Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Külföldi munka magyar céggel,...

Külföldi munka magyar céggel, felmondás esetén kötelező-e hazaszállítaniuk engem az országba?

Figyelt kérdés

Nem találtam meg a munka törvénykönyvébe viszont én így tudom de lehet én tudom rosszul.

Egy hete kiutaztam egy magyar céggel magyar bejelentéssel külföldre dolgozni viszont se a munka se a szállás nem olyan mint amit megígértek és még ezeken kívül rengeteg mindenben hazudtak. 1 hónapos próbaidőbe vagyok még. Határozatlan idejű munkaszerződésem van, ilyen esetben ha én felmondok próbaidőn belül akkor a cégnek nem kéne engem visszaszállítani az országba? Megteheti azt, hogy innentől elengedi a kezem és oldjam meg a hazautam?



febr. 4. 20:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
hát ez jó kérdés, de a gyakorlat azt mutatja ilyenkor, hogy xarnak rá és oldd meg. papíron ha nincs rögzítve, szerintem igy is fogják tenni. amúgy melyik cég, melyik ország?
febr. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem akarok cegnevet írni mert ebből még lehet ebből is csihipuhi lesz, belgium
febr. 4. 20:25
 3/7 anonim ***** válasza:
70%
Miért kéne visszaszállítani téged? Van ilyen pont bárhol a szerződésben?
febr. 4. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Onnan a hazaút egy pár ezer forintos repjegy akár. Ha van sok csomag, vonatjegy is kell akkor is megvan 100 € alatt.
febr. 5. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

magyar ceggel magyar szerzödessel külfödre szerzödni nem jelent sok jot az älmoskönyvben... muhahaha...

Az eg vilägon semmire sincs jogod, csak kötelesseged, mert ha ätkur akkor semmifele jogorvoslatot nem fogsz kapni...

febr. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Alex Fly ***** válasza:
100%
Mi áll a szerződésedben?
febr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Misike21 válasza:
A Helyzet az hogy a tapasztalat azt mutatja hogy ha fel is mondasz próbaidő alatt azzal számolj , hogy lehet a szállást is bukod akár aznaptól . Érdemes tele kocsikat nézni akik Mennek heti szinten Belgába ki . A próbaidőd ha lejárna lehet hogy csak felmondási idő kikötésével tudsz onnan eljönni .
febr. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!