Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nemzetbiztonsági ellenőrzésen...

Nemzetbiztonsági ellenőrzésen bukta egy szabálysértési bírság?

Figyelt kérdés
próbaidős vagyok egy IT cégnél (NEM írom le melyik) ahol feltétel volt a nemzetbiztonsági átvilágítás vállalása (szerintem tudjátok, hogy "ki" a fő megrendelő). Eddig nem volt gond, de most szombaton megbüntettek 15 ezer forintra közterületi alkoholizálás miatt, egy haverunknak születésnapja volt és kicsit túltoltuk a telepi játszótéren az ünneplést. Lehet ebből bajom? Mit néznek ilyenkor? Kollégám azt mondja hogy ne parázzak mert őt 2x is megbüntették a kijárási tilalom megszegése miatt a covid alatt, de gondolom ő már rég túl volt ezen a procedúrán mert 6 éve itt van.

márc. 6. 15:16
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
Ha minden mást rendben találnak, nem valószínű.
márc. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Egy szabálysértés, főleg egy köztéti italozás nem nemzetbiztonsági ügy.
márc. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Egy próbárabocsájtással és egy felfüggesztettel( már réges rég lejárt) simán átmentem rajta.
márc. 6. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Semmi bajod nem lesz, csak el kell mondani ellenőrzéskor.


Mert abból viszont lehet bajod, ha nem vagy őszinte, amikor kérdez az AH -s tiszt.

márc. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Itt inkább az lehet a probléma, ha a munkaszerződésedben szerepel a "jogkövető magatartás" kitétel, mert ezt most simán megszegted.
márc. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!