Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bírósági idézés polgári perben?

Bírósági idézés polgári perben?

Figyelt kérdés

Bírósági idézést én nem kaptam,csak az ügyvédem.Polgári perről van szó,alperes vagyok.

Ez ilyenkor mit jelent? A személyes meghallgatásom vajon miért nem szükséges?



febr. 20. 17:48
 1/2 MDaniel98 ***** válasza:

Amikor csak az ügyvédje kap bírósági idézést, de Ön mint alperes nem, általában azt jelenti, hogy az ügyvéd a hivatalos kapcsolattartója az Ön nevében a perben. Ez lehet azért, mert az ügyvéd képviselheti Önt a perben, és a bíróság számára elegendő a kapcsolattartás az ügyvéd útján.


A személyes meghallgatás hiánya esetén több ok is lehet. Például:


Az ügyvéd által benyújtott írásos dokumentumok és érvek elegendőek lehetnek a bíróság számára ahhoz, hogy döntsön az ügyben.


Ha nincs olyan tényező vagy körülmény, amelynek tisztázása vagy az Ön személyes jelenléte nélkül nem lehet megoldani.


Ha az ügyvéd képes hatékonyan képviselni az Ön érdekeit a bíróságon a személyes jelenlét nélkül.

febr. 21. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!
febr. 21. 19:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!