Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ebből lehet nekem vagy apámnak...

Ebből lehet nekem vagy apámnak bajom?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


18/F vagyok.


A szüleimnek éppen a válópere zajlik. Anyám egy hete költözött el a húgommal (10 éves) a szüleihez. Engem is vinni akart, de nem mentem, mivel nem indokolta meg, mi a baja. Kényszeríteni meg nem tud.


Vasárnap elvittem a húgomat moziba, közben pedig megkérdeztem, hogy jól érzi-e magát az anyai nagyszüleinknél. Azt mondta, hogy nem, és hogy haza szeretne jönni. Apámat felhívtam, hogy mi a helyzet, azóta a húgom visszaköltözött hozzánk. Anyám tajtékzik, rendőrséggel fenyeget engem is meg apát is.


Mit tehet/nem tehet?


ápr. 25. 07:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Van már döntés arról, hogy a 10 éves melyik szülőnél kerül(t) elhelyezésre? Ha nincs, úgy nyugi. Az apának is joga van a gyermekéhez. Anyának viszont nem volt joga a gyereket elvinni.

Majd ha lesz döntés (határozat, ítélet, mittudoménmi), na akkor már nem lehet ilyesmiket csinálni.

Se önkényesen elvinni, se önkényesen máshová vinni.

ápr. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A gyermekkel együtt történő elköltözés csak a másik szülő beleegyezése mellett történhet. Ha valaki a másik fél beleegyezése nélkül viszi el a gyermeket új lakhelyre, ezzel a válóper és gyermekelhelyezési per során a saját pozícióját gyengíti.
ápr. 25. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Neked semmi bajod nem lehet ebből.
ápr. 25. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ebből egyedül az anyának lehet baja, senki másnak.
ápr. 25. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!