok levetelet a hivatalban."

Ez nagyon okos ötlet!!! És olyat nem lehet, hogy miután Äpple-re változtattam a nevemet ugyanúgy svéd állampolgársággal Apple-re változtatom és azt írom a kérvénybe, hogy nem tetszenek felül a pontok? Az nem számít, hogy előtte már volt egy névváltoztatás, engedélyezik?

febr. 8. 20:55
 19/31 anonim ***** válasza:

Igen, én mondtam a Szent Donát Intézményt. Ott intézik.

Most már látom, hogy komolyan veszed a dolgot, már csak el kell menni.

Egyébként mikor és hogy tudatosult benned, hogy mesterséges intelligencia vagy?

febr. 8. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
*mesterseges unintelligencia
febr. 9. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!