Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy szolgáltató kölcsönöz...

Ha egy szolgáltató kölcsönöz vmit az ügyfélnek a szerződés miatt, de azt ismeretlenek ellopják és ez jelentve a rendőrségen, van-e joga kártérítést kérni a szoglálgató az ügyféltől az ellopott tárgy miatt?

Figyelt kérdés

márc. 18. 00:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

8-ra:

Tehát szemétgyűjtő kukáról van szó.


Miért nem lehet ezt egyértelműen leírni?


Én valami barkácsgépre gondoltam.


Mint már korábban írtam, nem vagyok jogász, de a balladai homály helyett egy jogásznak is segítség lenne válaszadásnál, ha leírnád, hogy kukáról van szó.

Szerintem egyébként ilyen cégeknél van ÁSZF (Általános Szerződési Feltételek), amiben erre is kitérnek.

márc. 18. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

#10 A te problémád, ha meghazuttolsz. Szó szerint ez történt:

rám erőltette a szolgáltató a kölcsönzést ara hivatkozva, hogy minden állampolgának kötelező.


Jeleztem a telefonbeszélgetésben, hogy tudok olyanokról, akik nem igényelték, EZÉRT CSODÁLKOZOM. Erre kérték, hogy jelentsem, kik azok és meg lesznek büntetve, megkeresik a helyi polgármestert is.


(Megyei hivataos cég.)


Nem akartam jelezni, hogy nem vagyok hajlandó cinkos lenni, nem az én dolgom beleszólni mások törvényes dolgába.


De ez csak egy dolog. A lényeg, hogy a törvényre hivatkozva kijelentették, minden magyar állampolgárnak kötelező ezt a bizonyos dolgot kölcsönözni.


Hiába mondtam nemet, rámerőltették. Még azt is vállaltam, hogy fizetem az alapdíjat, csak ne legyen nálam a tárgy, de elálltak ettől, tehát arra köteleztek, hogy nálam legyen, és fizessek is érte.


Pedig nem használom egyáltalán és nem is kértem.



Komolyan mondom, nem értem, miért jár ide ennyi értetlen és bunkó ember?


Tisztelet a kivételnek.


Kiírok egy kérdést, precízen megfogalmazom fokról fokra, erre egyikük azt reagálja, hogy szerinte hazudok. Nonszensz...

Mások meg más kérdések alatt máshogyan bunkók.

Unalomból jár ide ennyi ember, vagy frusztrációból...? Nem értem...

Vagy Mesterséges Unitelligencia válaszol az esetek zömében??

márc. 18. 01:06
 13/16 anonim ***** válasza:
Kiírtál egy kérdést, de nem precízen megfogalmazva, hanem egy egész balladai homályt. És meg vagy sértődve, hogy mindenki értetlenkedik.
márc. 18. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Még valami:


többféle tárgy kötelező. Pl ha nem akarom, akkor is van gázcsap a ház előtt. Pedig nem igénylem. De ott a bevezetése. És ha egy gyerek bemászik és megbuherálja...?


Mit tehetnék én ezért? Pedig a telkemen van, elvileg megbüntethetnek érte, sőt, gázrobbanást is okozhat...


Soroljam? Persze ez speciel inkább csak családi házaknál jellemző, hogy ott a füvön a gázcsap. Nálam például nicns tovább vezetve, mert nem igénylem.



De azért odavezették a telkemre a gázcsapot, hogy én legyek azért a felelős, amit nem is kértem....


Soroljam? Többi ilyen dolog is létezik, ami a telkemen van, ha akarom, ha nem.



Van olyan ismerősöm, akinek a telkén át van vezetve az utcáról a magasfeszültségű villanyvezeték. És ha megsérül a vezetékhálózat emberi hibából, ki a felelős? Milliós kér is keletkezhet...

márc. 18. 01:12
 15/16 anonim ***** válasza:

#12 Értem. Szóval nem szedted be a gyógyszeredet.

Nincs ilyen amit leírtál. Kitalálsz valamit, közben nem vagy képes leírni csak ködösítesz, hogy "minden állampolgának kötelező.".

Nincs olyan amit kölcsönözni kell és minden állampolgárnak kötelező.

Miért nem vagy képes leírni egyszerűen hogy MI az ami eltűnt és honnan?

márc. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
A villanyvezetékhez semmi köze az ismerősödnek. Oszlopjoga van az áramszolgáltatónak, ami még a tulajdoni lapon is fel van tüntetve. Ha a gázcsonk az udvarban van, akkor egy dobozzal le lehet záratni, hogy illetéktelen, vagy gyerek ne tudjon kárt tenni benne. Mivel nem írsz egyértelműen, én is csak a kukára tudok gondolni, hogy azt az utcáról ellopják. A kommunális hulladék elszállítása az egy kötelező szolgáltatás. Az nem olyan, mint az internet, hogy akarok vagy nem, vagy a villany és a gáz. Tudod hányan égetnék el a szemetet inkább, minthogy kifizessék azt a pár ezer Ft-ot? Így is vannak, akik kikerülik a rendszert és úgy tüntetik el, ahogy tudják. A kukán kívűl nincsen más szerintem, amit rá lehet az emberre kényszeríteni, hogy kölcsönözze. Ha valami más, akkor inkább írjál konkrétumot, minthogy lebunkózod itt az embereket, akik a problémádat próbálják kibarkóbázni
márc. 18. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!