Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vannak betiltott könyvek?

Vannak betiltott könyvek?

Figyelt kérdés

Vagy van olyan könyv, amit ha megrendelek vagy megveszek, felkerülök valami listára? Hetedik című filmben mondták, hogy figyelik a könyvtárakat, hogy ki milyen könyvet vesz ki, és ha valaki pl a harcunkat kiveszi, az meg lesz figyelve de legalábbis egy listára kerül.


Kíváncsi lennék hogy vajon a magyar titkosszolgálat ilyenre odafigyel-e...


máj. 1. 15:43
1 2
 11/15 DK-s ***** válasza:

Kb 1,5-2 éve.


Nekem is meg vannak. Néha megvettem egyet-egyet egy antikváriusnál, és más könyveket is. Kb egy éve mentem hozzá mert tudtam hogy neki megvannak, de nem találtam a polcon. Ekkor kérdeztem rá. Persze megkaptam amit kerestem, de a raktárból, mert a boltból be kellett szednie őket, és elvileg nem is árulhatná.

máj. 1. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Hova gondolsz ***** válasza:

Az eszem megáll.

Köszönöm a választ.

máj. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 lencsefőzelék ***** válasza:

A Cion bölcseinek jegyzőkönyvei olyan szinten volt tiltott az 1920-as években, hogy halálbüntetés járt a birtoklásáért.

[link]

máj. 2. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 bazaltkaroly ***** válasza:

A legközelebi eset, ami eszembe jut, az Stephen King, aki betiltatta anno a saját könyvét, a Rage-t.

Egy iskolai lövöldözésről szólt, és a kiadása után megtörtént egy valódi lövöldözés (Talán a Columbine iskolai volt). Mint mindig a politikusok nem a valós okokat keresték, hanem más bűnbakot támadtak, - például a Doom-ot is be akarták tiltatni. Szóba került King könyve is. Stephen King úgy gondolta, hogy nem a könyv tehet az esetről, de mégis beszüntette a könyv eladását, mert azt mondta, hogy nem akarja, hogy egyszer valaki mégis a könyv miatt kövessel el hasonlót.

De ez nem olyan, mint a politikailag tiltott könyvek, itt az író függesztette fel a saját kiadását, így nem jár semmi büntetés, ha megvan neked, csak nem lehet forgalmazni a világon sehol.

máj. 3. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 Hova gondolsz ***** válasza:

Tényleg, ezt én is olvastam, méghozzá nem is régen. Hogy nem jutott eszembe...

Bár talán azért, amit te is írsz, hogy maga az író tiltatta be.

Ha minden igaz, valami 14 éves fiú lövöldözött.

máj. 3. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!