Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy szolgáltató kölcsönöz...

Ha egy szolgáltató kölcsönöz vmit az ügyfélnek a szerződés miatt, de azt ismeretlenek ellopják és ez jelentve a rendőrségen, van-e joga kártérítést kérni a szoglálgató az ügyféltől az ellopott tárgy miatt?

Figyelt kérdés

márc. 18. 00:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Gondolom a szerződésben erre is kitérnek. Akkor pedig az az irányadó.
márc. 18. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mi a jogi állás, ha a szerződésben nincs erre vonatkozó támpont?
márc. 18. 00:43
 3/16 anonim ***** válasza:

A kölcsönzött tárgy annak a felelőssége aki kikölcsönözte. Akkor is ha ezt tőle ellopják. A kölcsönzéskor aláírt az illető egy szerződést és abban minden benne van. A kikölcsönző személy köteles vagy visszavinni megfelelő állapotában vagy megtéríteni az árát az eszköznek.

Sajnos ilyen esetben téged ér a kár, neked kell gondoskodnod annak megfizetéséről akkor is ha téged is meglopott valaki és feljelentést tettél. Ha van biztosításod akkor a biztosítód tud segíteni.

Gondolj bele, hogy mennyi "lopás" lenne ha a bérlő csak feljelentést kellene tegyen miatta a rendőrségen és a kölcsönző máris elfogadná és nem kellene visszavinni a gépet, sem kártérítést fizetni miatta. Akkor a kölcsönzők igen hamar kiürülnének.

márc. 18. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Hát, ha szigorúan vesszük, akkor az ügyfél dolga lett volna úgy vigyázni rá, hogy ne lopják el. Szerintem ő köteles helyt állni a szolgáltatót ért kárért - és utána ő perelheti a bűnözőt, ha netán elkapja a rendőrség. Mivel a bűnözőtől értelemszerűen sosem tudja behajtani, ez az ő kára lesz.

De én nem vagyok jogász, talán reggel idetéved egy és kapsz profitól is választ.

márc. 18. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

#3 Avval kezztem a gondolatmenetem, hogy tegyük fel, a rendőrségen jelentve a lopás. A szolgáltató nem köteles megvárni, míg a rendőrség megtalálja a tolvajt?


Amit még nem említettem: képzeljétek ez a szitut úgy, hogy az ügyfelet kötelezik a kölcsönre, teljes egészében, az egész szolgáltatást is ráerőltetik az ügyfélre, törvényi alapon.

márc. 18. 00:49
 6/16 anonim ***** válasza:

#2 Az benne van, hogy köteles vagy megfelelő állapotban visszaadni és ha nem teszed akkor annak mi a következménye. Az a kölcsönző szempontjából mindegy hogy azt te tetted el vagy ellopták tőled.

Ebben a szerződés mintában ez van benne : "Amennyiben a bérelt gép (eszköz) a Bérbevevő hibájából megsemmisül, elvész, használhatatlanná válik, a Bérbevevő a gép forgalmi értékét köteles a Bérbeadónak 8 napon belül megtéríteni."

Ilyenkor az is a "bérbevevő hibája" ha nem vigyázott rá eléggé és ellopták tőle. Így van ez azokkal az eszközökkel is amiket a munkához ad a munkaadó a dolgozójának, a céges laptopot ezért nem szabad a kocsiban sem hagyni, mert ha ellopják akkor nekem kell kifizetnem.

márc. 18. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

#5 "Amit még nem említettem: képzeljétek ez a szitut úgy, hogy az ügyfelet kötelezik a kölcsönre, teljes egészében, az egész szolgáltatást is ráerőltetik az ügyfélre, törvényi alapon."

Ilyen nincsen. Mégis hogyan lehetne egy ügyfelet kölcsönzésre kényszeríteni? Azért lett ügyfél mert ő ment oda és kölcsönözni akart. Ha nem akar kölcsönözni akkor nem is lesz ügyfél. Mi ez a butaság?

márc. 18. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

#4 Vannak esetek, amikor védtelen az ügyfél alopás ellen. Nem szeretnék konkrétumot mondani, csak annyit, hogy jellemzően a házak mellett van kötelező jelleggel az embereknek. Hogy egy kicsit ködösítsek. És tilos odaláncolni.


A helyzet olyasmi, mintha -és ez egy elrugaszkodott, de ilyen szempontból hasonló példa lesz- pl a rendőrség téged kihallgatna tanuként, és a rendőr autót ellopnák, majd veled akarnék kifizetteni.


A kérdéses helyzet is ilyesmi, nagyjából.

márc. 18. 00:52
 9/16 A kérdező kommentje:

#7 "Ilyen nincsen. Mégis hogyan lehetne egy ügyfelet kölcsönzésre kényszeríteni?"


De van! Nem igényeltem a szolgáltatás, hanem a szolgáltató kijelentette a telefonban, hogy kötelező a szolgáltatás minden magyar állampolgárnak!!!!!!! A törvényre hivatkozott.


Hiába jeleztem, hogy nem kérem, rám erőltették.

márc. 18. 00:55
 10/16 anonim ***** válasza:

#8 Most kitalálsz dolgokat. Kölcsönöztél valami és azt ellopták. Bármennyire is megesik az ilyen, szomorú és esetleg nem is tehetsz róla, akkor is te kölcsönözted ki és neked kell megfizetned. Ez van.

De ez a rendőrautós sztori azt mutatja nagyon nem érted a helyzetet vagy valami nagy kavarás van és próbálsz kibújni a dologból. Különben szimplán leírnád mit kölcsönöztél és honnan lopták el.

márc. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!