Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik gyilkosság holttest...

Létezik gyilkosság holttest nélkül? Jogilag a bíróság elítélhet bárkit, ha nincs meg a legfőbb bizonyíték?

Figyelt kérdés

Félig spanyol vagyok, és Spanyolországot kb 2 éve foglalkoztatja egy olyan durva ügy h a 17 éves srác megölte a bnőjét, na de a poén az, hogy átforgattak mindent, és a holttest sehol. Búvárokkal a folyót, ahova állítólag bedobta, aztán meg szeméttelepet ahova egy másik verzió szerint elrejtette, na mindegy, lényeg h tehát nincs holttest.


Ilyen esetben lehetséges bárkit elítélni?

Akkor hjonnan tudjuk h valóban megölte?


(Ja és erre tanú sincs ebben az esetben, csak amolyan baromira közvetett bizonyítékok, mint pl egy véres hamutartó, amivel állítólag leütötte, na de csupa feltételezés és feltételezés, semmi konkrétum ...)


Nálunk ilyen esetben mi lenne?


(ja arról meg nem is beszélve, hogy állítólag lehetséges savval teljesen eltűntetni egy holttestet?? ez igaz? meg olyan pletykákat is hallani, hogy tanyán bedobják a disznók közé, azok meg simán megzabálják ... azaz komolyan nem értem, ezekkel az esetekkel mi a frász van)


2010. okt. 25. 07:55
 1/8 anonim ***** válasza:

A disznós verzió a CSI-ben volt. Egyébként holttest nélkül is lehet egyértelmű a gyilkosság, pl ha agyvelő darabokat kaparnak le a falról, akkor azt az áldozat nem szokta túlélni.

A bíróság meg nyilván azért van, hogy eldöntse elég bizonyíték van-e a vádlott ellen. Az már más kérdés, hogy nem mindíg működnek jól a dolgok...

2010. okt. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

na igen ..... és azt hiszem, ez egy igen domináns kérdés:


"Az már más kérdés, hogy nem mindíg működnek jól a dolgok..."

2010. okt. 25. 09:20
 3/8 anonim ***** válasza:
Akár el is égethette, és eltemette a földbe.
2010. okt. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
36%

Ha belegondolunk nem nagy cucc valakit eltűntetni... Mekkora egy ország, egy város, az ember bármit mondhat hogy ide, meg ide ástam el, relytettem el. Nézzetek meg egy erdőt, ha épp elásta ott, hogy lehetne az egészet bejárni kutyákkal...

Ráadásul pont Magyarországon nem tudnának ez ügyben semmit kezdeni, Magyarország előbb megrekedne mint Spanyolország, úgyhogy nincs miről beszélni.

Ez az ember, ha ő tette ügyes volt, vagy csak mázlija van, ott nézi hülyének a rendőröket ahol csak lehet, és az is biztos hogy soha nem fogja elárulni mi is történt. A rendőrök általában azzal érik el egy gyanúsítottnál hogy vallja be amit tett, hogy lelkileg terrorizálják ha kell napokig. Gondolom ezt már próbálták, ezek szerint nem sikerült nekik, és nem is fog. Egy erős emberrel állnak szembe (lelkileg), soha nem fog vallani. A szerencsétlen lány meg talán majd a véletlen folyamán fog előkerülni. Vagy soha. Vannak ilyen esetek, a rendőrök, bírók is emberek, nem csodalények.


18/L

2010. okt. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

hát ez az ...


egyfelől nem vagyok híve egy jogállamban a terrorizálással való vallatásnak, másfelől meg furcsa egy ügy valóban ...


na most Spanyolországról lévén szó, ott azért jobban tisztelik az emberi jogokat, és nem igen fordul elő olyan, hogy agyonverik a kedves gyanúsítottat .... ezért is megy már 2 éve náluk a cirkusz ez ügyben, h eddig kitalált a srác vagy 5 helyszínt, amiket nagy erőkkel hetekig kutattak, aztán persze sehol semmi ....


harmadrészt pedig azért ha a 100%-os bizonyítottság elvét nézzük, akkor mégsem lehet elítélni ... nem ?

2010. okt. 25. 10:15
 6/8 A kérdező kommentje:

"Akár el is égethette, és eltemette a földbe."


------------ na jó, d ehát sok ilyen "akár" lehet, ami alapján azéárt mégsem lehet elítélni valakit ... ennyi erővel, akkor másnap eltűnik az én szomszédom, és akár én is megölhettem, aztán lecsuknak ?

2010. okt. 25. 10:16
 7/8 anonim ***** válasza:

Már hogy a fenébe ne létezne!


Magyarországon nem egy ilyen(nagy sajtóviszhangot kiváltó) ügy volt, hogy a bebetonozott, elásott holttestet évekkel később találták meg, de a tettes már rég ült miatta!

Egy nyomozás során nem kizrólag a hulla a fő bizonyíték, és nem ez az egyetlen közvetlen bizonyíték, ami a tettes/ek ellen szólhat! Gondolj csak bele, hány olyan gyilkosság van, ahol van hulla, de nincs gyanusított. Ez fordítva is működik. Ha meg továbbra sem lesz hulla pár év múlva úgyis halottnak nyilvánítják.


Hozzáteszem Magyarországon sem szokták agyba főbe verni a gyanusítottatkat, az meg hogy a gyanusított lelkére hass egyetlen törvény sem tiltja! Szerintem egy gyanusítottnak elég pár év egy magánzárkában, előbb utóbb nem bírja, kikotyog ezt-azt az őröknek! Tapasztalat!

2010. okt. 25. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

18/L vagyok

Írtam hogy lelkileg terrorizálják pár napig, és vallanak általában.. Nem gondoltam fizikai terrorra (verés)

2010. okt. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!