Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Internetes fenyegetést mennyir...

Internetes fenyegetést mennyire kell komolyan venni?

Figyelt kérdés
Volt kisebb beszélgetésem egy illetővel, olyasfajta nézeteltérés, amire azt írta, hogy megkeres, majd nem is fogok tudni róla, hogy ő az és kicsit megvitatjuk a témát. Az ilyenek általában csak ijesztgetések vagy valós gondolatok? Nagyobb távolság van köztünk ugyan, de nem tudom komolyan kellene-e venni az ilyet. Meg hát, ha valamit tesz, saját magát veszélyezteti egy esetleges börtönnel, vagy minimum bírság, felfüggesztés. Viszont nem tudom.
márc. 13. 05:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Semennyire, viszont ha ez megnyugtat hordj magadnal önvédelmi eszközt
márc. 13. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Megadtad neki a személyes adataidat? Lakcím, név, fotó arról, hogy nézel ki stb? Ha nem, akkor semmi okod félelemre.
márc. 13. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
34%

Normál országban, azt mondanám, hogy a rendőrség a te barátod, de itt ebben az országban, kinaiul kell hozzá tudni, úgyhogy nem tudom, hogy ez, hány embert érintene.


Egyébként másutt ez jogellenes magatartás és feljelentést vonhat maga után.

márc. 13. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Milyen körülmények között volt az összeszólalkozás? Nem mindegy, hogy egy noname fórumon, vagy pl Facebook bejegyzés után, ahol az emberek többsége az élete minden apró mozzanatát a világ képébe tolja.
márc. 13. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
mar mert kokainos kerdes?
márc. 13. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Hol történt a beszélgetés/nézeteltérés?
márc. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nem Facebookos, tudja merre lakom várost tekintve. Mondjuk régebben is történt hasonló eset, abból sem lett semmi. Csak kicsit érdekes az ilyen. Ha történne is valami egyből büntethető lenne meg nem sokat kellene keresni kiről van szó. Legalábbis sztem, így érdekes lenne mondjuk a megvitatásban önmagában rossz dolog nincs, csak van egy kis másmilyen benyomása a dolognak kérdés ki mire gondol ez alatt.
márc. 13. 10:33
 8/12 anonim ***** válasza:

Barátnak, vagy rokonnak mondd el a történetet, ha valami történne veled, tudják, hol kell keresni.

Hogy lehet megvitatni valamit, ha nem is tudod, hogy ő az, aki megkeresett? Én ezen gondolkoztam. Vagy teljesen hülye, üres fenyegetés, vagy mással akar pl. megveretni? Esetleg csak az a célja, hogy rettegésben élj.

márc. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nyilván ha megkeres eleinte nem sejtem erre gondolt, de ez kiderül ugye. Nem tudom mit ért a dolgok alatt, bár általában eddig aki ígérgetett abból nem lett nagyon semmi. Verést vagy gyilkolást vagy csak szóváltást, bármit akarhat, de megbeszélést írt. Mondjuk bármi lenne, nyilván lenne következménye, általában sztem ilyenekkel csak szórakoznak, hisz egyből tudni lehetne ki okozott gondot, de majd kiderül. 🙂
márc. 13. 13:32
 10/12 anonim ***** válasza:

"Az ilyenek általában csak ijesztgetések vagy valós gondolatok?"


Amelyik kutya ugat, az nem harap. Ismered ugye ezt a mondást?

márc. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!