Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A munkáltatóm ambuláns lapokat...

A munkáltatóm ambuláns lapokat tárol a beleegyezés nélkül, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Pénteken vettem észre, hogy munkáltatóm a cég szerverein tárolja a férjem ambuláns lapjait, miközben én nem jarultan hozzá.

A vicc az egészben, hogy soha nem vittem be ambuláns lapot a férjemről. Honnan szerezte meg es mi jogon tárolja? Ezzel bűncselekményt kovetett el a munkáltató?



márc. 10. 10:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

1. mit értesz ambuláns lapok alatt?

2. milyen cég, mivel foglalkozik?

3. te hogy jutottál ahhoz az információhoz, hogy a szerveren ilyenek vannak?

márc. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

2-3 éves orvosi kezelések, felírt gyógyszerek, diagnózisok.

Logisztikai menedzsmentel foglalkozik

Valamit kerestem a gépen, munkával kapcsolatban és az egyik meghajton talaltam ra egy nev szerinti mappara es abban volt

márc. 10. 10:15
 3/12 anonim ***** válasza:
Ezek hogy kerülnek egyáltalán a munkaadóhoz?
márc. 10. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én is ezt szeretném tudni :)
márc. 10. 10:20
 5/12 anonim ***** válasza:
Eléggé furcsa sztori. Férjed is ennél a cégnél dolgozik? Nem lehet, hogy ő vitte be?
márc. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Akkor két módja van hogy ezt kiderítsed:

- megkérdezed a párodat, nem adott-e be oda jelentkezési lapot vagy nem volt-e ott felvételen és akkor alkalmassági vizsgálaton ahol az orvosnak leadott ambuláns lapokat is

- megkérdezed a cégedtől mit keresnek ott ezek az iratok.

márc. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ennek a cégnek a közelében sem volt. A mappa az én nevemen van, minden dolgozonak van mappaja es abban taroljuk a ceges formanyomtatvanyok illetve a munkahoz szukseges dolgokat
márc. 10. 10:25
 8/12 anonim ***** válasza:
Fordulj az adatvédelmi hatósághoz. Ott meg tudják mondani, hogy szabályos-e vagy sem és ha kell intézkedni is tudnak.
márc. 10. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
És olyan sem fordulhatott elő, hogy véletlenül mégis te vitted fel valami céges dologgal együtt a férjed orvosi adatait, mondjuk egy pendrive segítségével, vagy hasonló, csak akkor átsiklottál felette, és most vetted észre? Más opció nagyon már nincs...
márc. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Töröld ki. Biztos nem fognak szólni miatta, mert tudják, hogy teljességgel törvénytelenül tárolták ezeket.
márc. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!