Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek igazságos, hogy a...

Szerintetek igazságos, hogy a 3 és több gyerekesek rengeteg támogatást kapnak, míg a 2 gyerekeseket le se sz. Rják?

Figyelt kérdés
Lehet rosszul látom a dolgokat, ezért vagyok kíváncsi a véleményetekre. Valamint azt, hogy ha valaki egyetemre megy és kap érte pontot mert neki 2 vagy több testvére van?
2010. nov. 5. 14:15
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
07:36 - Így olvastam. De ha 3 gyereked lenne, akkor se vehetnéd igénybe a teljes összeget, mert nem adózol annyit.
2010. nov. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
29%

Tisztázzuk.

A családi pótlékot utalja a MÁK, ebben semmi változás nincs. Ennek összege pl. 3 gyerekre 48.000 Ft. Két gyerekre gondolom kb. 16.000-el kevesebb...


Az adódból EMELLETT levonhatsz gyerekenként x összeget, ami 1-2 gyereknél 10.000 Ft körüli összeg, 3 gyerektől pedig gyerekenként 33.000 Ft.

Ezt a gyerek-adókedvezményt persze csak az tudja igénybe venni, akinek van akora adója, mivel ugye az közben 16%-ra csökkent, tehát 3 gyereknél gyerekenként 206.000 Ft után nem adózol egy fityinget se, azaz a teljes adókedvezményt akkor tudod kihasználni, ha min. 3*206.000 Ft-ot keresel.

Természetesen ez alatti kertesettel se jársz rosszul, mivel egy lyukas kanyi fityinget se adózol a gyerekek miatt.

Rosszul azok járnak esetleg, akik eddig nem adóztak, mert keveset kerestek és volt adójóváirás (ez megszűnik), viszont most adózniuk kell, mert nincs gyerekük, igy nincs mit levonni az adóból.

Szóval adózás szmpontjából nem jár rosszabbul a két gyerekes, csak nem jár OLYAN JÓL, mint a 3 gyerekes.


Hát, lehet, hogy ez van, akinek fáj, de erre tényleg csak azt lehet mondani: ha nagyon akarsz több kedvezményt, mert irigyled másoktól, akkor csatlakozz a táborukhoz és legyen még egy gyereked.

2010. nov. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
83%
07:57 - Van, akinek 1 gyereket is nehéz összehozni, van, akinek egészségügyi oka van, hogy miért nincs minimum 3. Ez ennyire felfoghatatlan? Látszik, hogy ezt a szabályt férfiak hozták, akik ilyen helyzetekbe sose kerülnek női oldalról.
2010. nov. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
74%

07:57 - Hadd egészítsem ki, anyunak soha nem lehetett harmadik gyereke, mert egy "hentes" - akit azóta kiraktak orvosi praxisából - elszúrta a második szülését (és egyik se ikerszülés lett, a francba), mert az orvosa, akit választott, nem ért oda, a szülést viszont el kellett kezdeni, mert öcsém jött... De ilyen esetek ezzel még nem szűntek meg, hogy egy kikerült az állásából, vannak még ilyen esetek, pont a héten volt egy hasonló hír, de ott az anya meg is halt. Megvan a 3 gyerek, de anya már nincs. Műhiba miatt.

Ja, nőként nem tudok összehozni 1-2 hónap alatt 3 egyből óvodás korú gyereket, ez (ikerszülés esetén) minimum 4, maximum kb. 10 év, addig kiesek a munkából...

2010. nov. 7. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
0%

Pontosan értelek titeket? Azon vagytok FELHÁBORODVA, hogy akinek több gyereke van, azt jobban támogatja az állam és CSAKIS azért vagytok ezen kiakadva, mert ilyen-olyan okból nektek nincs 3 gyereketek?

Nehezen jön össze a 3 gyerek? Meséljetek, légyszi... Hadd tanuljak...

Nem értem, mivel ti se jártok rosszabbul, csak vannak, akik nálatok jobban járnak. Ennyi. De lehet tenni ellene. Gondolom, nem mindenki lett 2 gyerek után orvosi műhiba áldozata...

És a munkából kiesni se kötelező, sőt, én se dolgozok, mivel 3 kicsi gyerekem van, de a férjem ki tudja használni az adókedvezményt, szóval az se akadály, ha anyuka otthon van ugyebár.

7.57 vagyok és 3 lombik gyerek anyukája.

2010. nov. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
25%

Azért az a 3 gyerek költséges is annyira.. Én is annyit terveztem, de nem a pénz miatt hiszen én amúgy is háztartásbeli vagyok, hanem mert ez a családi norma nálam. Csak annyira pokol volt a szülés, hogy én megfogadtam, hogy soha többet nem... és nem irigykedek hogy a 3 gyerekesek több támogatást kapnak. Viszont azért minden gyerek után járó támogatáson emelhetnének, hiszen az a havi 30 ezer amit kapok (gyes+csp) semmire sem elég...

22/L

2010. nov. 7. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
55%
Semmi irigykedésről nincs szó, csak 1 gyerek is ugyanannyit ér, mint fejenként 3, nem több, nem kevesebb, és ha valakinek nehezen jött össze, az sokkal többet költött már rá, mint az, akinek egyből sikerül. Emiatt igazságtalan a dolog. És mivel nem lehet egyénileg megszabni, ezért nem lenne szabad így különbséget tenni sem. Legyen minden gyerek egyformán értékes. Amúgy is, 2-nél többet így is csak az vállal, akinek amúgy sincsenek anyagi gondjai emiatt, tehát ők nem szorulnak rá a magasabb támogatásra. Ja, hogy nem mindenki? Akkor nem kell bevállalni a többet, annyit vállaljon az ember, amennyit el tud tartani, és ne más adójából tartassa el a gyerekét, csak mert ő erre nem képes. (nem, nem azokról van szó, akit hirtelen leépítenek, hanem aki már így indul neki, kb. üres popsival...)
2010. nov. 7. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
11%

22:06 - Ahogy beszélsz, olyan, mint ha kihasználnád a férjedet. Széééép....

Nem érzed kicsit se igazságtalannak a dolgot, mi? Mert nektek jár a magas pótlék, ti mindent ki tudtok szépen használni, nem éltek úgy, mint a többség, aki nem áll jól, mi? Nem is érzed a jelentőségét, hogy milyen az, ha valakinek majdnem kilyukasztják a méhét, 40%-os vérmérgezésből hozzák vissza az életbe, mi? Ha te lennél ebben a helyzetben, azt hiszem, nem beszélnél ilyen nagyképűen.

2010. nov. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
23%

Nagyképű? Te beteg vagy, ember.

Ne nekem mesélj ilyen problémákról, mert volt részem benne bőven, te viszont még csak hallottál róla. Fárasztó, hogy ezt az egy szem esetet emlegeted, értelemszerűen nem MINDEN szülő nőnek lyukasztják ki a méhét és akinek kilyukasztották, ő se szenved kárt ezzel a támogatással, csak nem jár OLYAN jól, mint mások. Felfogod végre, vagy csak a sajátodat szajkózod?


Kihasználom a férjemet? Pontosan mivel is? Hogy itthon nevelem a 3 kicsi gyerekét? Nem hinném, ugyanis a fizetésem pont annyi lenne, mint neki, ha ő maradna itthon, én pedig dolgoznék. Mivel ő nem akar itthon maradni, hát nekem kell. Hol itt a kihasználás? Én is szivesen eltartanám őt.

Szóval kezeltesd magad, aztán kötekedhetsz, ha még mindig akarsz.


Másik válaszolónak: egy gyerek azért nem ér ugyanannyit az állam számára, mint 3, mert azzal nem valósul meg a népesség szintentartása sem, nemhogy a szaporulat. Neked ugyanannyit ér persze, egyén szinten, de az állam szintjén nem. Ezt már leirták itt többen is, szerintem ez teljesen egyértelmű, ezt a célt szolgálja a törvénymódositás. És azt a célt is szolgálja, hogy akik megtehetnék, azokat ösztönözze további gyerek vállalásra. És ne azt a réteget, aki nem adózik (értsd: nem is keres, mégis sok gyereke van...) Ha megfelelő életszinvonalon élsz, akkor az állam gyakorlatilag vállalja, hogy eltartja a gyerekedet egy alap szinten (havi 50.000 Ft és féláron az ellátások). Természetesen ezt abban a reményben teszi, hogy egy min. átlagos körülmények közt élő családban nevelkedett gyerektől ennél sokkal többet fog visszakapni aztán adók és járulékok formájában, tehát ez az állam számára egy hosszútávú befektetés. Aztán ezt vagy kihasználod, vagy nem, saját döntésed.

2010. nov. 8. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
23:45 erre gondoltam, ott a pont.
2010. nov. 8. 14:59
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!