Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek igazságos, hogy a...

Szerintetek igazságos, hogy a 3 és több gyerekesek rengeteg támogatást kapnak, míg a 2 gyerekeseket le se sz. Rják?

Figyelt kérdés
Lehet rosszul látom a dolgokat, ezért vagyok kíváncsi a véleményetekre. Valamint azt, hogy ha valaki egyetemre megy és kap érte pontot mert neki 2 vagy több testvére van?
2010. nov. 5. 14:15
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
57%

18:22 - Szólj a multiknak és a közalkalmazotti bértábla összeállítóinak, hogy emeljék a tisztességes dolgozók alapbérét, ne minimálbérért kelljen gürcölni, ha már valaki nem csak láblógatni jár be.

Anyu közalkalmazotti pedagógus, fejleszt, tavalyig osztályfőnök is volt, de most nincs 3 osztály csak 2, lelkiismeretes, a gyerekek is szeretik, a szülők is meg vannak elégedve, több, mint 25 év után kap nettó 100.000Ft-ot, ebből 30.000Ft-ot a sulira (szemléltetők, tanításhoz szükséges eszközök, fejlesztő játékok) költ /hó, év elején saját pénzéből pofozta ki a korábban beázó és lehulló vakolatú termét, ahol most tanít.

2010. nov. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 A kérdező kommentje:
Én arra gondolok, hogy a több gyerekesek ingyen étkeztetésre jogosultak, az én két gyerekemnek viszont az ebéd fejenként 6400 ft lenne. Ezenkívül mindkét gyermekem gimnáziumba jár, egyiknek 40, másiknak 35 ezer forintba kerültek csak a tankönyvei. Semmiféle támogatást nem kapunk. 4-5 ezer forinttal lépjük túl az egy főre jutó minimum jövedelmet, amitől kezdődne a hátrányos helyzet után járó támogatás. Ez kicsit érthetetlenül fogalmaztam meg, elnézést érte. Valamint az olyan gyerekek akik egyetemre készülnek, de nem több gyerekesek, nem biztos, hogy kollégiumhoz jutnak.
2010. nov. 5. 22:04
 13/32 anonim ***** válasza:
0%

Nem ingyen étkezést kapnak, hanem féláron. De mindegy... És 3 gyerekre 48.000 a családi pótlék, nem 30-35.000 Ft.


Te mégcsak szinten se tartod a népességet, ahhoz kellene még egy gyerek. Erre ösztönöz téged az állam. Dönthetsz szabadon: még egy gyerek, vagy nem. Rajtad áll.

2010. nov. 5. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
55%

23:52 - Te hány gyereket szültél és neveltél fel eddig?

Egy kis matek:

- kihordás nagyjából 9 hónap (- esetleges koraszülés + esetleges túlhordás)

- 3 év otthon

Aztán próbálj visszaállni munkába, ha egyáltalán kellesz még kisgyerekkel...


Ja, és felnevelés, ami kb. még 15 év sok-sok költséggel, később esetleg továbbtanulás...


És még szó se esett a tartalékokról, mert ki tudja, jut-e arra.


De ez még mindig a szerencsés eset, mert pl. anyunak öcsém születésekor (második gyereknél) egy műhiba miatt majdnem kilyukasztották a méhét, de harmadik gyerekre már lenullázták ezzel az esélyét. Ikrek meg nem mindenkinek jönnek össze...

2010. nov. 6. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
23%

23.52 vagyok.

3 gyereket szültem eddig.

A munkahelyemen várnak vissza, 3 kicsi gyerekkel is.

Van még kérdésed?

2010. nov. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
74%
00:34 - Akkor a baromi kevés mázlistához tartozol, vagy csak protekciós vagy. A többség nem ebben a helyzetben van sajnos. Anyut lefokozták, mikor betegek voltunk kicsi korban, remélem, tudsz kicsit számolni, mit jelent ez közalkalmazotti tanítóként.
2010. nov. 6. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
82%
00:34 - Bocs, hadd ismételjem meg: NEM MINDENKI TUD HARMADIK GYEREKET SZÜLNI! Van, akinek az 1 is nehezen jön össze, anyunak műhiba miatt nem lehetett harmadik, és ezért nem kéne "bántani". Minden gyerek ugyanannyit kéne, hogy érjen.
2010. nov. 6. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

A válasz írója 76%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: tegnap 19:40


Ez pontosan hogyan is van? Tehát a családi pótlékot megkapom, de az adóm annyival már csökkenni is fog?

Tehát adózok 12000 Ft-ot. Egy gyereknél vegyük a példát. A családi pótlék 10 000 Ft. Akkor én 2000 Ftot kapok magyarán. Vagy rosszul értettem?

2010. nov. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
76%
Orbánnak hány gyereke van? Neki mennyi a havi bevételi? Hát kedves szavazók: EZ AZ ETALON!! Könnyű azoknak osztani-szorozni, akiknek nincs megélhetési gondja. Én nem tudom, hogy milyen közgazdászai vannak a kormánynak, de az, hogy csak papíron létezik az EMBER, az biztos. Nagyon szomorú, hogy jóllakottan, külföldi nyaralások után kipihenten nagyon könnyű dönteni emberek megélhetéséről. Ráadásul senki sem foglalkozik azzal, hogy a "kierőszakolt" gyermekvállalás bölcsődei, óvodai, iskolai férőhelyeket, munkahelyeket "igényel", aztán majd megint problémát okoz, hogy ez a sok r*hadt nyugger, miből fizetjük a nyugdíjukat. A Ratkó-gyerekek most mennek nyugdíjba, nagyon sokan vannak, mert a nőnek szülni kötelesség! Szóval gazdagon könnyű pofázni a sok gyerekről, de becsülettel eltartani ki fogja őket?
2010. nov. 6. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
76%

A válasz írója 86%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 07:48


Ott a pont!

2010. nov. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!