Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha megbízol egy bérgyilkost,...

Ha megbízol egy bérgyilkost, hogy öljön meg téged, de ő erről nem tud, mert azt hiszi, hogy két külön személy vagytok, akkor önvédelemnek számít megölni a bérgyilkost, miközben megpróbál megölni téged?

Figyelt kérdés
ápr. 21. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Ha az életedre törnek, akkor jogos az önvédelem. Akkor is, ha fizettek érte, hogy az életedre törjenek. Ha meg te fizettél ezért, akkor simán csak hülye vagy.
ápr. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
előre megfontolt szándékkal elkövetett emberölés
ápr. 21. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Semmiképpen sem számít jogos védelemnek. A gyereke ki a kocsma elé után sem lehet jogos védelem, ha a rád támadót bántalmazod.

A megbízó tk. asszisztált öngyilkosság egy sajátos formáját valósítja meg a megbízással. De ha a célja az, hogy támadást provokáljon, azért hogy megölhesse a másikat az előre kitervelt emberölés.

Szerintem, de nem vagyok jogtudós.

ápr. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Felbújtás, 20 év a rugdalozóban.


Azt meg szerintem felejtsd el, hogy lesz időd önvédelemre. Orvul támadnak, mint anno a Ninják.

(Budapest 1999, aranykéz utca.)


Talán akkor van esélyed, ha olyan testőrséged van, mint Putin, USA elnöke, Erdogannak.

ápr. 21. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
63%

Nem lehetsz ennyire hülye, kérdező!


Vagy mégis?


Az életed ellen irányuló támadás - bizonyos feltételek mellett - lehet jogos védelem, akkor is ha fizettél az illetőnek, hgy öljön meg.


De akkor miért védekezel?

ápr. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
#5 Mondjuk pszichopata vagyok és így akarok legálisan embert ölni
ápr. 21. 19:56
 7/8 anonim ***** válasza:
57%
Csak óvatosan ezekkel! Kellemetlen perceket okozhat neked a rendőrség, ha kidzorozzák, hogy bűncselekmény elkövetésére készülsz.
ápr. 21. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Thunderfairy ***** válasza:
Nem vagy normális kérdező. Ez az egyik. A másik hogy te nem fogsz túlélni egy profit. Hidd el hogy sikeresen elintéz ha igazán érti a dolgát. Nem úgy fog történi hogy odaáll majd hogy most védekezz nehogy megöljelek.
ápr. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!