Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi büntetésre számítsak...

Mennyi büntetésre számítsak szerintetek?

Figyelt kérdés

Lomtalanítás volt nálunk szeptemberben, fővárosi lakótelepről van szó. Mint ahogy minden lakótelepen, úgy itt is probléma, hogy nincs elég parkolóhely, főleg, ha lomtalanítás van. Este fél 11-re értem haza munkából, 11-kor megelégeltem a parkolóhely keresést, és egy nagyon idézőjeles "füves" területre álltam. Valójában 1982 tavaszán nőhetett ott ki a fű legutoljára, 1982 telén már tutira nem volt ott semmi, csak a natúr föld, ahol végül parkoltam.

Másnap már virított a közteres zacsi a szélvédőn, és 1 hónapja már megkaptam a végzést, hogy "közigazgatási eljárás keretén belül" vizsgálják az ügyemet; eljárást indítottak ellenem hivatalból. Most megint jött egy hivatalos levél a helyi önkormitól, amit a postás természetesen nem hozott fel, pedig itthon voltam, és csak bedobta az értesítőt a ládába. Valszeg abban már a végítélet lesz, de csak hétfőn tudom meg, hogy mennyi, addig rághatom a kefét.

Szerintetek mekkora bírságra számíthatok?

Próbáltam neten keresni a mértéket, de hol 200.000-et hol 1.000.000,- t írtak, én meg megmondom őszintén, hogy októbertől veszélyeztetett terhesként voltam itthon táppénzen (a fizum 60%-ért), időközben megszültem a babómat is, nem vet fel a pénz mostanság...-lehet erre hivatkozva enyhítő körülményért folyamodni szerintetek? Ha Csed-en vagyok itthon, akkor ledolgozhatom a büntetést? És ha igen, a beosztásomat illetően nézni fogják, hogy a babám felügyeletét csak korlátozottan tudnám megoldani (férjem 2 nap munka, 2 nap szabad munkarendben dolgozik)?



#bírság #végzés #füvönparkolás #parkolásibírság #büntetésmértéke #eljárásmegindítása
dec. 9. 18:49
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

1. Megvárni a levelet.

2. Az abban leírtaknak megfelelően eljárni


Maszek vélemény, hogy ezért aligha fognak több százerest bírságot adni.

dec. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Sajnos, szabályt vétettél, bizonyára önkormányzati rendeletben zöldterületnek nyilvánított helyen történő parkolással környezetkárosítást követtél el akkor is, ha egy szál gaz sincs ott.

Persze, lehet hivatkozni arra, hogy nem mindenki bújja a rendeleteket, pláne mit tud róla egy más településről érkező. De a KRESZ szabályait a zöldterületi nyilvántartást nem ismerőknek is be kell tartaniuk. Járművel megállni – ha közúti jelzésből más nem következik – csak az úttest menetirány szerinti jobb szélén, azzal párhuzamosan, egy sorban szabad. Máshol akkor, ha az táblával megjelölt parkoló, vagy akár a járdán, járda egy részén is, ha azt tábla kifejezetten megengedi.

A bírságösszegek nagy tartományban szóródnak, a települési rendelet határozza meg, 10 ezer forinttól 70 ezer forintig terjedőkről lehet olvasni. Milliós biztosan nem lehet, mert a környezetkárosítási bírság magánszemély esetén 200 ezer forintig terjedhet, de a felső határt akárcsak megközelítő összeget messze nem egy ilyen esetnél alkalmazzák.

Ami lehetőség: halasztott fizetést kérni (ez annál megoldás, akinek később adódik kellő pénze a megfizetésre), illetve lehet részletfizetési lehetőséget kérni; a bírságösszegtől függ, hogy hány részlet kérhető.


Közigazgatási bírságeljárásban kiszabott bírságot nem lehet közérdekű munkára váltani, meg nem fizetése esetén a NAV adók módjára hajtja be.

A vezető távollétében kiszabott közigazgatási bírságot az üzembentartó kapja. Vagy fizet az üzembentartó, vagy másra terhelheti a bírságot, ha a jogszabályban megkövetelt adatokat tartalmazó eredeti teljes bizonyító erejű magánokirattal bizonyítja, hogy a szabálysértés időpontja előtt más használatába adta a járművet.


(Nem közigazgatási bírságeljárásban kiszabott helyszíni, illetve pénzbírságot lehet közérdekű munkával kiváltani, illetve, ha nem kerül kiváltásra és megfizetésre sem, akkor bíróság szabálysértési elzárásra váltja át. Ráadásul itt mód van a bírság teljeskörű elkerülésére, ha az üzembentartó él, vagy visszaél a szabálysértési törvény adta lehetőséggel, hogy nem köteles vallomást tenni, ha azzal hozzátartozóját szabálysértéssel vádolná. Azt válaszolja, hogy hozzátartozója vezetett, és de nem kíván vele szemben vallomást tenni; kész vége. Adott közlekedési és más szabálysértéseket azért vontak közigazgatási bírságkörbe, hogy ne lehessen teljeskörűen elkerülni a megfizetését; sajnálom, de a te eseted is közigazgatási bírságkörbe tartozó.)

dec. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1,2 köszönöm a válaszokat

Számomra kissé “pusztító” ez a rendelet

Nem vesz figyelembe semmilyen körülményt, pedig a lomtalanítást nem én szerveztem… a legszebb, hogy komplett parkolóhelyeket foglaltak el a lomok, a széthordás miatt, és az éjjel hangoskodó, lomokat pakoló c-k mellett miért ment el a közteres, amíg az én kocsimhoz nem ért, már meg se kérdem.

Aztán másnap jött a kukás autó, az meg olyan mocskot hagyott maga után, hogy életveszély. A házunk felé vezető úton kb 20 méteren minden lépésnél ropogott az üvegszilánk a talpunk alatt, ha ott valaki elesik, az tuti a sebészeten találta magát..

Elismerem a bűnöm, bár tudom, ez hidegen fogja hagyni az önkormányzatot.

Csak tapasztalatok érdekelnének, hogy a gyakorlatban kb mennyi lesz a bírság mértéke ilyen esetben, bár ahogy írta #2-es, az összeg településenként eltér.

A munka részét még vállaltam volna, az elzárást viszont nem… úgy tűnik akkor, hogy erre se lesz lehetőség.

Jó volna megúszni egy figyelmeztetéssel, 36 éve élek itt, több autónk és lakásunk is itt van, nem vagyok notórius szabályszegő, az elmúlt 20 évben, amióta vezetek, csak egyszer büntettek meg (mindennap közlekedek).

Na, nem is magyarázkodok tovább, ha nem fogom elfelejteni, megírom majd, hogy mi lett a végkifejlet.

dec. 10. 11:14
 4/15 anonim ***** válasza:
Ezek után lécci írd ki, hogy mi van a levélben. Szerintem előre izgulsz a medve bőrére. Egy nagy értékű valamiben fogadok, hogy minimális büntetés lesz.
dec. 10. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#4 :D Nagy értékű valamiben fogadnál, magyarán, ha vesztek, akkor az önkorminak fogok valami nagyértékűt adni, ha "nyerek" (tehát sok pénzre megbüntetnek), akkor neked fogok valami nagy értékűt adni :D Nekem ez így nem business ne haragudj :D Inkább szervezzünk gyűjtést nekem, és a befolyt pénzből fessünk át zöld felületeket parkolónak, hogy legközelebb ne járjak így :D


Amúgy ez áll az utolsó levélben:

Végzés

XY (nevem, adataim) ügyféllel szemben a közösségi együttélés alapvető szabályait sértő magatartása ügyében hivatlból eljárást indította,

Tájékoztatom, hogy a közösségi együttélés szabályaival ellentétes magatartás miatt, hivatalból indult első fukú közigazgatási hatósági eljárásban a közléstől számított 15 napon belül további bizonyításra indítványt terjeszthet elő.

Az eljárási cselekmény kapcsán eljárási ktsg nem merül fel ezért annak megállapításáról nem rendelkezem

Jelen végzésem ellen önálló jogorvoslatnak helye nincs az csak az ügy érdemében hozott határozat vagy az eljárást megszüntető végzés elleni fellebbezésben támadható meg.


Indoklás

xy közterület felügyelet munktsa jelentése alapján xy dátum xy óra perckor xy helyen lévő xy rdsz számú járműnek az xy önkormi képviselő testületének 51/2018-as önkormi rendelet (továbbiakban ÖR) 11§ (1) bek. [11. § (1) Aki gépi meghajtású járművel vagy ezek pótkocsijával nem járművek közlekedésére rendelt területre függetlenül annak burkolatától (különösen: az úttesttől vagy járdától kiemelt szegéllyel, oszlopokkal, növényzettel, útburkolati jellel, utcabútorokkal vagy más látható módon elválasztott terület, továbbá az a díszburkolattal ellátott terület, ami gyalogosok közlekedésére szolgál) engedély nélkül ráhajt vagy azon várakozik, helyi szabályszegést követ el.] ütköző várakozását észlelte. A közterület-felügyelői észlelésről képfelvételek készültek, az elkövetés PDA eszközzel rögzítésre került.

A közt-felügyelői dokumentáció az eljárásban bizonyítékként szolgál, azaz eljárás anyagát képezi, kérésére azokba betekinthet.

A fenti okból az ÖR 4§-a alapján közigazgatási hatósági eljárást indítottam. Az általános közigazgatási rendtartásról szóló 2016. évi CL trv. (továbbiakban ÁKR) 104§ (') bekezdés a) pontja szerinta hatóság az illetékességi területén hivatalból megindítja az eljárást, ha az eljárás megindítsára okot adó körülmény jut a tudomására.

Az ÁKR 104§ (3) és (4) bekezdései alapján az alábbiakról tájékoztatom

Az ügyintézési határidő mely az eljárás megindulásának napján kezdődik: hatvan nap melybe nem számít bele az eljárás felfüggesztésének időtartama


Ön az eljárás során nyilatkozatot tehet vagy a nyilatkozattételt megtagadhatja. A hatósággal való kapcsolattartás az ÁKR 26§ (1) bek szerint történhet írásban / személyesen


bla bla bla


a lényeget leírtam, a többi tájákoztatás, hogy járvány miatt nem szeretik a személyes kapcsolattartást, meg megbírságolnak ha valótlanul állítanék valamit ha tennék nyilatkozatot, fellebbezési lehetőség nincs az ÁKR 112§ és a 116§ 3. bekezdése alapján - magyarul kussoljak

dec. 10. 14:04
 6/15 A kérdező kommentje:

JAVÍTANÉK:

#4 :D Nagy értékű valamiben fogadnál, magyarán, ha vesztek, ÉS MEGÚSZOM MONDJUK EGY FIGYELMEZTETÉSSEL, akkor NEKED fogok valami nagyértékűt adni, ha "nyerek" (tehát sok pénzre megbüntetnek), akkor AZ ÖNKORMINAK fogok valami nagy értékűt adni :D Nekem ez így nem business ne haragudj :D Inkább szervezzünk gyűjtést nekem, és a befolyt pénzből fessünk át zöld felületeket parkolónak, hogy legközelebb ne járjak így :D

dec. 10. 14:06
 7/15 anonim ***** válasza:
Nyujtottal be valamit? Mit irtal benne?
dec. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem nyújtottam be semmit, ugyanis kb fingani nem volt időm... mivel veszélyeztetett terhes voltam, így 2 naponta kellett ctg-re + ultrahangra mennem a helyi kórházba, ez általában 4-6 óra kórházban töltött órát jelentett 2 naponta, szünet nélkül 2 hónapig, mellette még felkészítőre jártam, megmondom őszintén, nem láttam értelmét bármit is írni azok után, hogy azt írták, se nem lebbezhetek fel, se semmi. Meg eleve mire megjött a levél, és átvettem a postán, addigra már letelt a 15 napos bizonyítási indítvány előterjesztéses határidő. Meg mit bizonygassak végülis? Hülyeséget csináltam "idegből", belátom. Elismerem a bűnösségem, csak ez épp a lőtéri kutyát se érdekli.
dec. 10. 14:19
 9/15 A kérdező kommentje:

Egyébként ha érdekel valakit a szüléstörténetem, az itt elolvashatja (2 oldal), na az is megért volna még egy misét: https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szule..


A történtek után igazából örülök, hogy még van lyuk a valagamon. Még ha összevarrt az a lyuk, akkor is..

dec. 10. 14:27
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem érdekel:) a buntetesed annal inkabb:)
dec. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!