Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkáltató átjelentett 4...

Munkáltató átjelentett 4 órásba 8 órásból tudtom és beleegyezésem nélkül-mit tehetek? Foglalkozzak egyáltalán vele?

Figyelt kérdés

Egy jóakaróm szólt hogy kukkantsak már rá az ügyfélkapumra és nézzem meg a bejelentésem. Igaza volt, 17-09-01-től 8 órásból átjelentettek 4 órásba, nem szóltak nem írtam alá semmit, toávvra is napi 8 órás vagyok szerződésem szerint is meg valóságban is.


Mit tehetek? Foglalkozzak egyáltalán vele?


2017. okt. 17. 19:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Az biztos hogy holnap reggel a munkaügyön kezdenék...
2017. okt. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
49%
És mekkora összegre vagy bejelentve? Igazából az a fontos.
2017. okt. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nem csak az aösszeg a fontos mert a későbbi nyögdíj jogosultság szempontjából nem mindegy hogy 4 vagy 8 ó nagyon nem!


A másik meg hogy full munkaidős vagyok papíron is és a valóságban is miért is jelent át nem is értem. Ettől nem kell neki kevesebb járulékot fizetni mert az meg az összegtől és nem az órától függ.

2017. okt. 17. 19:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Ajaj.

Én a lakhelyem szerinti " tb / ep-be mennék.

Apeh...

2017. okt. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 acelsziv ***** válasza:
49%
itt bizony járulékcsalás és egyéb csintalanságok forognak fenn. Holnap szerintem térj be a legközelebbi NAV és OEP kirendeltségre és tégy feljelentést.
2017. okt. 17. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

3: ha az összeg stimmel, tehát megvan a minimálbér (ami teljes munkaidőben nyilván megvan), akkor nyugdíjnál sem számít. Ha kevesebb, akkor arányosítják.

Persze nyilván az egyetlen értelmes magyarázat, hogy csalni akar, de pont ezért kérdeztem, hogy az összeg stimmel-e.

2017. okt. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
bérpapírt kapsz?
2017. okt. 17. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!