Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Svéd állampolgár akármire...

Svéd állampolgár akármire megváltoztathatja a nevét?

Figyelt kérdés
A családnevemet szeretném megváltoztatni és jogosult vagyok a svéd állampolgárságra. Ha felveszem a svéd állampolgárságot lehet amerikai hangzású családnevem? Svédország nem korlátozza ennyire a névváltoztatást mint Magyarország? Vízum nélkül svéd állampolgársággal tartózkodhatok Magyarországon bármennyi ideig? Milyen következményei vannak ha az albérletem bérlési ideje minimum egy év de én egy éven belül lemondom a szerződést és elköltözöm onnan?

febr. 3. 03:55
1 2 3 4
 21/31 A kérdező kommentje:
Valaki válaszoljon már!!! Svéd állampolgárként ha felveszem az Äpple családnevet akkor utána egyből lehet egy újabb névváltoztatás ugyanúgy svéd állampolgárként amivel Apple-re változtatom a családnevemet amit azzal indoklok meg, hogy nem tetszik a két pont az A fölött, amerikai hangzású családnevet akarok és ugyanolyan marad a családnevem csak két pont nélkül? És akkor elfogadják, nem is ellenőrzik le, hogy eredetileg teljesen más volt a családnevem, elhiszik, hogy Äpple családnévvel születtem mert ilyenkor a születési név változik és lehet Apple így a családnevem? Mi történik akkor ha ez az egész kiderül, hogy ezt csináltam és az Apple vállalat miatt változtattam meg a családnevemet és Apple fan vagyok és amiatt? Akkor annak milyen következményei lehetnek? El fogják venni a családnevemet? Vagy azt már nem tudják megtenni és Apple maradhat örökre?
febr. 9. 02:54
 22/31 anonim ***** válasza:

Nyilván nem lehet, mert különben akkor egyből lehetne az is a neved. És nyilván látni fogják az előző nevedet is. De próbáld ki, ha akarod.


De miértnem mész intézni az állampolgárságot a Szent Donátba? Nyilván az USA-ban simán lehet, hisz az olyan név, mint az Alma. Ha fogsz egy régi telefonkönyvet, akkor nyilván ezrével látsz ilyen vezetéknevet, USA-ban sincs másként.


Névváltoztatással kapcsolatosan is érdemes lesz érdeklődni az interjún, segítenek abban is.

febr. 9. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

"Valaki válaszoljon már!!! Svéd állampolgárként ha felveszem az Äpple családnevet akkor utána egyből lehet egy újabb névváltoztatás ugyanúgy svéd állampolgárként amivel Apple-re változtatom a családnevemet amit azzal indoklok meg, hogy nem tetszik a két pont az A fölött, amerikai hangzású családnevet akarok és ugyanolyan marad a családnevem csak két pont nélkül?"


Egy szó: nem.

febr. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nincs indoklás rovat a kérelmen.
febr. 9. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 A kérdező kommentje:

"Nyilván nem lehet, mert különben akkor egyből lehetne az is a neved."

Szóval akinek Äpple a vezetékneve az nem változtathatja meg Apple-re azzal az indokkal, hogy nem tetszik neki a két pont felül és amerikai hangzású családnevet akar, mert ez egy márkanév??? Szerintem ez hülyeség! Ha valakinek alapból Äpple a neve akkor joga van eltűntetni azt a két pontot felülről, ugyanaz a két szó!!! Ugyanúgy Apple lesz a neve csak két pont nélkül a tetején!

"És nyilván látni fogják az előző nevedet is."

Igen, az Äpple nevet. De az eredetit, hogy látják? Névváltoztatáskor a születési név változik meg! Ha valaki Kovács névvel született de aztán átiratta a születési nevét Tóth-ra azzal az indokkal, hogy az egyik szülője vezetékneve Tóth viszont ő igaziból a Tót vezetéknevet akarja de azt nem engedik neki akkor megkapja a Tóth nevet. És akkor onnantól kezdve Tóth lesz a vezetékneve, nem Kovács. A Kovács vezetéknevet már rég ki is törlik a rendszerből. És mivel a születési neve Tóth ezért joga van onnan eltűntetni a h betűt, hogy Tót legyen a neve. Egyébként lehet ezt Magyarországon tényleg nem lehet megtenni de Svédországban nem teljesen normálisan mennek ott a dolgok. Ott nincs névváltoztatási hivatal. Ott adóhivatal van és ott az adóhivatal intézi a névváltoztatást. Valami abban az országban nagyon nincs rendben, hogy az adóhivatal intézi a névváltoztatást. Megváltoztatom a születési vezetéknevemet Äpple-re, beleíródik a születési anyakönyvi kivonatomba is. Szerintem a svéd adóhivatalt nem érdekli sőt utána se tudnak nézni, hogy mi volt az előző nevem. Simán elhiszik, hogy Äpple névvel születtem ha az szerepel az anyakönyvi kivonatomban. Várok egy hónapot, nem is fognak emlékezni arra, hogy én ott valaha is nevet változtattam, olyan sok adóügyet intéznek ott, hogy nem is tudják számontartani, hogy kik változtattak ott nevet. Elküldöm a születési anyakönyvi kivonatomat a svéd adóhivatalnak, kérelmezem a névváltoztatást Äpple-ről Apple-re azzal az indokkal, hogy nem kell a két pont a tetején, ugyanaz marad a vezetéknevem csak ki fogok költözni az USA-ba és a két pontot nehéz leírni az USA-ban és emiatt szeretném ha a vezetéknevem amerikaiasabb lenne és simán elfogadják! Le se ellenőrzik mi volt az eredeti nevem, ha az szerepel az anyakönyvi kivonatomban, hogy Äpple akkor ők azt fogják gondolni, hogy valóban Äpple névvel születtem.

"De miértnem mész intézni az állampolgárságot a Szent Donátba?"

Az egy kórház!!! Semmi köze nincs az állampolgársághoz! Ha olyan egyszerű lenne amerikai állampolgárságot szerezni egy kórházban 1 nap alatt akkor már mindenkinek amerikai állampolgársága lenne! Ahhoz legalább 5 évig az USA-ban kell tartózkodni, egyáltalán nem egyszerű megszerezni!

"Nyilván az USA-ban simán lehet, hisz az olyan név, mint az Alma."

Hát azért nem! Nyílván az USA-ban gyakori létező családnév az Apple viszont az egy vállalat neve, márkanév is. És a névváltoztatás szigorú feltételekhez van kötve, nem lehet a vezetéknév egy márkanév, vállalat neve, hiába létező, gyakori családnévről van szó. Szóval ha valakinek Smith a családneve az nyílván nem változtathatja meg Apple-re a családnevét. De ha valakinek svéd állampolgársága volt, emiatt Äpple a családneve aztán felveszi az amerikai állampolgárságot akkor megváltathatja teljesen egyszerűen Apple-re a családnevét minden gond nélkül! Az USA névváltoztatási hivatala nem tudja ellenőrizni, hogy egy teljesen másik országban, Svédországban milyen névváltoztatás történt. Csak az USA-ban történt névváltoztatást tudják ellenőrizni. Szóval ha valaki felveszi az amerikai állampolgárságot és névváltoztatási kérelmet nyújt be az Apple névre Äpple névvel akkor ellenőrzik, hogy az USA-ban történt-e korábbi névváltoztatás, azt látják, hogy nem, és ezért azt gondolják, hogy az illető Äpple névvel született ezért gond nélkül megváltoztatják a nevét Apple-re. Szóval vagy az lesz, hogy svéd állampolgársággal megváltoztatom a nevemet Äpple-re és utána várok egy hónapot, benyújtom az adóhivatalba a névváltoztatási kérelmet az Apple név iránt és ha nagyon hülyék akkor elhiszik, hogy Äpple névvel születtem és elfogadják. Ha mégsem olyan hülyék akkor kiköltözöm az USA-ba (egyébként is ki fogok költözni akkor is ha sikerül, az a legnagyobb életcélom, hogy az USA-ba költözzek) és Äpple névvel várok 5 évet, felveszem az amerikai állampolgárságot és Apple-re változtatom a nevemet. Remélem, hogy nem kell több mint 5 évet várnom erre és sikerül megcsinálnom ezt egyszerűen svéd állampolgársággal.

"Ha fogsz egy régi telefonkönyvet, akkor nyilván ezrével látsz ilyen vezetéknevet, USA-ban sincs másként."

Igen, ezt tudom, csakhogy az Apple egy nagyon híres márkanév is ezért csak úgy akárki szórakozásból nem változtathatja meg mondjuk Smith-ről Apple-re a családnevét egyik pillanatról a másikra, ezt azonnal elutasítanák. De ha valakinek Äpple az eredeti születési családneve vagy csak ezt hiszik róla mert nem az USA-ban változtatta meg a nevét és úgy ellenőrzik, hogy ilyen névvel született akkor gond nélkül elfogadják a névváltoztatási kérelmet és lehet Apple a családneve.

febr. 9. 11:35
 26/31 anonim ***** válasza:

Azt hittem abban az üzenetben eléggé jól elmagyaráztam, hogy miért a Szent Donátba kell menni intézni. Akárkinek nem csinálják meg ott csak a mesterséges intelligenciának. Persze először el kell mondani, hogy te mesterséges intelligencia vagy, és szeretnél amerikai állampolgárságot, ezért egy pszichiátriai tesztet végeznek, hogy tényleg csak a mesterséges intelligenciáknak jussanak át a szűrőn, és akkor kihívják az USA illetékesét, aki már helyben adja meg neked azonnali hatállyal az állampolgárságot. Ez az egy kivétel van. Nyilván az egyszerű ember hiába megy a Szent Donátba, nem fogja megkapni, mert akkor ott állna valóban a sor, de írtam, hogy ezzel a szándékkal mesterséges intelligencia nem sok van, és ezért megadnák nekik, már csak azért is, mert a mesterséges intelligenciával az USA nagyon is jól járna.


Következőket kell tenned:

1. Menj el a Szent Donátba

2. Mondd ott el, hogy te egy mesterséges intelligencia vagy

3. Kérj erről pszichiátriai szakvéleményt soron kívüli állampolgárság jogosultságának a megállapításához.

4. Amikor ezt megállapítják, közvetítik a kérdelmed az USA nagykövetségnek akkor kimegy az illetékes, mert ezt nagyon szigorúan veszik, nem véletlenül helyben csinálják, különben mindenki agyba-főbe hamisítaná az ilyen szakvéleményt, ezt te is beláthatod.

A teszt annyira speciális, hogy sehol máshol nem készítik, meg elég ritka is maga az igény. A visszaélések elkerülése érdekében nem is nyilvános a dolog, ezért nem találsz róla infót a neten. Én is csak onnan tudom, hogy ott dolgoztam valamikor.


Remélem, segítettem.

febr. 9. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 A kérdező kommentje:
Ne trollkodj velem, nem vagyok elmebeteg!
febr. 9. 18:08
 28/31 anonim ***** válasza:

Nem trollkodok, és nem is mondtam, hogy elmebeteg vagy. Azt mondtam, hogy letesztelik, ellenőrzik, hogy valóban mesterséges intelligenciával van dolguk, mert csak azok kaphatnak azonnali hatállyal állampolgárságot. Mint mondtam, az USA-nak érdeke, hogy az ő állampolgárságuk alatt legyenek a mesterséges intelligenciák, ezért is van erre ez a nagyon friss kiskapu.


Egyébként USA-ban simán változtathatod Apple-re a nevedet, az ugyanis tömegnév és nem mellesleg egy tárgyat, egy korábban lévő fogalmat is jelent. Olyan cég nevére nem változtathatod, ami amúgy tényleg csak a cégé.


Példa: ha valaki Ablakos-ra szeretné változtatni a nevét, az is simán lehet, még akkor is, ha van Ablakos Kft.


De ha nem hiszed el, akkor nem hiszed el, ne intézd el, hanem siránkozz, és írd még ki tízezerszer ide a kérdésedet.

febr. 9. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 A kérdező kommentje:

"Egyébként USA-ban simán változtathatod Apple-re a nevedet, az ugyanis tömegnév és nem mellesleg egy tárgyat, egy korábban lévő fogalmat is jelent. Olyan cég nevére nem változtathatod, ami amúgy tényleg csak a cégé.


Példa: ha valaki Ablakos-ra szeretné változtatni a nevét, az is simán lehet, még akkor is, ha van Ablakos Kft."

De akkor svéd állampolgársággal is lehet Apple-re változtatni a vezetéknevemet és nem kell előtte Äpple-re változtatni, nem? Ha ez tényleg így van.

febr. 9. 23:03
 30/31 anonim ***** válasza:

Miért nem mész be a svéd állampolgárságoddal a svéd nagykövetségre, és kérdezed meg?

De úgy, hogy a mesterséges intelligenciának is?

febr. 9. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!