Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Prosti vesz saját lakást,...

Prosti vesz saját lakást, hivatalos jövedelem nélkül akkor mi történik ?

Figyelt kérdés

Ha például a saját szülei feljelentik ,hogy tőlük lopta a pénzt stb.

Úgy ,hogy jövedelme nincs.


máj. 11. 10:42
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
100%

Mondani mondhatja, csak akkor se fizette be az arra vonatkozó adót.

A menyasszonyi táncra is vonatkozhat adó nem tudom már milyen összeg/fő esetén. Hiába kapták csak úgy azt is a vendégektől és ott is ugye még fizetik a helyet, zenészt, ételt stb, tehát nem is nettó bevételről beszélünk ott sem.

Itt meg szerinted elfogadható lenne az minden adó nélkül, hogy csak úgy kaptál 40milliót?? Ez nem így megy. Valamint akkor is lenne az, hogy neki honnan volt csak úgy felesleges 40 milliója és bizonyítani kellene, hogy valóban tőle van.

Nem ilyen egyszerű ez sem.

máj. 11. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:
Mennyasszonytánc azt készpénzben fizetik, nem bizonyítható nem ?
máj. 11. 14:54
 13/38 anonim ***** válasza:
100%
Menyasszonytánc egy lakás áráért...😂😂 Hiába próbálod hülyének nézni a hatóságokat, ha elő akarnak venni, elő is fognak. Ne álmodozz, egy ilyen vallomásért a bíróságon még a bíró is kinevetne.
máj. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 L.. István ***** válasza:
100%
Prostinak menyasszonytánc?! Végül is lehetséges elméletileg.
máj. 11. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

#12

Igen, nem bizonyítható éppen, de ha úgy van akkor tudnak birságolni, ha arra hivatkozol, hogy ott szereztél ennyi összeget. Mert nem jön ki az x összeg/fő értékhatár.

De minden ajándékozásnál van egy limit összeg, hogy addig nincs adó, utána már van.

Nekem is volt régen autó jövedelem nélkül, nyílván semmi extra nem volt belőle, mert talán 400.000ft volt. Spórolt pénzből vettem, bő 10 év alatt összejött fiatalon. Utána azt eladtam, vettem másikat, de addigra már dolgoztam is, meg eltelt pár év.

Nyílván nem liheg senki a nyakamba ezért, meg magyarázható.


De ha valaki nem dolgozik és úgy vesz házat, azt nem tudja kimagyarázni. Éppen kiskapu talán lenne is a történetben, vagy olyan ami hihetőbbé tenné a dolgot, de nagyon meredek ez.

Tényleg nem 1 olyan emberről hallottam már, hogy rájuk rúgták az ajtót, mert tényleg látványosan költekeztek. Azért az új autók, ház meg minden nagyon feltűnő dolog. Hiába volt munkájuk meg minden, attól még van az ami nem ésszerű már és több mint gyanús.

Ha úgy van olyan giga bírság menne, hogy csak na, talán még letöltendő börtön is.

máj. 11. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
0%
20-30-50 milliónak a mai világban nem nagy mutatvány eredettörténetet kreálni.
máj. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

#16

Úgy hogy nem adózott bevétel?? Mi a forrása?? Feltételeznék, hogy több is volt nem csak az a 20-30-50 millió és többet kérnének számon. Vagy minimum akkor annak az x összegnek az adóját követelnék + az extra bünti.


Ez úgy működik, ha legalább van valami fix fiktív jövedelmed legalább. Ilyet is hallottam már, hogy valaki ezt megoldja így. De aki ezt se csinálja, csak hogy soha semmilyen bevétele nem volt, de van 20-30-50 milliója az már nagyon necces.

máj. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:

Jó , és tegyük fel csak egy lakást, vagy házat vesz, és mondjuk az anyukája, szülei támogatták ? Ha például ezt mondja .

Az utolsó 5+1 évet nézik vissza . Vagy csak egy autót vesz, 10 millió körül.

máj. 11. 16:44
 19/38 anonim ***** válasza:
100%

Nekik honnan volt ennyi felesleges pénzük?? Banknál megvannak az utalások, hogy mennyit fizettek ki. Mert ezzel kezdik, hogy zárolják a számlát, volt-e tényleg ez a milliós összegű készpénz felvétel vagy utalás??

Ha nem, akkor volt otthon 30-40millió kp?? Az nagyon gyanús azért.

Mert ha neked pl nem is volt bevételed, azt elhiszik, hogy havi 70-100 ezer forinttal esetleg tamogatnak a szülők, hogy ne halj éhen, meg vegyél pár ruhát vagy vagy valamit.

De ami itt is volt az egyik razzián, hogy nem tudom hány tv belül, meg minden, azt foglalták lefele sorra. Meg számlát zárolták, kocsit elvitték meg mindent is. Ott is semmi gyanús nem volt így látszatra, csak vettek valami házat és az lehetett gyanús és azért mentek ki a navosok, rendőrök.

máj. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

Értem, és utolsó kedves kommentelő, akik vették a Házat , az luxus Ház volt ?

Amit megvettek, és kimentek hozzájuk ?

máj. 11. 17:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!