Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy ember lelkileg bántalma...

Ha egy ember lelkileg bántalmazó kapcsolatban él és valaki összeveri a bántalmazót, akkor az simán becsületmentés?

Figyelt kérdés

#kapcsolat #bántalmazás #becsületmentés
márc. 31. 11:09
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Önbíráskodásnak hívják.
márc. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
36%

Ez hogy jön a Politika témakörhöz?


Ha a Varga-Magyar ügy miatt írod, akkor sem becsületmentés, önbíráskodás. Ráadásul Varga Judit maga mondta, hogy ő fizikailag is bántalmazta Magyar Pétert, szóval még igazságtalan is lenne.

márc. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%

Ha vernek és visszaütsz az jogos önvédelem. Ha csak beszólnak de megvered az testi sértés.


Ha harmadik fél balhéjába szólsz bele az meg önbíráskodás.

márc. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Ha téged bántalmaz valaki, akkor te bántalmazott vagy, a másik bántalmazó, elvileg fel lehet jelenteni.

Ha valaki a bántalmazót összeveri, az garázdaság, függetlenül arról, hogy veled mit tesz/tett eddig.

Viszont nem becsületsértés és nem rágalmazás.

márc. 31. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Rokonomat lelki terrorban.
márc. 31. 11:30
 6/20 anonim ***** válasza:
53%

Erről van 1 sztorim.

Szakítás után a nőm össze vissza hazudott rólam mindenkinek, tiltotta tőlem a gyerekem stb, ami oda vezetett, hogy átjött az új palija megnevelni engem amiért elhoztam a gyerekem az oviból előző héten az exem "engedélye nélkül" . Azt nem mondta el szegény srácnak, hogy 11 évig voltam ökölvívó versenyző. Szóval kapott a srác 1 komoly verést, utána meg elhívtam sörözni. Beültünk piázni és átbeszéltük az egész dolgot, hogy a nő bolondot csinált belőle, mert sose bántottam, sose ütöttem meg. A nőnek az fáj, hogy a gyerekem szeret engem, velem akar lenni és ezt nem bírja megemészteni.


Pár nap múlva felhívott a srác, hogy beszélt a kislányommal és ő is elmondta neki, hogy nem hogy nem vertem az anyját, de veszekedéseink se nagyon voltak és hogy vissza akar jönni hozzám.

És végülis ennek köszönhető a peren kívüli megegyezés a váltott felügyeletben, hogy rábeszélte azt a tetü nőt.

márc. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
A rokonom egy idegroncs.
márc. 31. 11:38
 8/20 anonim ***** válasza:
56%

Milyen önbíráskodás, idióták?


Hol van ebben a vélt vagy valós VAGYONI SÉRELEM, mi?


Megmondom: Sehol.


Összeverni a másikat simán testi sértés a gyógytartamtól függően.


Olyan, hogy "becsületmentés" meg nem létezik a magyar jogban.

márc. 31. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
57%
Ha valaki megver valakit azt megbüntetik, lenézik, esetleg garázdaságért elítélik. A pszichopata és nárcisztikus hatalmat akar a másik érzelmei fölött, negatív érzelmeket akar gerjeszteni azokban akikben ez nincsen meg (pozitívat csak időnként, azért hogy utána nagyobb legyen a negatív reakció). Ha valaki aki alap személyiségre kedves, szerethető, az ő hatásukra indulatos lesz, kikel magából, akkor ők a hatalmukat megerősítették, ez kell nekik mint egy falat kenyér. Vannak akik egyébként hatalmaskodásból alapból agresszívek, de ez másik eset, és általában nem ezt választják a nárcisztikusok, mert rossz fényt vetne rájuk is. A legveszélytelenebb módszer a hatalom kiélésére, ha másokkal úgy viselkednek hogy megkapják a reakciót, ami nekik kell, hogy valakinek az érzelmeit irányítani tudják, és rossz helyzetbe hozzák. Ezt akarják. Ez egy ilyen pozicionálás dolog, ettől érzik magukat felsőbb pozícióban, ezért főleg azok alkalmazzák, akik az életük más területein sikertelenek, mert így akarnak mégis mások felé kerülni.
márc. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ha a rokonodat bántalmazza valaki és idegroncs, akkor megszakírja a kapcsolatot, elköltözik, a garázdaság erre nem megoldás.
márc. 31. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!