Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A halálbüntetés nem humánusabb?

A halálbüntetés nem humánusabb?

Figyelt kérdés

Én sokáig elleneztem, de mostmár csak egyedül amiatt, mert esetleg ártatlanokat végezhetnek ki...

Magamból kiindulva, én inkább választanám a halált, mint 30-40 évet egy lyukban abban a tudatban, hogy sosem lehetek szabad, mindig figyelnek rám és semmi igazi öröm nem érhet már a céltalan életben. A halál itt emberségesebb...


febr. 25. 12:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Én ebből a szempontból azt mondanám, hogy az elitélt választhasson.

Van, aki nyilván azt mondaná, hogy élni akar, még ha életfogytiglanira is ítélték, és van, aki egy évnél is inkább meg akar halni. Én ezt a jogot meg adnám az elítélteknek.

De amúgy is eutanáziapárti vagyok, ha valaki beteg, akkor szintén kapja meg a kegyes halál lehetőségét.

febr. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Végülis ja...Én speciel életfogyt helyett inkább a halált mondanám.
febr. 25. 12:43
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Van értelme a kérdésnek, de humánusnak én csak akkor tudnám nevezni, ha az illető eldönthetné, mit választ. Ha én döntöm el, hogy neked, jobb a halál, mint a korlátozott élet, azt én nehezen tudom humánusnak beállítani.


Ezzel együtt a halálbüntetésnek ennél sokkal komolyabb hátrányai vannak, csak hosszú kifejteni.

febr. 25. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
62%
Humánus-nem humánus nincs jogod dönteni más ember élete-halála fölött. Ha valaki a halált akarja választani életfogytiglan helyett megteheti önkezével.
febr. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
63%
1-es életfogytiglanra azért általában amiatt ítélnek valakit, mert megölt legalább egy másik embert. (Itt most tegyük félre azt, amikor nem a bűnöst ítélik el, mert ez a ritkább eset). Szóval, a gyilkos áldozatának sem volt választása, emiatt nem hiszem, hogy megérdemelne ilyen kiváltságot.
febr. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
De.
febr. 25. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#5: Igen, a gyilkos elvette valakinek az életét, mert valamiért úgy gondolta, hogy oka van rá, megteheti. Mi meg úgy gondoljuk, hogy elvehetjük az övét, mert okunk van rá, megtehetjük? Nem kellene valamivel különbnek lennünk?
febr. 25. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
100%
Halálbüntetés nem azért nincs, mert nem humánus, hanem mert a legtöbb országban alkotmányellenes.
febr. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

#8 Ez oké, csak ugye miért. Mármint az, hogy le van írva, hogy nem szabad és kész, nem ok arra, hogy ez később se legyen megváltoztatható, amennyiben normális érvek szólnak ellene.

Én nem tartom hülyeségnek, pedig még csak nem is a bosszú vezérel, mint a legtöbb támogatóját. Én valahogy még a legnagyobb aljadékokat is emberszámba veszem.

febr. 25. 15:52
 10/11 Gál Gábor 2024 ***** válasza:

ma 15:52


Ez nagyjából úgy alakult, hogy Az emberi jogok egyetemes nyilatkozatában - ami a második világháború miatt született - az élethez való jog lett az egyik legmagasabbrendű. (Pluszban még az Európa Tanács és az Európai Unió szabályozása sem engedi.)


Ebből adódóan a nyilatkozatot elfogadó országoknál ezt a jogot nem vehetik el még a legelvetemültebb bűnözőtől sem, azaz nem büntethető halállal senki semmiért.


Ez a jogi oldala a dolognak, más kérdés, hogy ki hogy ítéli meg erkölcsileg :)

febr. 25. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!