Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Jár-e a munkanélküli ellátás...

Jár-e a munkanélküli ellátás GYET után?

Figyelt kérdés
2019. októberében jöttem el a munkahelyemről. 2 hónapig kaptam a munkanélkülit,majd vállalkozó lettem. Sajnos a vállalkozás nem ment. 2020 júliusában megszüntettem,egyből GYET-re mentem,nem vettem igénybe a munkanélküli ellátást. Azóta GYET-en vagyok. Még nem jár le a támogatás,de megyek dolgozni.:) Csak előtte, ha lehet igénybe venném a támogatást,ha jár nekem is.
ápr. 4. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:
41%
Mondjuk keress ugy munkat hogy akkor tudj kezdeni amig kapod a gyetet es akkor nem kell igenybevenni az allaskeresesit.
ápr. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
63%

2850pftos gyet utan milyen allaskeresesit akarsz igenybe venni amugy?


Nyilvan nem jar.

ápr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
28500
ápr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem jár, ez nem számít járulékfizető időszaknak.

Az álláskeresési járulékhoz előtte szükséges a megelőző 3 éven belül legalább 360 olyan nap ami jogszerző idő - azaz fizettél munkaerőpiaci járulékot, ami már benne van a társadalombiztosítási járulékban.

"Jogosultsági idő: amely alatt az álláskereső az álláskeresővé válást megelőző három év alatt munkaviszonyban, közfoglalkoztatási jogviszonyban töltött, nevelőszülői foglalkoztatási jogviszonyban állt (ha annak időtartama alatt a nevelőszülő álláskeresési ellátásban nem részesült), vagy egyéni illetőleg társas vállalkozói tevékenységet folytatott, feltéve ez utóbbi esetben, hogy vállalkozói tevékenysége alatt járulékfizetési kötelezettségének eleget tett."

"A jogosultsági idő időtartamába nem számítható be a fizetés nélküli szabadság harminc napot meghaladó időtartama, kivéve, ha annak igénybevételére:

háromévesnél – ha a munkavállaló a gyermek gondozása céljából gyermekgondozási segélyben részesül, tizennégy évesnél – fiatalabb gyermek gondozása, vagy tizenkét évesnél fiatalabb beteg gyermek otthoni ápolása közeli hozzátartozó ápolása,"

Vagyis a GYET tartama nem számítható be, mivel az a gyermek 3 éves kora UTÁNTÓL vehető igénybe.

[link]

ápr. 4. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4-es köszönöm szépen a korrekt választ. :)
ápr. 4. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!