Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Füves cigi miatt feljelenthető...

Füves cigi miatt feljelenthető valaki?

Figyelt kérdés

Kisgyermekes család vagyunk és pár emelettel lejjebb alattunk lakó pár füves cigit szív hónapok óta a szellőzőnél.

Így a lakásunkban és mások lakásában is terjed a füves cigi füst és szag.

Mit tanácsoltok,ti mit tennétek ilyen esetben?



ápr. 3. 21:53
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Hagyjatok nekik egy cetlit/levelet az ajtón, hogy fejezzék be, vagy a hatóságokhoz fogtok fordulni.

Büdös meg egészségtelen.

ápr. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Pintér László ***** válasza:
ápr. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
76%

Sokat számít, hogy milyenek az ott lakók.


Ha normális emberek, simán beszélnek velük. Srácok, rohadtul érezni a fűszagot, légyszives találjátok ki valamit, hogy ne jöjjön át a szag. Elmagyaráznám hol jön át a szag, próbálnék velük értelmesen dűlőre jutni.


Ha problémás, balhés, lehetetlen az érdemi kommunikáció, akkor nyilván más stílusban. Én megtermett, nagy darab férfi vagyok, egyedül élek. Ebben az esetben, én lemennék és erélyesebben elmagyaráznám, hogy rohadtul fejezzék be. Nyilván ha a családdal, feleséggel, gyerekekkel laknék itt, az ő védelmükben nyilván nem.


Opció még a kiírás. Fejezzék be, vagy a rendőrséghez fordultok, de azért ettől hatalmas rettegést nem várnék. Valószínű ők is tudják, hogy mégha teszel bejelentést is…nem nagyon történik semmi. Egy pár elsziv egy egy füves cigit..nem igazán fogja a hatóságot megmozdítani.

ápr. 3. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Ök egy fiatal roma albérlő pár.A főbérlő külföldön.

Közös képviselő a házban lakik és nem csinál semmit.

Kiírtam a liftbe hogy ha nem fejezik be további lépéseket teszünk.Letépték..

Dobjak be a postaladába nekik levelet?

Találkoztam a folyósón velük,be vannak állva..

Ha azt írnám nekik hogy gyermek veszélyeztetés miatt feljelentem őket,meg amúgy is illegális...?

ápr. 4. 07:27
 5/15 anonim ***** válasza:
65%

“ Ha azt írnám nekik hogy gyermek veszélyeztetés miatt feljelentem őket,meg amúgy is illegális...”


Gyermek veszélyeztetés bűncselekmény nem létezik, kiskorú veszélyeztetése van, de az ebben az esetben semmilyen formában nem áll meg.


Dobhatod a postaládába, hátha eredményesebb, de ilyen esetben valószínűleg nem foglalkoznak vele.


Főbérlővel beszéltél? Ő vele is meglehet próbálni. A legtöbb albérlet nem dohányzó, fel kell hívni, hogy folyamatosan bent a lakásban szívnak.

Hátha eredményes lesz.


Szerintem egy következetes tulajdonos nem enged ilyen embereket ott lakni.

ápr. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Próbáljatok meg közösen felszerelni valamit hogy ne menjen át a szag.


Szerintem feljelenteni patkányság mivel illegális sajnos és megszivatnák miatta.

ápr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

A főbérlő elérhetőségét el fogom kérni,csak nehéz mert külföldön van.

Panel ház,és a szellőzőnél szívják a kis patkányok a cuccot..mit szereljünk fel?Ne szellőztessem a lakást miattuk?Ezt te sem gondoltad komolyan,jézusom...

Tudom hogy illegális,ezért ne szívja a lakásban mert rosszul járhat.:D

ápr. 5. 10:24
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
De egy gyógynövény, senkivel nem árt vele, kb mintha inna egy sört. Ha nem megy át a szag, nem csinál semmi rosszat csak törvénytelent. Ne élj vissza a jogrendszer hibájával. Ha holnap legalizálják hazánkban is mint mindenhol máshol, minden szomszéd feléd fújja majd ha megtudja hogy spicli vagy
ápr. 5. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

A szag iszonyatosan terjeng a felettük lévő lakásokban,éppen ez a probléma. :D A szellőzőnél szívja,ami közös szellőző!

A többi lakó is panaszkodik,idősek és gyerekes családok laknak itt.

Aranyos vagy hogy próbálod védeni őket.

Te is füvezel?

ápr. 5. 12:50
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem, csak engem is fel akartak már jelenteni csendháborításért ahelyett hogy csak egyszer átjöttek volna hogy halkítsam le a zenét. Komolyan képes lennél a szag miatt lecsukatni? Nálunk az az öregasszony hőbölgött leghangosabban a fű szag miatt akitől állandóan olajszag és macskaalomszag áradt.
ápr. 5. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!