Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Albérletben lakom, a bérleti...

Albérletben lakom, a bérleti szerződést három hónapos felmondási idővel kötöttünk. De ha van egy jobb lehetőség, elköltözhetek egyik napról a másikra? Nem kényszeríthetnek.

Figyelt kérdés
Nem én akartam a közjegyzői szerződést de zsaroltak hogy baj lesz ha nem írok alá
febr. 28. 17:14
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Na és hogy hajtja be? Több lenne a perköltség. De ott ahova mennék úgyis megvédenek ettől
febr. 28. 20:26
 12/16 A kérdező kommentje:
Ja és ha tudom már mikor vesznek fel, akkor azonnali hatállyal is meg lehet szüntetni a szerződést
febr. 28. 20:28
 13/16 A kérdező kommentje:
Bőven tudok indokot találni ami alapján azonnal meg lehetne szüntetni
febr. 28. 20:31
 14/16 A kérdező kommentje:
Még jó hogy börtönbe nem csuknak már XD
febr. 28. 20:32
 15/16 anonim ***** válasza:

Dehogy kell pereskednie, le lett írva.

A közjegyző előtt aláírtad gyakorlatilag azt, hogy ha tartozásod lesz, akkor az végrehajtható. Csak be kell mennie a tulajnak a közjegyzőhöz, aki kiadja az ügyet egy adósságbehajtó cégnek. Tőled az adósságodon kívül még a behajtás költségeit is behajtják, ami jó eséllyel több lesz, mint a tartozásod. Mondjuk, lefoglalják azt a számítógépedet vagy telefonodat, amiről ide irkálsz.

febr. 29. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Ezt írta nekem a kérdező:

"Semmi ilyet nem írtam alá. Annyit írtam alá, ha nem fizetek, egy hónap a felmondás"

De bizony, azt aláírtad egy közjegyzői okiratban, hogy fizetsz. Ennek pedig az a következménye, hogy ha nem fizetsz mégse, akkor ez közvetlenül végrehajtható, minden pereskedés nélkül. Pont ez a lényege a dolognak, ennyivel több a szerződés, mint ha csak ügyvéd csinálta volna.

" [link]

febr. 29. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!