Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Igazságos, hogy a magyar...

Igazságos, hogy a magyar ember ha munka nélkül marad,34 200 Ft /fő /hónap bevételt meghaladván már semmilyen támogatást nem kap? Hol élünk?

Figyelt kérdés

Négyen lakunk egy háztartásban, anya, apa, két gyerek, akik betöltötték a 25-öt.

Az egyik gyerek szintén egy hónapja állástalan, a másik meg most diplomázott, és álláskereső.


Az anya fizetéséből élnek, ami kb. 80 ezer nettó. Az apa 3 hónapja nem kap munkát, és előtte is csak kiskönyvezett.

Apa akart segélyt kérni, mivel nem elég mindenre a 80 ezer Ft (evés, számlák, hitel...stb.).

Azt mondták, hogy az anya a kereső , (a gyerekek nem számítanak, mert már különélő felnőttek)tehát az apával ketten számítanak és a 80 ezer az több kettőjükre mint a minimál, azaz 34 200Ft.

-azt sem veszik figyelembe, hogy négyen laknak 80 ezerből

-és azt sem, hogy az apának nem vállalják át a TB-járulékot sem!


Mit lehet ilyenkor tenni?

Mert nem tudunk semmit csinálni, nem hiszem el, hogy 34 ezer forintból meg kell élnie egy magyarnak!


2010. jan. 20. 15:19
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
44%
szánalmas ez a kib*szott tetves ország.. a politikus meg CSAK 100milliós házakat épít, meg tőlünk elveszik az étkezési utalványt ami jobb esetben 6000ft ők meg öcsém 68 ezer ft értékben kapnak.... semmi nem tudsz tenni..
2010. jan. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 StephanieXx válasza:
93%

Menj az önkormányzathoz és igényelj:

Lakásfenntartási segélyt..nem sok..kb 2000-3000 / fő...de az valami;)

18/l

2010. jan. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 A kérdező kommentje:

köszi, ha van valakinek még valami ötlete, kérlek írjatok!

És ilyen h egy számla fizetést állnának?

2010. jan. 20. 15:29
 4/65 anonim ***** válasza:
54%

Anyátok jól megszívta veletek...

Lassan itt a tavasz,kiskertbe elő tud három erős férfiember annyi élelmiszert állítani,ami elég a családnak.

Az apa vállalhatna apróbb javítási munkákat,bevásárlást a környéken élő időseknek.

Egyetemista körbekérdezhet félévi kinek sikerült gyengén,mindjárt lehet felkészíteni évvégére,illetve nyelvtanítás.

Miért mindenki azt várja,hogy pénzt adjanak neki..lassan olyanok leszünk mint a.....

2010. jan. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
75%

ha most diplomázott hamar állást fog találni a fiú.. egyébként eddig nem melóztak?? egyetem közben?? én végig nyomtam a diákmunkát mellette. oh, itt jegyezném meg simán elmehetne diákmunkára, van ahol nem kérik az iskolalátogatásit.

Olyan nehéz dolgozni?? tudom ajánlani a címkézést az alpáron keresztül! esetleg takarítás?? ilyeneket bárhol lehet találni, csak aki nem akar az persze nem fog találni állást, akarjunk már dolgozni..


oké azzal egyet értek hogy a köcsög politikusok luxusvillákban laknak, meg olyan autójuk van ami magától megy, de akkor is.. nehogy már ingyen éljünk.. igenis tenni kell valamit az asztalra.. ha senki nem dolgozna, nem lenne mit enni hiába van pénzed, mert nincs aki megtermeli úgyhogy.. hoppácska, internetre van pénz? szerintem nektek hanyagolni kellene (lehet internet kávézóbál írsz de kétlem)

Se bagó, se alkohol nem fontos.. melót kell keresni ennyi!

2010. jan. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
58%

15:34-esnél a pont.

Nem az élősködésre kell berendezkedni, hanem a termelésre. Pláne nem arra kell játszani, hogy az én adómból éldegéljenek otthon az emberek. Éldegéljen mindenki a sajátjából. Sokan megírták már, mindig is igazuk volt: "aki nem dolgozik, ne is egyék".


Jöhet a lepontozás. El szeretném érni az 50%-ot, de valahogy soha nem sikerül. Szóval hajrá! :)

2010. jan. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 A kérdező kommentje:

Köszi. soha a b*dös életben nem kértünk senkitől segélyt!

Ezt azért megemlíteném! Eddig is volt mindenkinek munkája, és ez most télen állt elő!

Én vagyok a diplomás lány, és 3 évig diákmunkából egészítettem ki magamat, ha valamit kellett vennem.

Soha sem kértünk semmit. Nincs nálunk ingyenélő rokkantnyugdíjas sem. pl.

Azért köszönöm hogy ennyire lehurrogjátok az embert, úgy, hogy nem is ismeritek. Köszi.

2010. jan. 20. 15:58
 8/65 A kérdező kommentje:

ja és amióta diplomáztam, diákmelót sem vállalhatok. Még egy bolti munka sincs jelenleg.

Normális válaszokat kérek.


Gyalázni azt a sok ingyenélő barmot kell, aki 30-40 évesen rokkantosítja magát, segélyeken él 3.4 éve...stb.

2010. jan. 20. 15:59
 9/65 A kérdező kommentje:

gyalázni azt a sok link embert kell, aki az ország felét kiteszi. Mi dolgozó, szegény emberek vagyunk.

Úgy látszik egyesek tényleg nem tudják mi a helyzet magyarországon...nem baj, majd megtudjátok ti is.


életemben nem jártam

-bulizni

-soha sem iszom alkoholt

-nem dohányzom

-nincs autóm

-csak annyit költök, ami élelmiszer és számla.


De ha tudtok munkát adni, szóljatok, nem vagyunk rest emberek!

2010. jan. 20. 16:03
 10/65 anonim ***** válasza:
61%
Teszkó árufeltöltés?
2010. jan. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!