Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Milyen bűncselekmény ha...

Milyen bűncselekmény ha valakit leöntesz egy vödör disznó széklettel?

Figyelt kérdés
Azt tudom hogy ha nyilvánosan teszem akkor az becsület sértés , de nem tudom mi az eljárás akkor hogyha nem látja senki? És kérlek ne ítélkezzetek megvan az okom rá hogy miért teszem, mindenki másképp gondolkozik, és egy nőt nem ütök meg soha ezért gondoltam erre a bosszúra amiért ő is megalázott engem nyilvánosan a kapcsolatunk alatt.😞

márc. 15. 08:38
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Becsület sertés? :D
márc. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%
Tettleges becsületsértés (Btk. 227. §).
márc. 15. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Garázdaság, könnyű testi sértés.

Garázdaság: "„339. § (1) Aki olyan kihívóan közösségellenes, erőszakos magatartást tanúsít, amely alkalmas arra, hogy másokban megbotránkozást vagy riadalmat keltsen, ha súlyosabb bűncselekmény nem valósul meg, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő."

"A hatályos magyar Büntető törvénykönyv szerint testi sértés vétségét vagy bűntettét az követi el, aki más testi épségét vagy egészségét sérti. [1] Könnyű testi sértésről van szó, amennyiben a sérülés vagy betegség nyolc napon belül gyógyul, "

"Minősített esetei

Ha a testi sértést aljas indokból vagy célból, továbbá ha védekezésre vagy akaratnyilvánításra képtelen személlyel szemben követik el, a büntetés bűntett miatt könnyű testi sértés esetén 3 évig, súlyos testi sértés esetén 1 évtől 5 évig terjedő szabadságvesztés.[3]..."

(wikipédia)

márc. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Fsms ***** válasza:
78%
Garázdaság.
márc. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Justinianus ***** válasza:

Tettleges becsületsértés körébe tartozik a sértett arculütése (ha sérülést nem okoz), hajának húzása, leköpése, szennyező anyaggal leöntése, tojással megdobása. Nem szükséges (természetesen) hogy ez más előtt történjen.

Garázdaságot nem valósít meg a cselekmény. Egyrészt a garázdaság lényege az, hogy más személyekben megbotránkozást kelt a cselekmény, itt pedig arról van szó, hogy nem látja senki.

Másrészt - még ha mások látnák is - a garázdaság "Aki kihívóan közösségellenes ... magatartást tanúsít...", azonban egy ember leöntése nem minősül kirívóan közösségellenesnek. Így pl. kihívó közösségellenesség hiányában nem valósítja meg a garázdaságot az, aki a köszönését nem fogadó sértettet arcul üti.

márc. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Akkor kihagyom, mondjuk ha nem tudja tanúval igazolni, gondolom egy állítás-egy tagadás!
márc. 16. 10:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!