Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért jelentek meg az 1920-as,...

Miért jelentek meg az 1920-as,30-as években ezek a nagyon szigorú drogtörvények, amik a világ összes országában még most is életben vannak, szinte változatlanul?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon irracionálisak ezek a törvények, mert a világ legveszélyesebb drogja, a csattanó maszlag, nem illegális, viszont a gombák és az LSD, amikre nem lehet rászokni és nem okoznak agykárosodát, illegálisak.


A cannabis, aminek a hatásai hasonlóak a dohányéhoz, de kevésbé károsak, illegális, viszont a jóval károsabb dohány legális.



Az alkohol károsító hatása és az, hogy mennyire lehet rászokni, majdnem egy szinten áll a heroinéval, mégis legális.



Egyre inkább úgy látom, hogy a drogtörvények mögött álló gondolkodásmód korántsem tudományos, inkább "vallásos", és a 30-as évekbeli fejlettségű tudományos, szociológiai és pszichológiai tanokra van alapozva, figyelmen kívül hagyva ezen tudományok és a társadalom fejlődését.



Ha rajtam múlna, minden drogot legalizálnék, viszont a drogelvonó kúrákat és a drogos vészhelyzetekből való kigyógyítást fizetőssé tenném, aztán mindenki cselekedjen saját belátása szerint, viszont, ha mindenképpen kéne illegalizálni drogokat, akkor minden drogot illegálissá tennék (még az alkoholt és a dohányt is), kivéve az LSD-t, a gombákat, a cannabis-t és a koffeint.


2010. nov. 22. 13:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%

"A cannabis, aminek a hatásai hasonlóak a dohányéhoz, de kevésbé károsak, illegális, viszont a jóval károsabb dohány legális.


Az alkohol károsító hatása és az, hogy mennyire lehet rászokni, majdnem egy szinten áll a heroinéval, mégis legális. "


ugye tudod kérdező hogy 2 hatalmas baromságot írtál?

2010. nov. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
67%

14:03

Persze, hogy tudja, de valahogy el kell fogadtatni a közvéleménnyel a drogokat, hogy nyugodtan szét szívhassa az agyát.

2010. nov. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%

" mert a világ legveszélyesebb drogja, a csattanó maszlag"


Ilyen nincs, hogy a legveszélyesebb drog.Veszélyes drog van, vagy talán az LSD-től nem lehet valaki skizofrén,vagy nem hallhat meg tőle?

Ilyen hülyeséget hogy írhatsz, hogy nem lehet rászokni és nem okoznak agykárosodást?

Gondolkozz már.

100 illegális drogfogyasztóból hány jut el a diplomáig, hány orvos,jogász,mérnök vagy munkavállaló lesz belőle?

És 100 nem drogfogyasztóból hánynak sikerül a fent említett célokat elérnie?(egyáltalán a drogfogyasztók kitűznek-e hasonló célokat)?

Előbb gondolkozz, aztán jöhetsz a szociológiával, meg a pszihológiával, meg egyéb tudománnyal,de amíg ilyen buta,hippi,gondolkodásod van, ne csodálkozz, hogy nem vagy vitapartner.

2010. nov. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
61%

Az alkohol károsító hatása és az, hogy mennyire lehet rászokni, majdnem egy szinten áll a heroinéval, mégis legális.


Azért attól hogy egyszer berúgsz még nem leszel alkoholista viszont ha egyszer belövöd magad azonnal rászoksz a heroinra.Kemény szer nagyon.

2010. nov. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
73%
Meglepődnél egy egyetemista bulin. És nem, nem buknak ki. Nekem pl. van olyan csoporttársam aki folyamatosan szétszívja magát, volt olyan, hogy szigorlat előtti este is, és jobban megy neki, mint nekem, pedig én még bulizni sem megyek el, meg tanulok is. Na meg a többi az évfolyamból, szakról, karról, kollégiumból...
2010. nov. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Az előző 14.19nek ment.
2010. nov. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
52%

"A válasz megírásának időpontja: ma 14:51"


Limonádé szakokon lehet, hogy az ilyenek többsége átmegy a vizsgákon, de egy komolyabb szakon nem nagyon.Bár előfurdulhat, a lényeg az arányon van mindig.Ezt sokan elfelejtik.

2010. nov. 22. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán azt sem értem mi jogon tilt be bárki is bármit. Hisz ezek a szerek gyógyszerek. De gondolom ez valami gyógyszeripari fogás lehet, mint tavaly a H1N1 elleni védőoltás.
2010. nov. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

"100 illegális drogfogyasztóból hány jut el a diplomáig, hány orvos,jogász,mérnök vagy munkavállaló lesz belőle?"


Azt nem tudom hány ilyen van százból, de szerintem mindannyian ismerünk morfiumfüggő orvost, bár abban is biztos vagyok hogy alkoholistát is. Most szerinted ezek mindegyike a diplomaszerzés után szokott rá?

2010. nov. 22. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

"A válasz megírásának időpontja: ma 15:34"


Nem sok ilyen van,de akik ilyenek biztos, hogy a munkájuk során,később,de biztosan az egyetem után szoknak rá.Tanulás mellet nem nagyon lehet szívni,inni stb...Lefogadom nem láttál még jogi vagy orvosi egyetemet.

2010. nov. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!