Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Valóban nem írhatok véleményt...

Valóban nem írhatok véleményt egy webshopról az interneten mert feljelent?

Figyelt kérdés

vettem egy magyarországi webshopból táskát.

amiről a díszítés első nap lejött illetve a belseje is szétszakadt amit elvittem szakemberhez és ő mondta, fölöslegesen varja meg. hisz a táska belsejében kevés az anyag kispórólták és jóval kisebb a belsejében a vékony szatén anyag mint maga a táska, megvarja újra szétfog jönni amint beleteszek bármi kicsit nehezebbet.


Jeleztem a hibát a webshop felé (3napos volt a táska)

Majd egy olyan válasz emailt írtak, hogy ilyet még nem láttak, hogy hogy lehet az ember ilyen igénytelen mintha a kutya / vagy macska rágta volna meg(közben csak a varrás engedett el a belsejében semmi más külsérelmi nyom nem látszik)


erre fel írtam még egy üzenetet, hogy jogilag kötelesek saját költségen visszavenni a táskát és megjavítani .. erre felajánlottak 2000 forintot, hogy annyit vissza küldenek (20ezer forint volt a táska) a szakember minimum 10 ezer forintot mondott,hogy annyiba kerül a teljes belső csere, hogy tartós legyen.


megírtam a webshopnak, hogy cserélje ki a táskát vagy javítsa meg saját költségen. elutasította

erre írtam nekik, hogy akkor sajnos kénytelen leszek a negatív tapasztalataim megosztani az interneten.

erre írták:

Határozottan felszólítom, hogy büntetőjogi kérdésekbe(mint zsarolás, fenyegetés) ne bonyolódjunk bele saját érdekembe mert 100 darab táska árát rámverik kártérítés gyanánt és ha a továbbiakban írok nekik, facebookon vagy emailben vagy bárhol zaklatásnak tekintik és a szükséges ügyvédi intézkedéseket megteszik..

ti mit tennétek a helyemben?



2021. dec. 8. 20:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%
Elalltam volna a vasarlastol 14 napon belul es megrendeltem volna mashonnan.
2021. dec. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Sajnos mivel hibás lett a termék ezért jogilag nem tudok elállni a vásárlástól.

Mivel pénz visszafizetés csak visszaküldés után lehetséges és nem küldenék.

sajnos én voltam a buta,hogy nem néztem utána a táskát áruló webshopnak....alig van vagyis nincs is értékelése facebookon is csak 163 likeja...

2021. dec. 8. 20:17
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez se nem zsarolás se nem fenyegetés.

A webshopbak KÖTELESSÉG a 3 napon belül jelzett hibát javítani. Nem utasithatjak el bemondasra.

Az meg, hogy a történetet bárhol megosztod - amíg igaz - addig semmi jogsertes nem történik.


Ragaszkodj a jogaidhoz és a javitashoz / cserehez. Ha nem akkor természetesen marad a jogi út.

2021. dec. 8. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%
A visszaküldés a te költséged, ezt be kell nyelni...
2021. dec. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Jogilag a Polgári Törvénykönyv 6:166. §-a úgy rendelkezik a szavatossági/jótállási kötelezettség teljesítésével kapcsolatos költségek

a kötelezettet (eladó vállalkozást) terhelik.


így van a jogban.

De mennyire lehet ezek után megbízni egy ilyen webshopban?

Akik panasztételnél rámnyomják a telefont

utána az első emailben kinevetnek leráznak, hogy ilyet még nem láttak.

Aztán hosszas levelezés után felkínálnak 2000 forintot, hogy javíttassam meg abból a táskát..

2021. dec. 8. 20:25
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
Nagyon egyszerű, neten mindenhova kiírod a sztorit, aztán mész a fogyasztóvédelemhez.
2021. dec. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

utolsónak pont ettől tartok írtam a végén kérlek olvasd el:


megírtam a webshopnak, hogy cserélje ki a táskát vagy javítsa meg saját költségen. elutasította


erre írtam nekik, hogy akkor sajnos kénytelen leszek a negatív tapasztalataim megosztani az interneten.


erre írták:


Határozottan felszólítom, hogy büntetőjogi kérdésekbe(mint zsarolás, fenyegetés) ne bonyolódjunk bele saját érdekembe mert 100 darab táska árát rámverik kártérítés gyanánt és ha a továbbiakban írok nekik, facebookon vagy emailben vagy bárhol zaklatásnak tekintik és a szükséges ügyvédi intézkedéseket megteszik..


ti mit tennétek a helyemben?

2021. dec. 8. 20:40
 8/15 anonim ***** válasza:
78%

Elolvastam, ugyanez a javaslatom. Nem tudnak ezek semmit csinálni, csak verik a mellüket:D


#utolsó

2021. dec. 8. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
89%
Elkuldenem a fogyasztovedelemnek az egész történetet.
2021. dec. 8. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
84%
netes irkálással semmire sem mész, csak az idődet pazarlod. Fogyasztóvédelemhez kell fordulni.
2021. dec. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!