Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért jelentek meg az 1920-as,...

Miért jelentek meg az 1920-as,30-as években ezek a nagyon szigorú drogtörvények, amik a világ összes országában még most is életben vannak, szinte változatlanul?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon irracionálisak ezek a törvények, mert a világ legveszélyesebb drogja, a csattanó maszlag, nem illegális, viszont a gombák és az LSD, amikre nem lehet rászokni és nem okoznak agykárosodát, illegálisak.


A cannabis, aminek a hatásai hasonlóak a dohányéhoz, de kevésbé károsak, illegális, viszont a jóval károsabb dohány legális.



Az alkohol károsító hatása és az, hogy mennyire lehet rászokni, majdnem egy szinten áll a heroinéval, mégis legális.



Egyre inkább úgy látom, hogy a drogtörvények mögött álló gondolkodásmód korántsem tudományos, inkább "vallásos", és a 30-as évekbeli fejlettségű tudományos, szociológiai és pszichológiai tanokra van alapozva, figyelmen kívül hagyva ezen tudományok és a társadalom fejlődését.



Ha rajtam múlna, minden drogot legalizálnék, viszont a drogelvonó kúrákat és a drogos vészhelyzetekből való kigyógyítást fizetőssé tenném, aztán mindenki cselekedjen saját belátása szerint, viszont, ha mindenképpen kéne illegalizálni drogokat, akkor minden drogot illegálissá tennék (még az alkoholt és a dohányt is), kivéve az LSD-t, a gombákat, a cannabis-t és a koffeint.


2010. nov. 22. 13:57
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

"Ilyen hülyeséget hogy írhatsz, hogy nem lehet rászokni és nem okoznak agykárosodást?


Úgy, hogy mind a rászokást, mind az agykárosodást egy olyan vegyület okozza, ami vagy a vegyszer által fizikai függést vált ki az agyban, vagy roncsolja az agysejteket. Ha a drog nem tartalmaz ilyen vegyületeket, akkor nem lehet rászokni és nem agykárosító. Ilyen például az LSD. Attól, hogy hallucinálsz tőle, még nem károsítja az agyad és nem vált ki függést, mert nincs benne olyan vegyület, ami ilyesmit okoz.

2010. nov. 22. 17:23
 12/18 A kérdező kommentje:

"ha egyszer belövöd magad azonnal rászoksz a heroinra"


Nem szoksz rá azonnal a heroinra. Ideje lenne modern heroinos esetekről olvasni, amiben a használók már jobban mernek beszélni arról, hogy mi is történt velük drogozás közben, nem 80-as évekbeli mítoszokat gondolkodás nélkül ismételgetni.

2010. nov. 22. 17:27
 13/18 A kérdező kommentje:

"Ilyen nincs, hogy a legveszélyesebb drog.Veszélyes drog van, vagy talán az LSD-től nem lehet valaki skizofrén,vagy nem hallhat meg tőle?"


Igenis vannak különféle veszélyességi szintek a drogok között. LSD-zés közben attól, hogy hallucinálsz és intenzív érzelmeket élsz át attól még a tudatod tiszta marad és tudod, hogy az amit látsz az nem a valóság. Skizofréniát csak annyira tud előhozni, mint egy megható vagy pszichológiai képeket tartalmazó film a tévében, vagy egy intenzív rock koncert.


Ellenben a csattanó maszlag okozta hallucináció közben nem tudod, hogy mi a valóság és mi a képzelet, közben nincsen tiszta tudatod, maga a drog nagyon erős méreg is, és nagymértékben károsítja az agysejteket is, ráadásul halált is okozhat mert nagyon mérgező.



Mellesleg a cannabis, LSD és hasonló szerek békés tudatállapotot idéznek elő, míg az alkohol könnyen előidézhet erőszakos viselkedést, szóval egy alkoholista sokkal veszélyesebb, mint az cannabis vagy LSD használó.


Az LSD-től is meg lehet halni, de csak akkor, hogyha több ezer dózist veszel be egyszerre. De ez meg olyan, mint ami bármilyen szerrel előfordulna. Akkor is meghalsz, ha beveszel 1000 aszpirint vagy megpróbálsz meginni 1000 felest.

2010. nov. 22. 17:32
 14/18 anonim ***** válasza:

"Miért jelentek meg az 1920-as,30-as években ezek a nagyon szigorú drogtörvények"


1) Olvasd el az illető törvényekhez fűzött indoklást.


2) Használd egy kicsit az eszed. Vajon miért vannak drogtörvények?


"Szerintem nagyon irracionálisak ezek a törvények"


Szerinted igen, bőven elég, ha a szakértők szerint nem.


"A cannabis, aminek a hatásai hasonlóak a dohányéhoz"


"Az alkohol károsító hatása és az, hogy mennyire lehet rászokni, majdnem egy szinten áll a heroinéval"


Szerinted ezeket bárki elhiszi?


"Egyre inkább úgy látom, hogy a drogtörvények mögött álló gondolkodásmód korántsem tudományos"


Én meg úgy látom, hogy tipikus füves vagy, aki szeretné, ha végre legalizálnák a füvet, és ehhez mindenféle hülye "indokokat" keres. Fárasztóak vagytok.

2010. nov. 22. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%

Te aztán egyszerű hippi gondolkodású vagy.Egyszerűen olyan hülye vagy, hogy már vitázni sem érdemes veled.

Itt pattogsz össze-vissza,sztárolod a sz@rjaidat, egy naív unatkozó szipkás tini szokott ilyen hülyeségeket írni, aki jobban hisz Bob Marley-nek, meg Bob Dylen-nek, mint a világ és magyarország vezető toxikológusainak, meg orvosainak.Nézd meg a Nirvana(volt) frontemberét, vagy az amerikai celebeket, vagy menj el egy house partira azt érezd jól magad a "szent szereket" használók között és tanuld meg tőlük milyen az "élet" és milyen a "tudás".Sok sikert

2010. nov. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
15.16 jogon vagyok. Nem limonádé
2010. nov. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

"15.16 jogon vagyok. Nem limonádé"


Én is,a PTE-n.Nemtudom te hol vagy,de nálunk kicsit más az élet.

2010. nov. 23. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
szerintem is hulyesegek ezek a torvenyek.. foglalkozhatna massal is az allam :D:D amugy a konnyebb drogok nagyon sok helyen nincsenek betiltva... nezd meg neten......fuvet mar kaphatsz legalisan csehorszagban is.. meg sok orszagban..sot nehol meg eleg kemeny drogokat is..... :) 17/L
2010. dec. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!