Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Osztatlan közös tulajdon...

Osztatlan közös tulajdon esetén meg lehet-e akadályozni az egyik tulaj párjának a beköltözését, ha a másik 2 tulaj nem egyezik bele?

Figyelt kérdés
Lakcímkártyát nem tud igényelni, mivel ahhoz kellene minden tulaj aláírása, de ettől függetlenül ugye be tud költözni. Mit lehet tenni ilyen esetben?
febr. 11. 10:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Már rég nem kell a tulajdonosok aláírása a lakcímkártyához. Nem tudod megakadályozni, hacsak nincs haszonélvezője is az ingatlannak, ő meg tudja.
febr. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
KB 5éve még kellett az aláírás a lakcímkártyához. Haszonélvező nincs az ingatlanon.
febr. 11. 10:28
 3/11 anonim ***** válasza:
71%

#1 Ez nem igaz. Lakcímkártyához kell vagy a bérleti szerződés vagy a tulajdonos aláírása. Most is ott van a hivatalos honlapon:

"szállásadóként a lakás tulajdonosa, haszonélvezője a lakcímbejelentéshez jogszabályban meghatározott módon hozzájárult. A szállásadói hozzájárulás teljesíthető elektronikusan úton– előzetesen vagy a Rendelkezési Nyilvántartásban – továbbá dokumentum csatolásával (egyetlen szállásadó esetén a kitöltött „Szállásadói hozzájáruló nyilatkozat elektronikus lakcímbejelentéshez ” dokumentum, több szállásadó esetén a „Közös tulajdon több haszonélvező esetén kitöltendő szállásadói hozzájáruló nyilatkozat ” dokumentum csatolására van szükség)."

[link]

febr. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nem tud. A fennálló állapotot csak az összes tulajdonos együttes döntése mellett lehet megváltoztatni.
febr. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hivatalosan nem tud, de a lakcímkártya nélküli, úgymond "feketén" beköltözését hogy tudjuk megakadályozni?
febr. 11. 11:12
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs bejelentve és más településen van az állandó lakcíme (Bp-en belül más kerületben), akkor idegenforgalmi adót kell fizetnie utána annak, aki befogadta. (Törvény szerint ha nálad alszik a vidéki rokonod, akkor neked is kellene.) No ezért például fel lehet jelenteni, hogy adót csalt.
febr. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%
Tavaly jelentettem be a páromat magunkhoz. 5 tulajdonosa van az ingatlannak. Az okmányirodában egy papírt kellett kitöltenem, hogy tájékoztattam a többi tulajdonost, majd megcsinálták az ideiglenes lakcímet.
febr. 11. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért itt több mindenen is múlik a dolog. Nem mindegy hogy meg van-e osztva az ingatlan, vagy osztatlan közös tulajdonról van szó. Ez utóbbi esetben elvileg kell a többi tulajdonos hozzájárulása is.

Váláskor előfordult hogy az exnejem odahozta az új pasiját a közös lakásunkba és a gyerekek mellett hangosan szexeltek. No erre rendőrt hívtam, akik felszólították, hogy távozzon, vagy szerezze meg a hozzájárulásomat. Utána csak akkor jött, amikor tudták, hogy nem vagyok otthon. Ez ellen már nem tudtam mit tenni sajnos. Bár nekem nem amiatt volt bajom, hogy az exem mit és kivel csinál, mert tojok rá, hanem azzal, hogy mindezt a gyerekek előtt tette.

febr. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
49%

#5 "Hivatalosan nem tud, de a lakcímkártya nélküli, úgymond "feketén" beköltözését hogy tudjuk megakadályozni?"

Sehogy. Ha szívességi lakáshasználóként a tulajdonos - bármelyik - beengedi, akkor lakhat ott.

febr. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem én tettem fel azt a kérdést, nem is értem, hogy hoztad össze a kettőt.

Nálunk 3 tulajdonos van 2/4 és 2x 1/4 tulajdonjoggal. A nagyobb tulajdonjoggal rendelkező akarja beköltöztetni a párját. Ha láttál hasonló kérdést, linkeld be nyugodtan, legalább abból is tudok informálódni. Köszönöm.

febr. 11. 12:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!