Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek igazságos, hogy a...

Szerintetek igazságos, hogy a 3 és több gyerekesek rengeteg támogatást kapnak, míg a 2 gyerekeseket le se sz. Rják?

Figyelt kérdés
Lehet rosszul látom a dolgokat, ezért vagyok kíváncsi a véleményetekre. Valamint azt, hogy ha valaki egyetemre megy és kap érte pontot mert neki 2 vagy több testvére van?
2010. nov. 5. 14:15
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
89%
Nem szép dolog, mert két gyermek is igen sokba kerül, ez tény. Viszont most felvételiztem, és kezdtem el járni egyetemre, de egy darab pluszpontot sem kaptam azért, mert 2 kistestvérem van, szóval ez hazugság. Annak jár, AKINEK gyermeke van.
2010. nov. 5. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
65%
Rosszul látod. Kevesebbet, de kapsz. Hozd össze a harmadikat és jó lesz.
2010. nov. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
71%

mert a két gyerekkel még csak szinten tartod a népességet, a fogyást nem állítod meg

a produktum a 3. gyerektől kezdődik


ettől függetlenül nekünk bőven elég a kettő

2010. nov. 5. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
58%
Mégis kinek kellene eltartania a TE gyerekeidet?
2010. nov. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
76%

Mindenkinek az a baja, hogy fogy a magyar. A népesség szinten tartásához átlagosan 2,1 gyerek kell. (nem tévedés, ugyanis ha csak 2 gyereke lenne mindenkinek, akkor még fogynánk, hiszen vannak balesetek, meddő nők, stb.)

A mindenkori kormány népességnövekedést szeretne, és ezzel ösztönzi a családokat a 3 gyerek vállalására.

A testvérekért viszont nem jár pont az egyetemen, ezt nem tudom, honnan vetted, nekem is két tesóm van, mégse kaptam.

2010. nov. 5. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
68%
Ha jár is pont a testvérekért, akkor legfeljebb az iskolába járó testvérekért jár, de inkább szülőként jár érte pont.
2010. nov. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
De igen igazságtalan. De mit lehet tenni?
2010. nov. 5. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
100%

Ugyebár elméletileg családbarát adózásunk lesz. Hát nem , egy és két gyerek esetében 10 000 Ft-ot ér a gyerekem, 3 gyereknél meg egy szerek 33 000 Ft-ot. Hol itt az igazság? az én két gyerekem nem ér annyit mint amennyit a három? továbbá, az utolsó verzió meg kinek kedvez? A gazdagoknak, akinek 99 000 Ft a zsebében marad, és még hozzá kapni fogja a havi 30000 Ft-os családi pótlékot. azért ez nekem durva, és igen is létezik a gyermektelenségi adó, mégha nem is ebben a névben szerepel.

Tehát ha valakinek nincs akkora jövedelme, hogy ennyit adózzon belőle, az nem kap ennyit.

A családi pótlék ok, alanyi jogon jár. Nézzük a felső réteg esetében: 99 000 Ft, a három gyerekre a családi pótlék kb. 35000. Akkor? A kiskerestű meg szüljön 3 gyereket, és neki még nehezebb eltartani.

Azért ez a vicc a köbön.

2010. nov. 5. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
8%

"Tehát ha valakinek nincs akkora jövedelme, hogy ennyit adózzon belőle, az nem kap ennyit. "

Nem a megélhetési gyermekvállalás támogatása a cél. Így a gyerek nem pénzt ér. Aki így gondolkodik, hogy a gyerekem xezer Forintot ér, az tényleg adja el annyiért valami ukrán szervkereskefőnek. Jobb élete lesz. A gyereknek is kevesebb szenvedés.

2010. nov. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Várjál, 3 gyerektől is csak akkor tudja valaki maximálisan kihasználni a támogatásokat, ha minimum 99.000Ft-ot adózik, mert ezentúl a CSP úgy fog működni, hogy annyival csökken az adó.
2010. nov. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!