Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vezetékjog mennyire gyakori a...

Vezetékjog mennyire gyakori a telkeken? Érdemes inkább elkerülni az ilyen megvásárlását?

Figyelt kérdés

Egy rokonom árul egy telket. Nagyon jó helyen van, folyamatosan fejlődő település stb.


Elhagyatott a telek, rendbe kellene tenni, de mivel mozgáskorlátozott a rokon, így neki ez már inkább nyűg, már nem is érdekli igazán, ezért válna meg tőle. Mondhatni "szinte bagóért" adná, ahhoz képest, amennyiért adtak már ott el telket (azokon is volt vezetékjog).


Mondjuk ez a legkisebb gond lenne számomra, az már jobban zavar, hogy utánajártam mindennek, és vezetékjog van a telken.


közcélú 0,4 kV halózat vezetékjog, kettő szeli át a telket, de pont a telekhatártól belül pár méterre, így kb. semmi vizet nem zavar, csak ugye mégis ott van...


Ez eladásnál mekkora hátrány lenne?


Van olyan telek ott, amit kb. közepén szeli át a vezeték, azt is megvették pillanatok alatt.


Teljesen laikusként kérdezek, több helyen érdeklődtem, építész ismerőst is megkérdeztem, senki nem gondolja vészesnek a dolgot, engem azért mégis zavar, ahhoz képest, hogy igazán olcsón lehetne megvenni a telket, ha ez problémás lehet későbbi eladásnál, akkor inkább kihagyom.


ápr. 3. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
Ez en telkemen egy villanyoszlop allt, es all meg most is. Igy is megvettem anno.
ápr. 3. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
80%
A szolgalmi jogokat szerintem általában új épület, garázs, kapu, stb. felhúzása szempontjából szokták értékelni az átlagos vevőjelöltek. Ha az építész ismerősöd látta a vezetékeket és legyintett rá, akkor az jó jel, de talán érdemes lenne egy hozzávetőleges számítást is végezni berajzolva hogy a telek beépíthetősége mennyiben van ez által korlátozva (ha egyáltalán).
ápr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igen, nekem is ez jutott eszembe, amit a 2. válaszoló írt.

Én is csak akkor tartanám problémásnak, ha a beépítést zavarja valamilyen formában. Ha oda egész biztosan nem érdemes építeni semmit, akkor legfeljebb annyi hátrány lesz, hogy arra a részre nem mehetnek nagy fák. Meg esetleg vezetékcsere vagy oszlopcsere esetén bemennek a telekre, de ez esetben is térítenek minden kárt. Nyilván ennek se szoktak örülni az emberek, de annyira azért nem is nagy probléma.

ápr. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A vázrajz az, ami az e-közmű oldalán megtalálható térképen?
ápr. 3. 21:03
 5/6 anonim ***** válasza:
19%

Az elektroszmog és a nagy karó elriaszthatja a vásárlókat, kevesebbet ér egy ilyen telek.


Ha szervizelni kell, akkor neked kötelességéd bejarast biztosítani az áramszolgáltatónak

ápr. 7. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5

Tudod te, milyen vezetékről van szó? Ilyen vezeték megy el a te házad előtt is, erről kapod a 230 Voltot a számítógépedhez.

ápr. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!