Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Néztem egy előadást, ahol...

Néztem egy előadást, ahol arról volt szó, hogy bármikor, bárkiről készülhet meztelen kép (WC-ben, öltözőben), amivel lehet zsarolni. Nem a meztelenség tabut kéne újra gondolni?

Figyelt kérdés
A "lesifotózást" a gyakorlatban nem lehet korlátozni, mert névtelenül, tömegesen csinálják. A társadalmi megegyezést is nehéz befolyásolni, bár a nagypapám mesélte, hogy a háború előtt a fiatalok (nem házasok) meztelenül jártak a Dunára fürödni. A háború után ilyen már nem fordulhatott elő. Ennek alapján viszonylag gyorsan is tud változni a közmegegyezés.
ápr. 23. 15:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
60%
Miért ne lehetne korlátozni? Rommá kell büntetni azt a degeneráltat aki ilyet csinàl és kész.
ápr. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
66%

"A "lesifotózást" a gyakorlatban nem lehet korlátozni, mert névtelenül, tömegesen csinálják."


És? Attól még egy beteges hajlamú szemétláda tevékenység. És nem, nem tömegesen csinálják.

ápr. 23. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
75%
A bűncselekményt ne próbáld jónak feltüntetni főleg nem követendő példának.
ápr. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%

Nem attól lesz valami tabu vagy tilos, mert senki nem csinálja.


Ez olyan mintha azt mondanád, hogy töröljünk el az utakon minden sebességkorlátozást, mert úgyis mindig vannak/lesznek akik nem tartják be, így meg minek. Mindenki menjen annyival amennyivel menni szeretne. Ez nyilvánvalóan hülyeség és elég hamar katasztrofális állapotok lennének az utakon.



A meztelenség pedig nem tabu. Ha valaki úgy dönt hogy szeretné ezt a fajta igényét kiélni, manapság bárhol mutogathatja magát, van aki még fizet is érte.


De önmagában a saját testem az privát szféra. Az láthatja, érintheti akinek én erre engedélyt adok és akarom hogy lássa/érintse.


Ezt a fajta kukkolás témát ugyanúgy a szexualitás vezérel, válasz nélkül is tudom, hogy férfi vagy. Neked ez a fétised, erre gerjedsz, de ettől még nem kell átgondolni semmit.


Semmi közöd idegen emberek meztelen testéhez. Ahhoz van közöd, aki azt akarja hogy közöd legyen hozzá.

ápr. 23. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
75%

Sőt. Ma már bárkiről tudsz meztelen fotót videót készíteni pár kattintással az ingyenes AI-s képkészítőkkel.

A kérdésed második részéhez pedig: Valóban túl van dimenzionálva ez a dolog, az emberi test teljesen természetes, hisz így születtünk, nem kellene ügyet csinálni abból, ha valaki meglátja. Sajnos a magyarok különösen prűdek, Németországban például természetes, hogy a szaunákat meztelül használják mindenhol, nálunk meg külön jelzik, hogy melyik milyen. A meztelenség és a szex két külön dolog, de sajnos ezt sokan összemossák és ebből adódnak problémák.

ápr. 23. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
74%
Az a baj, hogy mi egy korlátozás nélküli társadalom lettünk.
ápr. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

1-es és kettes egyetértünk, de az élet elleni bűncselekményekre is csak korlátozottan van kapacitás nem, hogy ilyen "apróságokra".

3-as akkor nem voltam elég részletes. A bűncselekményt nagyon nem akartam jó színben feltüntetni. Szerintem néhány keresztre feszítés (kéz vagy fej levágás) után a többiek meggondolnák, de sem a jogalkotóknak, sem a bűnüldözőknek nincs ilyen szándékuk.

4-es a nememet eltaláltad. A többivel meg éppen az a bajom, hogy lehet, hogy nálad is jobban zavar. (elég szélsőségesen introvertált vagyok. Nadrág és póló nélkül az udvarra se megyek ki, ellentétben a szomszédaimmal)

ápr. 23. 19:40
 8/21 anonim ***** válasza:
48%

5


De azt meg kell értened, hogy attól mert téged érdekel más teste, a tiédet leszarja mindenki.


Nincs túldimenzionálva, nektek ez a fétisetek.


Az emberi test természetes, mint sok egyéb más dolog is az életben, ettől még nincs alanyi jogod más testéhez. Sem a nézéshez, sem pedig az érintéshez. A saját testedhez van jogod, azt csinálsz vele amit akarsz.


Most erről eszembe jutott az a sztori, ami még 2013-ban történt. Volt egy fiatal kolléganő, akkortájt 19-20 éves volt, meg egy alacsony, kopasz, 40-en túli faszi, aki ugyanolyan degenerált volt mint te meg a kérdező. Ausztriában dolgoztunk, a lány bent volt a szaunában, ő meg bement mellé és ledobta mindenét nagy büszkén. A lány kijött, és másnap mesélte hogy "mit várt, hogy majd leszopom?"


Jót röhögtünk a témán, de amúgy meg k.rva szomorú is volt egyben.


Azt hiszitek, hogy azért mert ti izgultok valamire, automatikusan a másik is, közben meg az undor fogja el.


Ugyanez ez a helyzet a f.szküldözgetéssel, azt hiszitek mert ti ki tudjátok csapni 2 nagy csöcsre, a nők is odavannak a redvás pöcsötökért, és majd biztos beindul. Holott a nők 99%-a rosszul van ezektől a képektől, a szánalmon kívül mást nem érez.


Mutogasd annak a tested aki kíváncsi rá, és nézegesd annak a testét, aki akarja hogy nézd a testét. Nem rólatok szól a világ.

ápr. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
71%

#5

Aki meztelenül megy szaunázni az beleegyezik abba hogy lássák.

Gondolom a budiban titokban kukkolni németországban se megszokott.

ápr. 24. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
22%

#8: Te totál félreértésben vagy. Nagy ívben teszek más testére. Van feleségem, tökéletes házaséletet élek, nem érdekelnek más emberek. Én csak azt szeretném, hogy más ne csináljon ügyet abból, ha valakit meglát.

De önellentmondásban is vagy, mert azt írod, hogy a saját testemmel azt csinálok amit akarok, utána meg olyan dolgokat írsz, hogy mit ne tegyek. Megnyugtatlak, soha nem küldtem el képet senkinek a farkamról, mert magam is visszataszítónak tartom ezt a viselkedést. Le is írtam, hogy ez nem a szexről szól, de te mégis belemagyarázod. Magadból indulsz ki és projektálsz.

Amúgy meg nem csinálhatom azt amit akarok, mert például nem mehetek ki meztelenül az utcára.

Az viszont nagyon jó lenne, ha nem kellene szégyenlnünk a saját testünket és nem lenne ilyen prűd a magyar társadalom.


#9: Te is kevered a dolgokat. A szaunázásnak semmi köze a kukkoláshoz. Teljesen természetes, hogy aki nem akarja hogy meglássák, annak adassék meg ez a jog és ne leshessék meg semmilyen körülmények közt.

ápr. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!