Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Albérletben lakom, a bérleti...

Albérletben lakom, a bérleti szerződést három hónapos felmondási idővel kötöttünk. De ha van egy jobb lehetőség, elköltözhetek egyik napról a másikra? Nem kényszeríthetnek.

Figyelt kérdés
Nem én akartam a közjegyzői szerződést de zsaroltak hogy baj lesz ha nem írok alá
febr. 28. 17:14
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
86%
El, de attól még a bérleti díjat ki kell fizetned a felmondási idő végéig. Pont az ilyen trógerek miatt mennek közjegyzőhöz az emberek.
febr. 28. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Hát én nem vagyok tróger éve lakók itt és mindig fizettem. Öt év után lett szerződés.

Akkor már nehogy én legyek a tróger

Én pszichés beteg vagyok és alapítványi lakhatás kell

febr. 28. 17:23
 3/16 A kérdező kommentje:
Az egészség fontosabb. Azonkivűl nem rendeltetésszerű a lakás
febr. 28. 17:28
 4/16 A kérdező kommentje:
Ha még olyan helyre költözök úgy is megvédenek ott az ilyenektől
febr. 28. 17:29
 5/16 A kérdező kommentje:
Meg utólag is ki lehet azt fizetni, 10 ezres részletekben
febr. 28. 17:40
 6/16 anonim ***** válasza:
77%

Volt kaució is?

Gondolom igen, ha már alapos-közjegyzős szerződés.

febr. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A közjegyzős szerződésnek az az előnye, hogy ha a kaució nem futja a neked felróható esetleges kárt plusz a 3 hónap felmondási időt, akkor a különbözet egyből végrehajtható, az aláírásod alapján, nem kell bírósághoz fordulni meg pereskedni a tulajdonosnak.
febr. 28. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Mi az hogy zsaroltak? Ha nem akarod, nem kell aláírnod. Nem kötelező kivenni a lakást.

De a kérdésedre válaszolva, természetesen kiköltözhetsz és elmehetsz máshova, nem kötelez senki, hogy ott lakj. Egy dolgot kell csak vállalnod, hogy kifizeted a szerződésben rögzített ideig a lakbért. Akkor is, ha nem laksz ott.

febr. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Magyarul beismered, hogy elmebeteg vagy. Ne csodálkozz, hogy be akarták magukat biztosítani. Én ki sem adtam volna neked a lakást.

Az, hogy neked milyen lakhatás kell, az egyéni szocproblémád, a lakás tulajdonosának ehhez semmi köze, nem az ő problémája. Neki az számít, legyen kiadva olyannak, aki fizet, hiszen az ő pénze áll az ingatlanban.

febr. 28. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
De ha nincs miből?
febr. 28. 20:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!